مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
سید عباس میرهاشمی:
 لحظه‌های عاشورايی فقط در روز عاشورا خلاصه نمی شود
مدير انجمن عكاسان انقلاب و دفاع مقدس، گفت:عکاسی عاشورایی نیازمند پشتوانه های غنی مطالعاتی است که متفکران و اساتید حوزه باید وارد این عرصه شده و به لحاظ محتوایی و دینی پایه های محکمی را در این زمینه بنیان گذاری کنند.
 مدير انجمن عكاسان انقلاب و دفاع مقدس، گفت:عکاسی عاشورایی نیازمند پشتوانه های غنی مطالعاتی است که متفکران و اساتید حوزه باید وارد این عرصه شده و به لحاظ محتوایی و دینی پایه های محکمی را در این زمینه بنیان گذاری کنند.

به گزارش ستاد خبري سومين سوگواره لحظه‌هاي عاشورايي، «سيد عباس ميرهاشمي» با بیان این که هر فعالیت هنری نیازمند مطالعات و تحقیقات لازم است تا بتوانددر آينده مسیرش را به درستی ادامه دهد،افزود: سوگواره لحظه های عاشورایی نیز نیازمند پشتوانه پژوهشی و مطالعاتی است و اساتید حوزه به عنوان کارشناسان عرصه هنر دینی بايد به لحاظ محتوایی این سوگواره را حمایت کنندتا در دوره های بعدی شاهد رشد بالنده این حرکت عظیم فرهنگی و هنری باشيم.

وی با تاکید بر این که امروزه زبان هنر تاثیرگذارترین بیان هاست،تصریح کرد:باید به این باور برسیم که زبان هنر به خصوص عکس، می تواند بیانگر بسیاری از مسائل و مشکلاتی باشد که نمی توان با زبانی دیگر آن را بیان کرد.

وی با بیان اینکه عکاسی هنری بسیار تاثیرگذار است که می تواند در ذهن ها و اندیشه ها رسوخ کند افزود: ما هنوز باور نداریم که اندیشه های ناب دینی به ویژه اندیشه های عاشورایی می توانند در سطحی بالا به وسیله عکس با زبان جهانی بیان شوند اگر به این باور برسیم دیگر سیر قهقرایی نخواهیم داشت.

داور بخش عكس سومین سوگواره لحظه‌هاي عاشورايي اظهار داشت: در اين سوگواره زبان هنر، زبان بيان انديشه‌هاست كه لازم است شناخته و شكافته شود و هنرمندان و عكاسان با شناخت و تفكر وارد این عرصه شوند زیرا مطالعه و اندیشه در این زمینه اهمیت فراوانی دارد.
این عکاس پیش کسوت دفاع مقدس با بيان اينكه لحظه‌های عاشورايی فقط در روز عاشورا خلاصه نمی شود خاطرنشان کرد: حماسه عاشورا پيام‌های گسترده ای دارد که ما هر روز در زندگی با آن مواجهیم و همه آن ها می‌تواند در قالب عکس به تصویر کشیده شود.

داور بخش عكس سومين سوگواره لحظه‌های عاشورايی، با اشاره به تعداد بالای آثار رسیده به این سوگواره گفت: هیات داوران تعداد بسیار محدودی عکس را انتخاب کرد زیرا لازم نيست برای جلب مخاطبان، تعداد آثار برگزيده را افزايش دهيم بلكه تعيين تنها يك اثر برتر نشانه تخصصی بودن فعالیت سوگواره است.

میرهاشمی با اشاره به ضرورت استمرار برگزاری سوگواره لحظه های عاشورایی، ادامه داد: کشور ما در برگزاری رویدادهای هنری به خصوص جشنواره ها به نخستین ها شهرت دارد اما متاسفانه این نخستین ها استمرار نمی یابد بنابر این گام بعدی در سوگواره لحظه های عاشورایی، ايجاد ساختاری برای تداوم موفق این حركت‌ها برای سال های آینده است.

یادآوری می شود؛ سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در رشته های عکس،فیلم و فیلم نامه تیرماه جاری در مشهد برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۹۰/۳/۴

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.