مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۶ آذر
نشست هنرمتعالی

  مقالات
دسته بندي
<<<17181920212223>>>
پایگاه هنر متعالی:
  وقتی سینمای ایران «اوریون» می‌‌گیرد! فیلمی که بی‌‌بی‌‌سی هم آن را تحسین کرد!
پخش فیلم توقیفی «اوریون» از شبکه معاند بی بی سی نشانه‌ای از همراهی غربی هایی است که سال ها به دنبال اجرای نقشه هایی جهت خروج ایرانیان از لباس پاکدامنی و عفت هستند و بارها در طی برنامه هایی پیدا و پنهان در صدد تزریق این ایده شوم دستانه بوده اند.
۱۳۹۴/۹/۱۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقد فیلم «سه میمون»
فیلم سه میمون جیلان، شباهت بسیار زیادی به فیلم‌های ایرانی دارد که نمای روشنفکری و سیاه‌نمایی غربی را دارند. شخصیت‌ها در سطح هستند و رفتارهای سطحی انجام می‌دهند که از یک بی‌عقلی و بی‌تدبیری پیش ‌پا افتاده نشأت می‌گیرد.
۱۳۹۴/۹/۱۴ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقد فیلم «روزی روزگاری در آناتولی» اثر نوری بیلگی جیلان
به قول داستان‌نویسان در فیلم روزی روزگاری در آناتولی توصیف‌ها ایستا است. زمانی که ماشین‌ها را با آن کش‌‌آمدگی مشاهده می‌کنیم، توصیف بی‌دلیلی را می‌بینیم که کمکی به پیش‌برد روایت نمی‌کند.
۱۳۹۴/۹/۱۴ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقدی بر فیلم سینمایی شاهزاده روم
متأسفانه در این اثر پویانمایی مانند آثار دیگری از این‌ دست ضعف فیلم‌‌نامه به چشم می‌‌آید و آن مایه‌‌ای که برای جلوه‌‌های تصویری گذاشته‌‌اند در فیلم‌‌نامه یافت نمی‌‌شود. ما اگر به دنبال کیفیت عالی بخواهیم برویم می‌‌توانیم از آثار غول‌‌های این‌ رشته مانند والت دیزنی و پیکسار استفاده کنیم پس ما به دنبال چیزی فراتر از جلوه‌‌های تصویری می‌‌گردیم.
۱۳۹۴/۹/۱۰ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  کورسوی امید برای نژاد بشر
چهلمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، یکشنبه 8 آذرماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «جاده» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.
۱۳۹۴/۹/۹ :تاريخ

نمایش فیلم سینمایی «جاده» در دفتر تبلیغات اسلامی خ:
  پرسه در قیامت
چهلمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، ساعت 14 یکشنبه 8 آذر‌ماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «جاده» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار خواهد شد.
۱۳۹۴/۹/۸ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  فلسفه پیدایش انیمیشن
تصویرخواهی و به تصویر کشیدم پس زمینه‌ای درونی در همه انسان‌ها دارد ولی جهت‌دهی و نحوه استفاده از آن در عالم هستی مهم است. وقتی انسان می‌گوید خدا کجاست؟ و از او می‌خواهد تا خودش را نشان دهد نشأت گرفته از همین میل است. اگر عده‌ای می‌خواهند و یا می‌گویند حقانیت پیامبری تو ای پیامبر چیست و آن را سریعاً به ما نشان بده نیز ظرف پیاده شدن این میل و کشش انسانی است.
۱۳۹۴/۹/۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  انسان و پیله‌‌هایش
نقد و بررسی فیلم خواب زمستانی اثر نوری ‌بیلگه‌ جیلان - محصول 2014
۱۳۹۴/۹/۷ :تاريخ

سی و نهمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی ب:
  تلاش برای بقاء در پسارستاخیز
سی و نهمیمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، ساعت 14 یکشنبه 1 آذرماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «ماکس دیوانه؛ جاده خشم» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.
۱۳۹۴/۹/۲ :تاريخ

مسعود زارعیان:
  نکاتی در باب جشنواره مردمی فیلم عمار
جشنواره مردمی فیلم عمار می تواند آرمان امام در زمینه هنر، هنرمند و سینما را تحقق بخشد که همان ظلم ستیزی، عدالت و اصلاح سینما است
۱۳۹۱/۱۰/۹ :تاريخ

سعید مستغاثی:
  امان از وقتی که آن روی روشنفکر بالا بیاید!
اعطای جایزه اتحادیه اروپا به فیلم ساخته نشده اصغر فرهادی در حاشیه جشنواره کن امسال ، از آن اتفاقات جالبی بود که نه تنها در تارخ سینما ، بی سابقه است ، بلکه یک بار دیگر نشان می دهد که وقتی پای دشمن و دشمنی دیرین به میان بیاد ، دیگر همه شعر و شعارها و اعتبار علمی و هنری و سیاسی و فرهنگی و ...بی رنگ می شوند
۱۳۹۰/۱۲/۲۹ :تاريخ

