مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
نشست هنرمتعالی

  اخبار سوگواره
دسته بندي
<<<12345678
  نشست تخصصی عکاسی و آیین های مذهبی ویژه مبلغان هنرمند مشهد برگزار شد
همزمان با پایان داوری آثار بخش عکس سوگواره لحظه های عاشورایی نشست تخصصی عکاسی و آیین های مذهبی در حاشیه این برنامه برگزار شد.
۱۳۸۹/۲/۱۶ :تاريخ

سوگواره لحظه های عاشورایی استمرار فرهنگ عاشورایی ر:
  ارسال بیش از پنج هزار اثر به فراخوان فیلم و عکس لحظه های عاشورایی
عضو هیئت مدیره انجمن عکاسان کشور گفت: عنوان لحظه های عاشورایی به معنای استمرار فرهنگ عاشورا در لحظه لحظه زندگی است که سوگواره لحظه های عاشورایی با به تصویر کشیدن این لحظات، قش بسزایی در ماندگاری ان دارد.
۱۳۸۹/۲/۱۵ :تاريخ

  تداوم انقلاب اسلامی مرهون فرهنگ لحظه های عاشورایی است
عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به برگزاری سوگواره لحظه های عاشورایی گفت: انقلاب ما بر اساس ایثارگری ها و خلق لحظه های عاشورایی به وجود آمده و تداوم آن نیز مرهون فرهنگ لحظه های عاشورایی است.
۱۳۸۹/۲/۱۲ :تاريخ

مستندساز دفاع مقدس::
  تولید آثار فاخر عاشورایی در گرو مطالبه جامعه از هنرمندان است
یک مستندساز دفاع مقدس قلّت آثار عاشورایی را ناشی از غفلت از این مهم دانست و گفت: حمایت فکری و معنوی نهادهای دینی و مطالبه جامعه از هنرمندان در رشد تولیدات ارزشمند عاشورایی موثر است.
۱۳۸۹/۲/۹ :تاريخ

یک کارگردان سینما::
  سینماگران در تولیدات خود پیام های عاشورایی را متناسب با نیازهای روز ارائه دهند/ حرکت هدفمند به سمت تولید آثار عاشورایی ضرورت دارد
یک کارگردان سینما با تأکیدبر ضرورت حرکت هدفمند به سمت تولید آثار عاشورایی گفت: سینماگران بایستی در تولیدات خود پیام های عاشورایی را متناسب با نیازهای روز ارائه دهند.
۱۳۸۹/۲/۱ :تاريخ

در حاشیه دومین سوگواره لحظه های عاشورایی؛:
  کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی ویژه مبلغان هنرمند برگزار می شود
مدیرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی ویژه مبلغان هنرمند 30 و 31فروردین در مشهد برگزار می شود.
۱۳۸۹/۱/۲۸ :تاريخ

عضو هیئت داوران سوگواره لحظه های عاشورایی::
  سوگواره لحظه های عاشورایی حرکتی بالنده در فضای فرهنگی هنری کشور است
عضو هیئت داوران سوگواره لحظه های عاشورایی این برنامه را حرکتی بالنده در فضای فرهنگی هنری کشور دانست و گفت: ادامه اینگونه برنامه ها می تواند در تغییر فضای سینمایی و ارتقاء سواد بصری جامعه مؤثر باشد .
۱۳۸۹/۱/۲۸ :تاريخ

مهلت ارسال آثار به دومین سوگواره لحظه های عاشورایی:
  مهلت ارسال آثار به دومین سوگواره لحظه های عاشورایی تا پنجم اردیبهشت ماه تمدید شد.
مسعود زارعیان، مدیر گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: دومين سوگواره لحظه های عاشورایی با هدف تبلیغ فرهنگ سترگ عاشورا و تبیین رابطه مردم با امام حسین(ع) از سوی این گروه برگزار می شود.
۱۳۸۹/۱/۱۴ :تاريخ

معاون امور سینمایی وزارت ارشاد::
  سوگواره لحظه های عاشورایی روشنگر راه هنرمندان برای فعالیت در این عرصه است / لازمه پرداختن به هنرهای عاشورایی بازشناسی فرهنگ عاشوراست
معاون امور سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بازشناسی فرهنگ عاشورا را لازمه پرداختن به هنرهای عاشورایی دانست و گفت: سوگواره لحظه های عاشورایی روشنگر راه هنرمندان برای فعالیت در این عرصه است.
۱۳۸۸/۱۲/۲۴ :تاريخ

معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه خراسان::
  همسویی هنر با مفاهیم دینی موجب اعتلای آن است/ باید مدلی در سینما تولید کنیم که بدون تأثیرپذیری از قالب بتوانیم پیام دین را منتقل کنیم
معاون آموزش و پژوهش حوزه علمیه خراسان گفت: شهید آوینی تصویر را به گونه ای به خدمت گرفت که بدون اینکه در قالب، هضم شود، توانست پیامش را برساند؛ باید مدلی اینگونه در سینما تولید کنیم .
۱۳۸۸/۱۲/۱۶ :تاريخ

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس::
  سینما جایگاه واقعی خود را در بین توده های متدین مسلمان پیدا نکرده است/ طلاب با ورود به عرصه هنر خوراک مناسب سینمای امروز تولید کنند
جواد آرین منش، نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در خصوص برگزاری دومین سوگواره لحظه های عاشورایی اظهار داشت: به طور کلی ابزارهای جدید اطلاع رسانی و هنری مثل فیلم و سینما و کتاب و رمان و ...وسایل ارزشمندی برای انتقال پیام محسوب می شوند و با توجه به سوژه های فراوانی که در مفاهیم دینی ما وجود دارد بایستی بیش از پیش در بهره گیری از این روش ها بکوشیم.
۱۳۸۸/۱۱/۱۳ :تاريخ

فراخوان:
  دومین سوگواره لحظه های عاشورایی
هرچه درباره مسئله عاشورا و قیام حسینی بیشتر فکر کنیم باز هم این قضیه در ابعاد مختلف دارای کشش و گنجایش اندیشیدن و بیان کردن است. هرچه بیشتر درباره این قیام عظیم فکر کنیم، ممکن است حقایق تازه ای بیابیم...
۱۳۸۸/۱۰/۲۶ :تاريخ
<<<12345678

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.