مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
نشست هنرمتعالی

  نقد و بررسی
دسته بندي
123>>>
  نقش هنر و رسانه در تبیین تربیت دینی جامعه
حجت‌الاسلام‌ والمسلمین رفیعی گفت: لذت‌های دنیوی زودبازده هستند اما امور معنوی باید با برنامه‌ریزی‌های لازم به فرزندان آموزش داده شود.
۱۳۹۸/۷/۱۰ :تاريخ

  نقد و بررسی کتاب «سربدار» در ایوان انتظار
کتاب سربدار زندگینامه شهید فرومندی است به قلم داود امیریان که به قلم نشر ستاره‌ها منتشر شده است.
۱۳۹۸/۷/۱۰ :تاريخ

  مروری بر اشارات قرآنی سریال «پدر»
بهرنگ توفیقی کارگردان تلویزیون که سریال‌های پرتماشاگری چون «زیر پای مادر» را در کارنامه خود دارد در کار جدید خود سعی کرده در هر قسمت یک آیه از قرآن کریم را محور سریال قرار دهد.
۱۳۹۷/۴/۲۹ :تاريخ

  «سارق روح»؛ یکی از پیچیده ترین سریال های تلویزیون در سالهای اخیر
سریال سارق روح نشان داد که می شود با تحقیقات گسترده در زمینه آسیب های اجتماعی، سریالی ساخت تا خانواده ها و خصوصا جوانان با دیدن آن در مقابل آسیب هایی از جمله فرقه های انحرافی و عرفان های نوظهور واکسینه شوند و به راحتی در دامی نیفتند که رهایی از آن بسیار دشوار خواهد بود.
۱۳۹۷/۴/۱۳ :تاريخ

  مهلت ارسال مقاله به جشنواره نقد کتاب تمدید شد
آخرین مهلت ارسال مقاله برای پانزدهمین جشنواره نقد کتاب با تمدید یک ماهه، ۳۱ تیر ماه اعلام شد.
۱۳۹۷/۴/۲ :تاريخ

  نگاهی به سریال ماه رمضانی شبکه دوم سیما؛ «بچه مهندس»؛ درخشش نابازیگران کودک در سریالی تماشایی
سریال بچه مهندس نشان داد که با حداقل امکانات و لوکیشن و نیز با وجود کودکان نابازیگر به شرط داشتن سناریوی خوب و البته کارگردانی کاربلد می توان اثری ساخت که هم حداقل شاخصه های یک کار استاندارد را داشته باشد و هم این که با اقبال و روی خوش مردم مواجه شود.
۱۳۹۷/۳/۲۸ :تاريخ

  کریم اکبری مبارکه: «بچه مهندس» کاری جریان ساز خواهد بود
بازیگر سریال "بچه مهندس" گفت: این سریال توانست در بین مردم جا باز کند، چون حرفی که در آن زده می‌شود به قشر و سلیقه خاصی محدود نمی‌شود و همه با آن ارتباط برقرار می‌کنند. این ویژگی یکی از شروطی است که در کارهای تلویزیونی به ویژه سریال‌هایی که برای ماه رمضان تولید می‌شود
۱۳۹۷/۳/۲۸ :تاريخ

  بازنگاهی به مهم ترین سریال های رمضانی سیما- "برادر" ؛ سریالی قابل قبول با محوریت تجارت حلال و حرام
هر چند که جواد افشار در این سریال تلویزیونی چه به لحاظ کارگردانی و چه بازی گرفتن از هنرپیشه ها با نقص ها و ضعف هایی هم روبروست ، اما جسارت وی در ورود به یکی از مباحث مهم جامعه همچون بحث تولید ملی و نیز ربا و نزول خواری قابل تقدیر است.
۱۳۹۷/۳/۲۳ :تاريخ

  در گفتگو با عضو هیئت مدیره انجمن سواد رسانه ای طلاب مطرح شد؛ نقاط ضعف و قوت سریال "سرّ دلبران" از نگاه منتقد حوزوی
عضو هیئت مدیره انجمن سواد رسانه ای طلاب به تبیین نقاط ضعف و قوت سریال "سر دلبران" پرداخت که شب های ماه مبارک رمضان از شبکه اول سیما به روی آنتن می رود.
۱۳۹۷/۳/۱۹ :تاريخ