هنر متعالی:
  خط باریک کابالا
وقتی در سال 1998 ، پس از گذشت 20 سال از ساخت فیلم "روزهای بهشت" ، ترنس مالیک فیلم "خط باریک قرمز" را درباره جنگ گواداکانال آمریکا در ژاپن برپرده سینما برد ، خیلی ها بازگشت وی به سینما را غنیمت شمرده و آن را ناشی از بروز دیدگاههای جدید در این کارگردان کم کار سینما دانستند
۱۳۹۰/۱۲/۲۴ :تاريخ

هنر متعالی:
  تعامل دین و رسانه " تحلیل علمی و حقوقی"
دكتر محسن اسماعیلی عضو حقوقدانان شورای نگهبان: نگاه متقابل و تاثیر دو سویه دین و رسانه نسبت به یکدیگر از جمله موضوعاتی است که از دیدگاه های گوناگون مورد توجه و بررسی قرارگرفته است . از نظر دانشمندان علوم ارتباطات و دیگران پرسش اساسی این است که آیا اصولاًٌٌُُ رسانه که از ابزار نو پیدا و موضوعات مستحدثه است در قلمرو احکام دین قرار می گیرد؟
۱۳۹۰/۱۲/۲۳ :تاريخ

هنر متعالی:
  تحلیل اسکار 84 در گفت و گوی آرش فهیم با سعید مستغاثی
مراسم اسکار برای هشتادو چهارمین سال پیاپی در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار و 26 جایزه آن بین برگزیدگان تقسیم شد، اما تفاوت مهم این دوره از جایزه اسکار با هشتاد و سه دوره قبلی این است که برای نخستین بار یکی از این جوایز به یک فیلم ایرانی اهدا شد
۱۳۹۰/۱۲/۱۸ :تاريخ

هنر متعالی:
  سينمای ايران، سينمايی دچار استحسانات و مماشات‌ها؟!
اگر پذيرفتيم كه اختلاط زن و مرد حرام است، گستاخی و بی‌پروايی‌ها در روابط آنها در سينما و تئاتر چگونه توجيه می‌شود؟ آيا سينما و تلويزيون جزو موارد اضطراری همانند «اكل ميته» است تا در جواز آن به احكام ثانويه رجوع كنيم؟ اگر چنين نيست كه ما دچار استحسانات و مماشات و مصلحت‌ها و اجتهادات در مقابل نص شد‌ه‌ايم.
۱۳۹۰/۱۲/۸ :تاريخ

مقاله/ سعید مستغاثی:
  ...و اما داستان این اسکار
آیا واقعا اسکار و جوایز پیرامونی آن ( اعم از گلدن گلوب و سزار و بافتا و ... ) مهمترین جوایز جهانی سینما هستند؟ آیا دریافت جوایز فوق افتخاری فوق العاده است و نشانه برتری یک فیلم یا یک سینما و حتی سرافرازی یک ملت به شمار می آید؟!
۱۳۹۰/۱۱/۲۷ :تاريخ

هنر متعالی:
  عاشورا در فیلم های ما
در آثار نمایشی و درام دنیا، 36 وضعیت ثابت وجود دارد. یعنی 36 وضعیت دراماتیک که قابلیت خاصی برای تصویرسازی و نمایشی کردن در عرصه های مختلف مانند تئاتر، تلویزیون، سینما و تمام رسانه های تصویری دارد. که حماسه عاشورا حداقل 15 تا از این وضعیت های درام مستقیما روی داده است
۱۳۹۰/۱۱/۴ :تاريخ

توماس تروتر/ ترجمه محمد حسين رحمانيان:
  هنر ديني چيست؟
مقصود از هنر ديني چيست؟ آيا هنري است كه موضوعات ديني را به نمايش مي‎گذارد؟ يا هنري كه اثر هنرمندان مذهبي است؟ يا هنري كه توسط برخي گروه‎هاي مذهبي يا كليساها رسماً جهت داده و معين شده است؟
۱۳۹۰/۱۰/۳۰ :تاريخ

بررسی فیلم "دین" / مهدی علیپور:
  وقتی یهود مهربان می شود
سه افسر موساد بنامهای استفان گلد ، دیوید پرتس و ریچل سینگر مامور می شوند تا فردی بنام دیتر وگل معروف به جراح "برکناو" را که در زمان هیتلر جنایات زیادی علیه یهودیان مرتکب شده است ، ربوده و برای محاکمه به سرزمینهای اشغالی ببرند
۱۳۹۰/۱۰/۲۶ :تاريخ

بررسی فیلم "سلحشور" / مهدی علیپور:
  گلادیاتورهای قرن 21 در تمدنی که نیست
تامی کنلون که بعد از سال ها به سراغ پدرش آمده ، تصمیم می گیرد تا با کمک پدرش ، خود را برای مسابقات MMA آماده کند . در همین حین برندون کنلون ، که دبیر فیزیک دبیرستان بوده و خانه اش در رهن بانک است
۱۳۹۰/۱۰/۲۲ :تاريخ
<<<17181920212223>>>

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.