مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۴ تير
نشست هنرمتعالی

  مقالات
دسته بندي
<<<1617181920212223>>>
پایگاه هنر متعالی:
  دوران عاشقی
دختر فرنگی با رنگ و لعاب از دستشویی بیرون آمده و ملاعبه‌ای روشن انتلکت با شهاب حسینی دارد که قند در دل مخاطب آب می‌شود. از آن طرف بعد ورود بسیار دیر شهاب حسینی در این قسمت روایت که همسرش و فرزندش هستند.
۱۳۹۴/۱۱/۱۲ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  خوانشی گفتمانی از سریال کیمیا
این سریال نزاع گفتمانی را در کلان به خوبی نشان می­دهد؛ این بدان معنا نیست که سازندگان اثر از چینش شخصیت­ها چنین نیاتی داشته­ اند بلکه این خوانش به عنوان خوانشی ممکن توسط مخاطب صورت می­گیرد و ممکن است با آنچه سازندگان اثر در ذهن داشته­ اند متفاوت باشد. اما به هر حال این اثر ...
۱۳۹۴/۱۱/۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  میکائیل، وسترن ایرانی
سریال میکائیل نشان می دهد اگر یک پلیس از جان و مال و شغل خود هم بگذرد تا به مردم خدمت کند تا زمانی که مردم با او همکاری نکنند حق به‌صورت کامل محقق نمی‌شود، مردم تنها در دلشان به میکائیل حق می‌دهند،اما درصحنه عمل به دلیل ترس از آقاخان ، حق را یاری نمی‌کنند.
۱۳۹۴/۱۱/۶ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقد فیلم کوتاه «نجس»
از ابتدای فیلم می‌خواهد بگوید که این حیوان به دلیل اعتقادات این افراد نجس است و فاتحه‌ی این اصول را می‌خواند و به همین دلیل است که فرنگیان از این‌گونه فیلم‌ها خوب استقبال می‌کنند و جایزه‌بارانش می‌کنند، چون با نقد رفتار، اصل را زیر پا می‌گذارد و هدف قرار می دهد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ :تاريخ

تحلیل پویایی تجاری، اصلی و روشنفکری در سینما:
  پول؛ ایده‌ی ناظر بر فیلم فارگو
چهل و سومین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، پنج شنبه 17 دی ماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «فارگو» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نفس گرم، در ستایش تحمل رنج ها
در بسیاری از فیلم ها نشان داده می شود که مردان مذهبی و مقید که زنانی مومنه و نجیبی دارند که تمام نیازهای آنان را برآورده می کند، سراغ صیغه کردن و همسر جدید اختیار کردن می روند. در این سریال نیز چنین کلیشه ای وجود دارد و همین که سر و کله زن غریبه پیدا می شود مخاطبان حدس می زنند این آقا مرتضی هم مثل همان مردهایی است که در فیلم های دیگر دیده اند.
۱۳۹۴/۱۰/۹ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  جایی برای پیرمردها نیست!!
چهل و دومین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، پنج شنبه 10 دی ماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «جایی برای پیرمردها نیست» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار خواهد شد.
۱۳۹۴/۱۰/۹ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقد و تحلیل «رخ دیوانه» در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی
چهل و یکمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، یکشنبه 29 آذرماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «رخ دیوانه» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱ :تاريخ

