مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير
نشست هنرمتعالی

  مقالات
دسته بندي
<<<1920212223
سيد مجتبي نريماني:
  بررسي تناسخ با نگاهي به فيلم "بهار، تابستان،پاييز، زمستان و دوباره بهار"
در اين نوشتار به تفکر بسيار قديمي تناسخ که متعلق به هندوها است پرداخته شده است قائلان به اين عقيده دليلش را رسيدن به کمال مطلق مي دانند و قائلند با تناسخ مي توان پيشرفت کرد که مهم­ترين رد اين نظريه ممکن نبودن عقب­گرد است.
۱۳۸۸/۴/۱۹ :تاريخ

مسعود زارعیان:
  به بهانه فیلم دعوت؛ ققنوس در دامنه آتشفشان
ابراهيم حاتمي كيا در سال 1340 در يكي از محله هاي جنوبي شهر تهران متولد شد. او تنها پسر يك خانواده سنتي مذهبي بود. كار هنري را بعد از انقلاب زماني كه 18 سال سن داشت با شركت در كلاس هاي آزاد هنري كه توسط امور تربيتي در مدارس داير مي شد، آغاز مي كند.
۱۳۸۸/۳/۲۶ :تاريخ

سيد مجتبي نريماني:
  جلوه‌هاي بصري در سلطه‌ي اسـپـيلـبرگ
از آنجايي که سينما نقش به سزايي را در رمش انديشه ها دارد، نويسنده مقاله به معرفي يکي از بزرگترين کارگردان‌هاي امروز سينما پرداخته است. منش و روش نويسنده براي معرفي اين کارگردان بزرگ سينما بر آن بوده است که بعد از معرفي اجمالي از زندگي اين کارگردان، به معرفي فيلم هاي ساخته شده توسط او بپردازد، که شامل اسم، تاريخ ساخت، داستاني اجمالي، جوايز اسکار، تغييرات انديشه اي اسپيلبرگ در هر زمان، و در موارد نياز توضيحاتي نيز در مورد معناي کلي فيلم بدهد.
۱۳۸۸/۲/۱۹ :تاريخ

مسعود زارعیان:
  فیلم به همین سادگی و زن مسلمان ایرانی
سید رضا میر کریمی پس از "سرباز و کودک"، "زیر نور ماه"، "اینجا چراغی روشن است" و "خیلی دور، خیلی نزدیک" به سراغ ساختاری متفاوت می رود که تا به حال تجربه اش نکرده است.
۱۳۸۸/۱/۲۰ :تاريخ
<<<1920212223

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.