مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
نشست هنرمتعالی

  مقالات
دسته بندي
<<<1617181920212223>>>
  جلسه نقد فیلم «یتیم خانه ایران» برگزار می شود
جلسه آسیب شناسی سینمای متعهد همراه با نقد و بررسی فیلم سینمایی «یتیم خانه ایران» در دانشگاه شهید مطهری برگزار می شود.
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ :تاريخ

  چرا جشنواره عمار متفاوت است؟
عمار یک جشنواره‌ سینمایی است، اما جشنواره سینمایی بودن سطح حداقلی وجود اجتماعی این پدیده است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۸ :تاريخ

  نقدی بر فیلم «لویاتان»
لویاتان فیلمی است که با فلسفه بافی و عدم شخصیت پردازی سعی دارد جامعه ای منفعل را نشان دهد که در پرداخت آن ناموفق است.
۱۳۹۵/۱۰/۱۲ :تاريخ

  آثارم را بر اساس احساس تکلیف ساخته ام
مستندساز مشهدی بر ضرورت وجود روحیه انقلابی و تکلیف گرا در ساخت آثار ارزشی تأکید کرد.
۱۳۹۵/۱۰/۹ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  «کشتار» در انجمن سینمایی طلاب خراسان
«کشتار» عنوان فیلمی به کارگردانی رومن پولانسکی با بازی جودی فاستر، کیت وینسلت، کریستوف والتس و جان سی ریلی محصول سال ۲۰۱۱ است که بر پایه‌ی نمایش‌نامه‌ی خدای کشتار به قلم یاسمینا رضا ساخته شده است. این فیلم محصول چهار کشور فرانسه، آلمان، لهستان و اسپانیا است.
۱۳۹۴/۱۲/۱۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  برداشتی سوبژکتیو از ابژکتیو | یادداشتی بر فیلم «بیگانه» بهرام توکلی
داستان جلوتر نمی رود و اطلاعات دیگری نمیبینیم که فیلم به پایان می رسد. ببیننده سرخورده و منتظر این جمله میماند: این داستان ادامه دارد... حتی دریغ از این جمله که امید بخش ببیننده است
۱۳۹۴/۱۲/۱۳ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  داس سیمرغ ها | گفتگو با محسن بدرقه درباره فیلم "ابد و یک روز"
این فیلم و فیلم‌سازش مسئله‌ای را مطرح نمی‌کنند. تعلیق مسئله در آن وجود ندارد. معلوم نیست درباره اعتیاد است یا فقر یا بی‌سرپرستی یا خرابی اجتماع و غیره. اشکالی ندارد که در یک فیلم ما شاهد تمام این موارد باشیم اما باید یکی از آنها محور قرار بگیرد که این فیلم فاقد محور است
۱۳۹۴/۱۲/۲ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  رؤیای یک سخنرانی اخلاقی
فیلم دختر، جایگاه خود را درست در فلیم سازی فراموش کرده است و می‌اندیشد که باید به‌جای ساخت فیلم سینمایی به انتقال و بیان نکات آموزنده زندگی مشغول شود و این پا در کفش دیگران کردن است
۱۳۹۴/۱۲/۲ :تاريخ