برداشت در روز روشن:
  یادداشتی بر فیلم «سایه روشن» ساخته فرزاد مؤتمن
با پیچاندن مخاطب و در هم ریختن روایت نمی‌توان جهان پیچیده‌ای خلق کرد بلکه باید این پیچیدگی در شخصیت و ماجرا باشد که متأسفانه کارگردان ما در این خیال بوده که اگر پازلی مشوش و نامرتب به مخاطبش بدهد می‌تواند ادای لینچ و آلتمن را درآورد و هنر خلق کند.
۱۳۹۴/۹/۲۶ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  درباره «شهرزاد» و کودتا علیه عشق
از نظر روایی، این سریال توانسته به صورت غیر مستقیم تصویری بسیار زشت از دیکتاتوری رژیم سابق و تاثیر آن بر زندگی مردم را در روایت نمادین عشق شهرزاد و فرهاد بازنمایی کند. ظلم ستیزی در برابر پذیرش ظلم هسته اصلی این داستان در کنار روایت عشقی است.
۱۳۹۴/۹/۲۴ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  وقتی سینمای ایران «اوریون» می‌‌گیرد! فیلمی که بی‌‌بی‌‌سی هم آن را تحسین کرد!
پخش فیلم توقیفی «اوریون» از شبکه معاند بی بی سی نشانه‌ای از همراهی غربی هایی است که سال ها به دنبال اجرای نقشه هایی جهت خروج ایرانیان از لباس پاکدامنی و عفت هستند و بارها در طی برنامه هایی پیدا و پنهان در صدد تزریق این ایده شوم دستانه بوده اند.
۱۳۹۴/۹/۱۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقد فیلم «سه میمون»
فیلم سه میمون جیلان، شباهت بسیار زیادی به فیلم‌های ایرانی دارد که نمای روشنفکری و سیاه‌نمایی غربی را دارند. شخصیت‌ها در سطح هستند و رفتارهای سطحی انجام می‌دهند که از یک بی‌عقلی و بی‌تدبیری پیش ‌پا افتاده نشأت می‌گیرد.
۱۳۹۴/۹/۱۴ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقد فیلم «روزی روزگاری در آناتولی» اثر نوری بیلگی جیلان
به قول داستان‌نویسان در فیلم روزی روزگاری در آناتولی توصیف‌ها ایستا است. زمانی که ماشین‌ها را با آن کش‌‌آمدگی مشاهده می‌کنیم، توصیف بی‌دلیلی را می‌بینیم که کمکی به پیش‌برد روایت نمی‌کند.
۱۳۹۴/۹/۱۴ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقدی بر فیلم سینمایی شاهزاده روم
متأسفانه در این اثر پویانمایی مانند آثار دیگری از این‌ دست ضعف فیلم‌‌نامه به چشم می‌‌آید و آن مایه‌‌ای که برای جلوه‌‌های تصویری گذاشته‌‌اند در فیلم‌‌نامه یافت نمی‌‌شود. ما اگر به دنبال کیفیت عالی بخواهیم برویم می‌‌توانیم از آثار غول‌‌های این‌ رشته مانند والت دیزنی و پیکسار استفاده کنیم پس ما به دنبال چیزی فراتر از جلوه‌‌های تصویری می‌‌گردیم.
۱۳۹۴/۹/۱۰ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  کورسوی امید برای نژاد بشر
چهلمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، یکشنبه 8 آذرماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «جاده» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.
۱۳۹۴/۹/۹ :تاريخ

نمایش فیلم سینمایی «جاده» در دفتر تبلیغات اسلامی خ:
  پرسه در قیامت
چهلمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، ساعت 14 یکشنبه 8 آذر‌ماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «جاده» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار خواهد شد.
۱۳۹۴/۹/۸ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  فلسفه پیدایش انیمیشن
تصویرخواهی و به تصویر کشیدم پس زمینه‌ای درونی در همه انسان‌ها دارد ولی جهت‌دهی و نحوه استفاده از آن در عالم هستی مهم است. وقتی انسان می‌گوید خدا کجاست؟ و از او می‌خواهد تا خودش را نشان دهد نشأت گرفته از همین میل است. اگر عده‌ای می‌خواهند و یا می‌گویند حقانیت پیامبری تو ای پیامبر چیست و آن را سریعاً به ما نشان بده نیز ظرف پیاده شدن این میل و کشش انسانی است.
۱۳۹۴/۹/۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  انسان و پیله‌‌هایش
نقد و بررسی فیلم خواب زمستانی اثر نوری ‌بیلگه‌ جیلان - محصول 2014
۱۳۹۴/۹/۷ :تاريخ

سی و نهمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی ب:
  تلاش برای بقاء در پسارستاخیز
سی و نهمیمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، ساعت 14 یکشنبه 1 آذرماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «ماکس دیوانه؛ جاده خشم» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.
۱۳۹۴/۹/۲ :تاريخ

مسعود زارعیان:
  نکاتی در باب جشنواره مردمی فیلم عمار
جشنواره مردمی فیلم عمار می تواند آرمان امام در زمینه هنر، هنرمند و سینما را تحقق بخشد که همان ظلم ستیزی، عدالت و اصلاح سینما است
۱۳۹۱/۱۰/۹ :تاريخ
<<<1617181920212223>>>

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.