مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير
نشست هنرمتعالی

  مقالات
دسته بندي
<<<1920212223
مسعود زارعیان:
  نقد فیلم پرسه در مه
پرسه در مه» دومين تجربه سينمايي بهرام توکلي، پس از فيلم تحسين شده «پابرهنه در بهشت» است.
۱۳۹۰/۱/۱۴ :تاريخ

مسعود زارعیان:
  نقد فیلم سیب و سلما
چند ماه قبل از شروع جشنواره فیلم فجر خبر از ساخته شدن فیلمی آمد که شخصیت اصلی آن طلبه است. برایم جالب بود ببینم بعد از فیلم هایی همچون زیر نور ماه، پا برهنه در بهشت، طلا و مس و آثاری دیگر این بار قرار است از چه منظری به این صنف تاثیر گذار در جامعه ایرانی پرداخته شود
۱۳۸۹/۱۲/۴ :تاريخ

زهرا شریعتی:
  جرم پایان نامه به اصطلاح "سیاسی" بودن آن است فقط همین!
با حرف و حدیث هایی که در مورد "پایان نامه" کلاهداری شنیده بودم انتظار داشتم با این تأخیر اصولا جایی در سالن نداشته باشم! اما برخلاف انتظار جمعیت زیادی حضور ندارند.
۱۳۸۹/۱۱/۳۰ :تاريخ

مسعود زارعیان:
  رویش رویشی ها
می گویند رویش را برگزار می کنیم برای هدفمندی و جریان سازی فیلم کوتاه دینی تا تصوراتی دقیق تر از دین در نزد هنرمندان جوان به وجود آورد...
۱۳۸۹/۸/۱۷ :تاريخ

محمدحسن احمدی:
  چـراغ دین درسینما
در مقاله پیش‌رو نويسنده ابتدا در مقدمه به مقوله تأثیر و نقش رسانه و هنرهای تصویری و تعامل نهاد دین با رسانه تاثیرگذار سینما پرداخته است، در ادامه در توضیحی به ویژگی‌های سینمای سید رضا میرکریمی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین فیلمسازان دهه اخیر سینمای ایران بخصوص در باب سینمای دینی، اشاره نموده و در نهایت به تحلیل و بررسی چهار فیلم بلند سینمایی او پرداخته است.
۱۳۸۹/۷/۲۱ :تاريخ

مسعود زارعیان:
  سینمای مستند و کشف واقعیت های عالم
از منظر هنر، دیدنی شدن جهان به وسیله هنر مدرن تکنولوژیک یعنی سینمای مستند بزرگ ترین رویداد جهانی در تاریخ هنر، بزرگ ترین نقطه عطف تحول و تمایز تا به امروز بوده است.
۱۳۸۹/۷/۱۹ :تاريخ

مهدی کبیری:
  درنگی در رمان «کیمیاگر» نوشته پائولو کوئیلو
کتابهای پائولو کوئیلو از پرخواننده ترین کتابهای دهه های اخیر است و رمان «کیمیاگر» دومین اثر تاثیر گذار او با موضوع عرفان است. او خود را وامدار مثنوی و آثار کهن ایرانی و دیگر عرفانهایی آیینی می داند.
۱۳۸۹/۷/۱۹ :تاريخ

صادق تابعی:
  معنا در سینما یا سینما در پی معنا
انسان اجتماعی ترین خلق خداست و هر اجتماعی بدون ارتباط بی معنی است. اوّلین هدف در هر ارتباط، انتقال معنی است و این مسئله، که چه معنائی را به دیگران منتقل می کنیم مهمترین دغدغه ماست، بعداز آن، وسیله انتقال معنی از ضروریات ارتباط است. مثل سخن گفتن یا نوشتن و دیگر رسانه ها... وهنر که بهترین آنهاست.
۱۳۸۹/۷/۱۸ :تاريخ

