مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير
نشست هنرمتعالی

  تحلیل اخبار
دسته بندي
<<<12345678>>>
هنرمتعالی:
  فلسفه هنر اسلامی
مجموعه مقالات حسن بلخاری در کتابی با نام «فلسفه هنر اسلامی» توسط انتشارات علمی و فرهنگی منتشر شد.
۱۳۹۰/۱۱/۱۱ :تاريخ

  سینمای آینده، باید سینمای صالحان باشد
نخستین همایش علمی جشنواره هنری ایران 1404 با حضور دو صاحب نظر، مجید شاه حسینی استاد دانشگاه و منتقد سینما و همچنین محمد رضا سرشار نویسنده و استاد دانشگاه در تالار مهر حوزه هنری برگزار شد
۱۳۹۰/۱۱/۱۰ :تاريخ

هنر متعالی:
  سینما به قیام کربلا نیاز دارد
ناصرهاشم‎زاده در «فيلم‌نامه‌نويسي درباره كربلا تنگناها و قابليت‌ها»: وقتی راجع به فیلم‎نامه صحبت می‎کنیم یعنی درباره متنی که قابلیت تصویر شدن را دارد حرف می‎زنیم. مسلما هر واقعه تاریخی برخی قابلیت‎‎ها دارد که باید به‎وسیله فیلم‎نامه‎نویس و سپس کارگردان کشف شود. همین کشف است که موجب به‎وجود آمدن یک هنر می‎شود.
۱۳۹۰/۱۱/۱ :تاريخ

هنر متعالی:
  نقد بازی سیاسی آمریکایی بتل‌فیلد3
یک پایگاه تحلیلی در گزارشی ضمن تعبیر محتوای بازی «بتل‌فیلد 3» (Battlefield 3) به دریچه‌ای به جنگ جهانی سوم، جدیدترین محصول شرکت تولید بازی‌های ویدئویی هنرهای الکترونیک را نوعی اعلان آمادگی آمریکا برای حمله به ایران می‌داند.
۱۳۹۰/۱۰/۲۴ :تاريخ

هنر متعالی:
  تاملی دربارۀ سینمای دینی
استاد منصور براهیمی:می‌توانم به سینمای دینی بیندیشم و شما را برانگیزم که به مسائل اصلی آن بیندیشید. ولی نمی‌توانم و از من نخواهید دربارۀ آن حکم صادر کنم. پس جایگاه من جایگاه پرسش و تأمل است
۱۳۹۰/۱۰/۱۹ :تاريخ

هنر متعالی:
  باید هزینه‌های سینمای دینی و اسلامی را پرداخت
حسن رحیم‌پور ازغدی در سخنانی با اشاره به ضرورت‌های لازم برای سینماگر اسلامی از جمله آگاهی دینی، التزام دینی و هنرمندانه و مخاطب‌شناس بودن، گفت: باید دوگانگی اسلامی سکولاری موجود را از بین برد و هزینه‌های سینمای دینی و اسلامی را پرداخت
۱۳۹۰/۱۰/۱۶ :تاريخ

  عده‌ای می‌خواستند سینما به منبر و مسجد تبدیل شود
عده‌ای می‌خواستند سینما به منبر و مسجد تبدیل شود / آن‌هایی که اوایل تند می‌رفتند،بعدها از آن طرف افتادند / نقد‌های بی‌پرده جعفری جوزانی در برنامه «هفت»
۱۳۹۰/۱۰/۴ :تاريخ

شهرام خرازی ها:
  «آسمان هشتم»؛ تجربه جدید در سینمای ایران
یک منتقد گفت: «آسمان هشتم» فیلمی است با بن مایه مذهبی که در سینمای ایران تجربه نسبتا جدیدی محسوب می‌شود و از حیث ساختار صوتی و بصری واجد امتیازات دور از انتظاری است.
۱۳۹۰/۱۰/۳ :تاريخ

امیر توسلی، آهنگساز: :
  موسیقی مختارنامه چهل تم در هزار دقیقه موسیقی دارد
آهنگساز سریال «مختارنامه» گفت: در سریال مختارنامه 40 تم با هزار دقیقه موسیقی ساخته شد که عمده این تم‌ها با ارکستر زنده در تالار وحدت و رودکی اجرا و ضبط شد.
۱۳۹۰/۱۰/۱ :تاريخ

سلحشور در گفت و گو با سینماپرس:
  «بانوی نیل» را در فیلم فجر شرکت نمی دهم
فرج الله سلحشور گفت: با فیلم های سیاه نما، فمنیستی یا ضد انقلابی که در جشنواره فجر حضور دارند فیلم سینمایی همچون «بانوی نیل» جایگاهی ندارد و فکر نمی کنم آن را در جشنواره شرکت دهم زیرا که شرکت کردن در چنین جشنواره ای نوعی بلاهت است.
۱۳۹۰/۹/۲۹ :تاريخ

