مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 مختارنامه صحنه هاي زيبايي از واقعه كربلا را خلق كرد
«ماه چهره خليلي» بازيگر نقش جاريه در سريال مختارنامه گفت: به عنوان يكي از عوامل اين سريال آرزو دارم صحنه هاي فيلمبرداري شده مربوط به حضرت اباالفضل(ع) به طور كامل از تلويزيون پخش شود
 

«ماه چهره خليلي» بازيگر نقش جاريه در سريال مختارنامه گفت: به عنوان يكي از عوامل اين سريال آرزو دارم صحنه هاي فيلمبرداري شده مربوط به حضرت اباالفضل(ع) به طور كامل از تلويزيون پخش شود تا مردم ايران از ديدن اين صحنه هاي بسيار عاطفي و تأثيرگذار محروم نشوند.

به گزارش ستاد خبری سومین سوگواره لحظه های عاشورایی،خليلي با اظهار تاسف از اينكه ممكن است صحنه هاي مربوط به نمايش چهره حضرت عباس(ع) از سريال مختارنامه حذف شود، افزود: من به عنوان يكي از كساني كه از نزديك در جريان ساخت مختارنامه بودم، به چشم خودم زحمات فراوان دست اندركاران اين مجموعه را ديدم و اگر صحنه اي از اين سريال حذف شود بايد براي همه آن زحمات و تلاش هاي صادقانه حسرت خورد.

خليلي با بيان اينكه به اعتقاد من اگر مردم چهره حضرت عباس(ع) را ببينند به لحاظ عاطفي با ايشان رابطه نزديك تري برقرار خواهند كرد يادآور شد: مردم ايران عشق و علاقه عجيبي به ساحت حضرت اباالفضل(ع) دارند كه اين عشق و علاقه از لا به لاي كتابهاي تاريخي و سخنراني ها حاصل شده و به نظر من اگر مخاطبان چهره ايشان را هم ببينند اين عشق و علاقه مضاعف مي شود.

بازيگر سريال «در چشم باد» با اشاره به اينكه مختارنامه در ارائه تصويري از واقعه كربلا موفق بوده است اظهار داشت: چون ما قرنها با اين حادثه فاصله داريم فقط از طريق شنيده ها و گفته ها توانسته ايم ذهنيتي از واقعه كربلا به دست آوريم كه مختارنامه اين فرصت را به ما داد تا با زبان تصوير و نمايش خود را به اين واقعه نزديك كنيم.

بازيگر نقش جاريه در سريال مختارنامه افزود: مختارنامه صحنه هاي زيبا، به يادماندني و بكري از واقعه كربلا را خلق كرد كه اين صحنه ها به باورها و ذهنياتي كه مردم ما از كربلا و عاشورا دارند نزديك است.

وي به استقبال مخاطبان از سريال مختارنامه در داخل و خارج از كشور اشاره كرد و گفت: اين استقبال گسترده نشان دهنده علاقه مخاطبان به سريال هاي مذهبي به ويژه با موضوع تاريخ اسلام است.

خليلي ادامه داد: البته اين اقبال گسترده نشان دهنده اين نيز هست كه ما در زمينه تاريخ اسلام با خلاء فيلمهاي فاخر و خوب روبرو هستيم و من به عنوان يك بازيگر از اينكه توانستم به اتفاق همكارانم بخشي از اين خلاء را پر كنم خوشحالم.

بازيگر سريال «كلاه پهلوي» با اشاره به اينكه داوود ميرباقري در زمينه ساخت فيلم هاي تاريخي مذهبي كارنامه درخشاني دارد تصريح كرد: كارگردان مختارنامه به دليل تجربياتي كه از ساخت اين گونه فيلم ها به دست آورده، توانسته است به طور عميق با تاريخ اسلام آشنا شود و به كنه حقايق تاريخي نزديك شود.

وي ديالوگ هاي سريال مختارنامه را يكي از نقاط قوت فيلمهاي داوود ميرباقري عنوان كرد و يادآور شد: ديالوگ هاي ميرباقري خاص خود اوست و به كارهاي او هويت مي بخشد و به اعتقاد من ميرباقري مكتب خاصي در نوشتن دارد كه آثار او را شاخص مي كند.

خليلي با بيان اينكه براي ايفاي نقش جاريه در سريال مختارنامه سختي هاي بسياري را متحمل شده است يادآور شد: من به دليل اينكه سالهاي بسياري را در انگلستان گذرانده بودم و به زبان فارسي تسلط كافي نداشتم به خصوص اينكه ديالوگ هاي مختارنامه ادبيات خاص خود را داشتند، با سختي هاي فراواني توانستم اين ديالوگ ها را حفظ كنم.

اين بازيگر، سريال مختارنامه را نقطه عطفي در كارنامه بازيگري اش دانست و تاكيد كرد: وقتي براي بازي در سريال مختارنامه دعوت شدم تازه از خارج از كشور برگشته بودم و تجربه لازم براي بازيگري را نداشتم اما كارگردان مختارنامه به من اعتماد كرد و اين نقش سخت را به من سپرد و من از اينكه مي بينم مردم سريال مختارنامه و نقش جاريه را دوست دارند و با آن ارتباط برقرار كرده اند خدا را شاكرم.

یادآوری می شود؛ سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در رشته های عکس،فیلم و فیلم نامه، تیرماه سال جاری در مشهد برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۹۰/۴/۱۳

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.