هادي يساقي:
  یک پلان مرگ
موضوع پر اهمیت مرگ، مورد توجه تمامی انسانها، ادیان و اندیشمندان در تمامی اعصار بوده است، و بحث های اساسی ای را در جوامع علمی و منابع مکتوب به خود اختصاص داده است، و با توجه به اینکه در عصر کنونی سینما نیز خواسته و یا ناخواسته تبدیل به یک منبع معرفتی تاثیر گذار برای انسان معاصر شده است، لذا نباید از آن غافل شد، و این در حالی است که با تحقیق انجام گرفته به این مطلب می رسیم که، از موضوع مرگ در منظر سینماگران بسیار اندک بحث شده است.
۱۳۸۹/۷/۱۷ :تاريخ

علی مشهدی:
  نقد و بررسی سینمای تاریخی- مذهبی با نگاهی به سریال یوسف پیامبر(ع)
این مقاله نگاهی به فیلم های تاریخی و مذهبی دارد. از جمله اهداف این تحقیق معرفی سینمای تاریخی- مذهبی به عنوان یک ژانر سینمایی است همچنین پرداختن به اهمیت و نیاز به این سینما و بررسی نقاط ضعف و قوت این نوع فیلم ها در بخش ساختار و محتوا و پاسخ به این سوال که علت استقبال مخاطبین از این ژانر چیست، و در پایان به نتیجه گیری و ارائه پیشنهاد خواهیم پرداخت.
۱۳۸۸/۷/۲۰ :تاريخ

سيد مجتبي نريماني / هادي يساقي:
  نقد و بررسي برنامه هاي سیما در ماه مبارک رمضان 88
نويسنده بعد از بيان اهميت تلويزيون و سينما، وضرورت حضور حوزويان در اين عرصه مهم و فرهنگ ساز، به نقد و بررسي ويژه برنامه هاي ماه مبارک رمضان پرداخته است.
۱۳۸۸/۷/۱۹ :تاريخ

سيد مجتبي نريماني:
  بررسي تناسخ با نگاهي به فيلم "بهار، تابستان،پاييز، زمستان و دوباره بهار"
در اين نوشتار به تفکر بسيار قديمي تناسخ که متعلق به هندوها است پرداخته شده است قائلان به اين عقيده دليلش را رسيدن به کمال مطلق مي دانند و قائلند با تناسخ مي توان پيشرفت کرد که مهم­ترين رد اين نظريه ممکن نبودن عقب­گرد است.
۱۳۸۸/۴/۱۹ :تاريخ

مسعود زارعیان:
  به بهانه فیلم دعوت؛ ققنوس در دامنه آتشفشان
ابراهيم حاتمي كيا در سال 1340 در يكي از محله هاي جنوبي شهر تهران متولد شد. او تنها پسر يك خانواده سنتي مذهبي بود. كار هنري را بعد از انقلاب زماني كه 18 سال سن داشت با شركت در كلاس هاي آزاد هنري كه توسط امور تربيتي در مدارس داير مي شد، آغاز مي كند.
۱۳۸۸/۳/۲۶ :تاريخ

سيد مجتبي نريماني:
  جلوه‌هاي بصري در سلطه‌ي اسـپـيلـبرگ
از آنجايي که سينما نقش به سزايي را در رمش انديشه ها دارد، نويسنده مقاله به معرفي يکي از بزرگترين کارگردان‌هاي امروز سينما پرداخته است. منش و روش نويسنده براي معرفي اين کارگردان بزرگ سينما بر آن بوده است که بعد از معرفي اجمالي از زندگي اين کارگردان، به معرفي فيلم هاي ساخته شده توسط او بپردازد، که شامل اسم، تاريخ ساخت، داستاني اجمالي، جوايز اسکار، تغييرات انديشه اي اسپيلبرگ در هر زمان، و در موارد نياز توضيحاتي نيز در مورد معناي کلي فيلم بدهد.
۱۳۸۸/۲/۱۹ :تاريخ

مسعود زارعیان:
  فیلم به همین سادگی و زن مسلمان ایرانی
سید رضا میر کریمی پس از "سرباز و کودک"، "زیر نور ماه"، "اینجا چراغی روشن است" و "خیلی دور، خیلی نزدیک" به سراغ ساختاری متفاوت می رود که تا به حال تجربه اش نکرده است.
۱۳۸۸/۱/۲۰ :تاريخ
<<<1920212223

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.