استاد رسولي:
  هنر خوشنويسي در عرصه عاشورايي ماندگارتر است
استاد جليل رسولي، خالق تابلوي «ان الحسين مصباح الهدي و سفينة النجاة»، هنر خوشنويسي در عرصه عاشورايي را نسبت به هنرهاي ديگر ماندگارتر مي‌داند و مي‌گويد: نوعي برکت و پشتوانه در اين کار است که به طور طبيعي و ذاتي، اين گونه آثار را ماندگارتر مي‌کند.
۱۳۹۰/۹/۲۸ :تاريخ

اکرم محمدي:
  «به آسمان نگاه کن» روايت يک عشق ناتمام
به آسمان نگاه کن» عنوان نمايشي از محمدمهدي خاتمي هنرمند مشهدي است که اين روزها در تهران و تئاتر شهر اجرا شده است.«به آسمان نگاه کن» روايت معجزه اي است که براي يک مسيحي اتفاق مي افتد.
۱۳۹۰/۹/۲۸ :تاريخ

نگاهي به برنامه هاي مناسبتي ساخته شده در تلويزيون:
  تلویزیون در قاب محرم
در سال‌های اولیه انقلاب، تولید و ساخت این برنامه‌ها به برنامه‌های ترکیبی و پخش بخش‌هایی از عزاداری‌های هیأت‌های مختلف اختصاص داشت و در بخش فیلم و سریال تقریبا اثری متناسب با حال و هوای این ماه ساخته نمی‌شد
۱۳۹۰/۹/۲۷ :تاريخ

طاهری عنوان كرد:
  ظرفيت‌‌شناسی؛ گام نخست در جانمايی نمادهای دينی و اسلامی
شهرداری طراحی‌هايی انجام دهد تا در مكان‌هايی مثل حاشيه پياده‌روها و پارك‌ها و استراحت‌گاه‌ها، المان‌های دينی و اسلامی استفاده شود؛ چرا كه يكی از كارهای مهم در اين زمينه شناسايی مكان‌ها با ظرفيت‌های مناسب است.
۱۳۹۰/۹/۱۱ :تاريخ

عليرضا حيدري:
  صداوسيما، عزاداري و لزوم پرهيز از تحريف و بدعت
بي ترديد صداوسيما نقش تعيين کننده اي در جهت دهي فرهنگي جامعه دارد. محرم و صفر يکي از مهم ترين فرازهاي تاريخي است که اين سازمان و رسانه فراگير تلويزيون را در برابر آزموني دشوار قرار مي دهد.
۱۳۹۰/۹/۱۰ :تاريخ

حبيب ايل‌بيگی:
  شعار اخلاق در جشنواره فيلم 100 برگرفته از كلام حضرت رسول(ص) است
حبيب ايل‌بيگی دبير بخش سينمايی جشنواره فيلم 100 اعلام كرد: شعار سينمای اخلاق در جشنواره فيلم 100، برگرفته از حديثی است كه پيامبر اكرم(ص) فرمودند «همانا مبعوث شدم تا مكارم اخلاق را كامل كنم».
۱۳۹۰/۹/۱۰ :تاريخ

مهدی علیپور :
  بررسی فیلم "آدمکش حرفه‌ای"
دنی برایس تروریست حرفه‌ای که دو سالی‌ست زندگی آرامی را برای خود انتخاب کرده‌‌ ، با خبر می شود که شیخی عمانی بنام عمرو بن عیسی دوست قدیمی‌اش را گروگان گرفته است .
۱۳۹۰/۹/۸ :تاريخ

با كاروان عشق:
  مسلم، غريب كوفه
گفته بودند كارواني مي‌آيد كه تا قيام قيامت نامي نيكو از خود برجاي خواهد گذاشت و راه و رسم جوانمردي را به نامرد مردمان روزگار خواهد آموخت؛ كارواني مي‌آيد حماسه‌سرا كه خطي از جوانمردي را بر زندگي خواهد كشيد.
۱۳۹۰/۹/۶ :تاريخ

مهدی علیپور :
  بررسی فیلم "صفحه هشت" + عکس
دموکراسی مشترک انگلستان و صهیونیست . محصول 2011
۱۳۹۰/۸/۲۳ :تاريخ

آرمین:
  برپایی جشنواره هنرهای معاصر اسلامی ضرورت داشت
منیژه آرمین با اشاره به اینکه هنر و مذهب پیوند تاریخی با یکدیگر داشته‌اند، عنوان کرد که برپایی جشنواره هنرهای معاصر اسلامی ضرورت داشت.
۱۳۹۰/۸/۲۳ :تاريخ
<<<12345678>>>

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.