مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
رييس حوزه هنري خراسان رضوي:
 سوگواره لحظه هاي عاشورايي محملي براي هنرمندان متعهد كشور است
رييس حوزه هنري خراسان رضوي، سوگواره لحظه هاي عاشورايي را محملي براي هنرمندان متعهد كشوردانست و گفت: اين سوگواره فرصتي را براي هنرمندان متعهد و متدين ما فراهم مي كند
 

رييس حوزه هنري خراسان رضوي، سوگواره لحظه هاي عاشورايي را محملي براي هنرمندان متعهد كشوردانست و گفت: اين سوگواره فرصتي را براي هنرمندان متعهد و متدين ما فراهم مي كند تا درباره عاشورا به عنوان يكي از مهم ترين حوادث تاريخ اسلام، به خلق آثار هنري بپردازند.

به گزارش ستاد خبری سومین سوگواره لحظه های عاشورایی سيدجواد رفائي با اشاره به اين كه سوگواره لحظه هاي عاشورايي در گذر زمان به لحاظ كمي و كيفي رشد فوق العاده اي داشته است افزود:گرچه اين سوگواره ظرفيت آن را دارد كه به جايگاه بسيار برجسته اي دست يابد كه رسيدن به آن جايگاه متعالي حمايت و كمك همه نهادهاي فرهنگي و هنر يكشور را مي طلبد.

وي با اشاره به اين كه مقام معظم رهبري در رهنمودهايشان، براي حوزه هاي علميه به خصوص طلاب جوان، رسالت هاي تازه اي مثل حضور در عرصه هنر را تعريف مي كنند اظهار داشت:رهبري از طلبه ها مي خواهند كه براي عرصه هنر كشور، محتواي ارزشي و فاخر توليد كنند تا اين محتواهاي غني در اختيار هنرمندان قرار گرفته و بر اساس آن آثار هنري خلق شود.

وي با تاكيد بر اين كه طلبه ها علاوه بر تسلط بر محتواي هنر بايد به لحاظ تكنيكي نيز خود را ارتقا دهند تصريح كرد:اگر طلبه ها به لحاظ محتوايي و تكنيكي در جايگاه مناسبي قرار داشته باشند مي توان شاهد خلق آثار فاخر و درخشان بر اساس مباني دين اسلام توسط آنها بود.

رفائي خاطر نشان كرد: در حال حاضر نيز طلبه ها در زمينه هنر فعاليت هاي مثبتي دارند كه البته اين حضور بايد پررنگ تر شود.

رييس حوزه هنري خراسان رضوي هم چنين از سريال مختارنامه به عنوان اثري شايسته در عرصه هنرهاي عاشورايي نام برد و افزود: داوود ميرباقري يكي از فيلم سازان موفق كشور ما زمينه ساخت آثار مذهبي و تاريخي است كه در ساخت آثارش علاوه بر پاي بندي به تاريخ اسلام،جذابيت هاي داستاني را نيز رعايت مي كند.

وي با بيان اين كه مختار يكي از شخصيت هاي مظلوم و مهجور تاريخ اسلام است گفت: در حالي كه او يكي ار شخصيت هاي مثبت تاريخ اسلام و مورد تاييد ائمه اطهار است اما در تاريخ كه اغلب توسط مخالفان اهل بيت نوشته شده، مختار شخصيتي منفي است كه حتي اين نگاه منفي گاهي به شيعيان نيز نفوذ كرده است.

رفائي ادامه داد: سريال مختارنامه مظلوميت و مهجوريت مختار در تاريخ را از بين برد و به دفاع از او درتاريخ پرداخت و به اعتقاد من اين نوع نگاه نسبت به مختار در تاريخ خواهد ماند.

رييس حوزه هنري خراسان رضوي روايت تاريخي ميرباقري از مختار را ستود و يادآور شد: كارگردان مختارنامه موفق شد تا حد زيادي به ترسيم چهره واقعي مختار در تاريخ و نقشي كه او ايفا كرد، بپردازد.

‌یادآوری می شود؛ سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در رشته های عکس،فیلم و فیلم نامه تیرماه جاری در مشهد برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۹۰/۴/۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.