  «سرّ دلبران» جلوتر از 2 سریال دیگر ماه مبارک رمضان است
منتقد تلویزیون و سینما گفت: سرّ دلبران به سرعت وارد داستان اصلی شد و موضوع‌هایش را مطرح کرد و الان چند داستان به موازات هم پیش می‌روند، اما دو سریال دیگر هنوز وارد موضوع اصلی داستان نشده‌اند.
۱۳۹۷/۳/۴ :تاريخ

  «فهرست مقدس» به لحاظ تکنیک با آثار مطرح خارجی برابری می‌کند / چیزی از انیماتورهای هالیوودی کم نداریم
«فهرست مقدس» از انیمیشن‌های روز جهان به لحاظ تکنیک چیزی کم ندارد، برای همین می‌توانیم گفت، انیماتورهای ایرانی از همکاران هالیوودی خود هیچ کم ندارند.
۱۳۹۶/۹/۲۶ :تاريخ

  نقد ماجرای نیمروز
ماجرای نیمروز در سینمای بی بهره از خلاقیت های هنری امروز،
۱۳۹۶/۳/۷ :تاريخ

یادداشت سردبیر:
  جایگاه فقه و فلسفه در هنر اسلامی
طلیعه انقلاب اسلامی، فرصت جدیدی بود تا این درخت کهن که ریشه در گذشته پر افتخار دین و فرهنگمان دارد جوانه بزند.
۱۳۹۴/۱۲/۱۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  یادداشت هایی با طعم چای تلخ
هنر صرفا تقلید از واقعیت نیست،بلکه هنر تعبیر هنرمند از واقعیت است.تعبیر او از جهان پیرامونش و نوع نگرش و جهان بینی اش نسبت به هر پدیده!
۱۳۹۴/۱۲/۱۳ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  «با قرص ها می رقصد»
حساسیت او به جامعه و حس وطن پرستی‌اش را عموماً با پرچمی که به ساعد دستش می‌بندد و روی آلبوم با «قرص‌ها می رقصد» هم نمایان شده، می توان دید.
۱۳۹۴/۱۲/۱۲ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نگاهی به جهان نابود شده
با پایان کتاب جاده مخاطب به فکر فرو می‌رود که اگر در دنیای واقعی نیز این افتاق بی‌افتد چه خواهد شد؟ اگر انسان‌ها به همین شکل که اکنون در مسیر آن هستند فقط به مایحتاج نفسانی خود بپردازند و بخورند و هوسرانی کنند و پول و ثروت جمع کنند چه سرنوشتی در انتظارشان خواهد بود؟
۱۳۹۴/۱۱/۱۹ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  « بحران هویت » | بررسی کتاب هر صبح میمیریم
هر صبح می‌میریم تلاش و قدمی خوب درعین‌حالشکست‌خورده است. موضوع تکراری و پیش‌پاافتاده است بدون اینکه پنجره‌ای جدید رو به مخاطب باز کند و او را به جهان جدیدی هدایت کند یا نگرش جدید و حالت خاصی به جهان پیرامونش برای او ایجاد کند. نویسنده تنها توصیف‌های متوالی آورده است و ...
۱۳۹۴/۱۱/۸ :تاريخ

پدر و پسر، اختلافی پایان‌ناپذیر:
  بررسی کتاب جزء از کل نوشته استیو تولتز
خواننده هوشیار باید از خود بپرسد آیا این ادعا که مترجم در مقدمه کتاب آورده است می ‌تواند شاخصه رمان خوب و عالی باشد یا خیر، ایشان در مقدمه بعد از تعاریف و فرش قرمز برای خود پهن کردن، می ‌گوید: «خواندن جزء از کل تجربه ‌ای غریب و منحصربه ‌فرد است. در هر صفحه ‌اش جمله ‌ای وجود دارد که می ‌توانید نقلش کنید...»
۱۳۹۴/۱۰/۹ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقد چیست؟
منتقد ابتدا اثر را محک می زند و سپس حس پدید آمده را. اگر حس قلابی باشد و مخاطب درگیر شعبده باشد که هیچ. اما اگر حس راستین باشد به خود اثر رجوع کرده و حس خویش را با عقلانیت خویش به فرمول تبدیل می کند.
۱۳۹۴/۱۰/۵ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نگاهی دیگر به مسئله طراحی لباس
در تمدن اسلامی صرف استفاده از یک سری نقوش، خواه اسلامی، خواه ایرانی یا ترکیبی از این دو باعث نمی شود به آن برپسب اسلامی بزنیم.
۱۳۹۴/۹/۲۵ :تاريخ
123>>>

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.