مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
جواد آرین منش:
 سوگواره لحظه هاي عاشورايي زمينه حضور پر رنگ طلبه ها در عرصه هنر را فراهم مي كند
نایب رییس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزاری سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در مشهد را فرصتی مناسب برای حضور طلبه های حوزه علمیه در عرصه هنر دانست
 

نایب رییس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی برگزاری سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در مشهد را فرصتی مناسب برای حضور طلبه های حوزه علمیه در عرصه هنر دانست

به گزارش ستاد خبری سومین سوگواره لحظه های عاشورایی «جواد آرین منش»، گفت:برگزاری چنین رویدادهای هنری زمینه را برای حضور پر رنگ طلبه ها در عرصه هنر و شکوفایی استعدادهای هنری آنها فراهم می کند.

آرین منش به ضرورت حضور طلبه های حوزه علمیه در عرصه هنر اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ما در عرصه هنربه ویژه هنرهای نمایشی با مشکلات و موانعی روبرو هستیم که حضور طلبه ها می تواند این خلاها و ضعف ها را برطرف کند.

وی با بیان این که هنرمندان متعهد، متدین و متخصص باید در عرصه هنر حضور داشته باشند و آثار فاخر هنری را خلق نمایند،افزود: هنر کشور ما در زمینه محتوا دچار خلاهای جدی است که این آسیب جز با حضور طلبه ها برطرف نمی شود

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که عرصه هنر نباید در انحصار گروه خاصی قرار داشته باشد تصریح کرد:این عرصه نیازمند آن است که همه اقشار جامعه به ویژه افراد متدین در آن حضور داشته باشند تا هنرکشور به لحاظ محتوایی و تکنیکی رشد قابل قبول را پیدا کند.

وی با اشاره به این که طلبه هایی که تا کنون در زمینه هنر فعالیت داشته اند ، نقش بسیار موثری را در این عرصه ایفا کرده اند خاطر نشان کرد:اگر طلبه ها ضرورت حضور در عرصه هنر را دریابند در آینده می توان به حضور پررنگ و تاثیر گذار آنها در این زمینه امیدوار بود.

نائب رییس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی هم چنين با اشاره به این که سریال مختارنامه

مقطعی حساس، چالش برانگیز و سرنوشت ساز از تاریخ اسلام را به زیبایی ترسیم می کند، گفت:مردم ما با این مقطع مهم از تاریخ اسلام ارتباط روحی و عاطفی دارند.

وي افزود: به دلیل همین ارتباط روحی و علاقه، این سریال با استقبال گسترده مردم روبرو شده است.

وی با بیان این که سریال مختارنامه در تبیین فرهنگ و معارف عاشورایی نقش بسزایی داشته است، یادآور شد: این سریال در حد بضاعت خود توانسته به واقعه عاشورا نزدیک شود و بخش های مهمی از آن را ترسیم کند.

وی ادامه داد: گرچه فیلم نامه نوسی باید ظرافت های بیشتری را در متن رعایت می کرد اما این ضعف های محدود خللی به نقاط برجسته فراوان این اثر وارد نمی کند.

یادآوری می شود؛ سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در رشته های عکس،فیلم و فیلم نامه، تیرماه سال جاری در مشهد برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۹۰/۴/۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.