پایگاه هنرمتعالی:
  قوّادنما
سمپاتِ لانتوری و همراه با آن‌ها در فیلم به دنبالِ چه هستیم؟ داستان؟ محصولِ شرایط؟ سیاه نشان دادنِ مملکت؟ هنر هم که جنسِ بی‌ارزشی است که ارزان‌تر از نمک در رفت‌وبرگشت‌های دوربینِ لانتوری معامله می‌شود.چهار لانتوری که مقصّر نیستند؛ آن‌ها محصولِ شرایطند، همه میلیادری خوردند، ولی این‌ها می‌دزدند که کمک کنند.
۱۳۹۴/۱۱/۱۸ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  عمو ویگلی
داستان عمو ویگلی سلینجر نشانه بارزی برای درک وی از زندگی مدرن است و آنالیز و تشریح این زندگی با قلم مصور و دارای میزانسن وی.
۱۳۹۴/۱۱/۱۳ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  دوران عاشقی
دختر فرنگی با رنگ و لعاب از دستشویی بیرون آمده و ملاعبه‌ای روشن انتلکت با شهاب حسینی دارد که قند در دل مخاطب آب می‌شود. از آن طرف بعد ورود بسیار دیر شهاب حسینی در این قسمت روایت که همسرش و فرزندش هستند.
۱۳۹۴/۱۱/۱۲ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  خوانشی گفتمانی از سریال کیمیا
این سریال نزاع گفتمانی را در کلان به خوبی نشان می­دهد؛ این بدان معنا نیست که سازندگان اثر از چینش شخصیت­ها چنین نیاتی داشته­ اند بلکه این خوانش به عنوان خوانشی ممکن توسط مخاطب صورت می­گیرد و ممکن است با آنچه سازندگان اثر در ذهن داشته­ اند متفاوت باشد. اما به هر حال این اثر ...
۱۳۹۴/۱۱/۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  میکائیل، وسترن ایرانی
سریال میکائیل نشان می دهد اگر یک پلیس از جان و مال و شغل خود هم بگذرد تا به مردم خدمت کند تا زمانی که مردم با او همکاری نکنند حق به‌صورت کامل محقق نمی‌شود، مردم تنها در دلشان به میکائیل حق می‌دهند،اما درصحنه عمل به دلیل ترس از آقاخان ، حق را یاری نمی‌کنند.
۱۳۹۴/۱۱/۶ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقد فیلم کوتاه «نجس»
از ابتدای فیلم می‌خواهد بگوید که این حیوان به دلیل اعتقادات این افراد نجس است و فاتحه‌ی این اصول را می‌خواند و به همین دلیل است که فرنگیان از این‌گونه فیلم‌ها خوب استقبال می‌کنند و جایزه‌بارانش می‌کنند، چون با نقد رفتار، اصل را زیر پا می‌گذارد و هدف قرار می دهد.
۱۳۹۴/۱۰/۲۷ :تاريخ

تحلیل پویایی تجاری، اصلی و روشنفکری در سینما:
  پول؛ ایده‌ی ناظر بر فیلم فارگو
چهل و سومین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، پنج شنبه 17 دی ماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «فارگو» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱۷ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نفس گرم، در ستایش تحمل رنج ها
در بسیاری از فیلم ها نشان داده می شود که مردان مذهبی و مقید که زنانی مومنه و نجیبی دارند که تمام نیازهای آنان را برآورده می کند، سراغ صیغه کردن و همسر جدید اختیار کردن می روند. در این سریال نیز چنین کلیشه ای وجود دارد و همین که سر و کله زن غریبه پیدا می شود مخاطبان حدس می زنند این آقا مرتضی هم مثل همان مردهایی است که در فیلم های دیگر دیده اند.
۱۳۹۴/۱۰/۹ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  جایی برای پیرمردها نیست!!
چهل و دومین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، پنج شنبه 10 دی ماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «جایی برای پیرمردها نیست» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار خواهد شد.
۱۳۹۴/۱۰/۹ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  نقد و تحلیل «رخ دیوانه» در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی
چهل و یکمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، یکشنبه 29 آذرماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «رخ دیوانه» در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار شد.
۱۳۹۴/۱۰/۱ :تاريخ

برداشت در روز روشن:
  یادداشتی بر فیلم «سایه روشن» ساخته فرزاد مؤتمن
با پیچاندن مخاطب و در هم ریختن روایت نمی‌توان جهان پیچیده‌ای خلق کرد بلکه باید این پیچیدگی در شخصیت و ماجرا باشد که متأسفانه کارگردان ما در این خیال بوده که اگر پازلی مشوش و نامرتب به مخاطبش بدهد می‌تواند ادای لینچ و آلتمن را درآورد و هنر خلق کند.
۱۳۹۴/۹/۲۶ :تاريخ

پایگاه هنر متعالی:
  درباره «شهرزاد» و کودتا علیه عشق
از نظر روایی، این سریال توانسته به صورت غیر مستقیم تصویری بسیار زشت از دیکتاتوری رژیم سابق و تاثیر آن بر زندگی مردم را در روایت نمادین عشق شهرزاد و فرهاد بازنمایی کند. ظلم ستیزی در برابر پذیرش ظلم هسته اصلی این داستان در کنار روایت عشقی است.
۱۳۹۴/۹/۲۴ :تاريخ
<<<1617181920212223>>>

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.