مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اکبر خواجویی:
 مديران فرهنگي و حوزه هاي علميه راه را براي ساخت فيلم هاي ديني هموار كنند
نويسنده و كارگردان سريال «پدر سالار» گفت: موضوعات ديني از حساسيت ويژه اي برخوردارند و مديران فرهنگي و حوزه هاي علميه بايد شرايط ساخت اين موضوعات را با زبان فيلم مهيا كنند.
 

نويسنده و كارگردان سريال «پدر سالار» گفت: موضوعات ديني از حساسيت ويژه اي برخوردارند و مديران فرهنگي و حوزه هاي علميه بايد شرايط ساخت اين موضوعات را با زبان فيلم مهيا كنند.

به گزارش ستاد خبري سومين سوگواره لحظه هاي عاشورايي «اكبر خواجويي» افزود: مردم ايران به ديدن چنين آثاري علاقه مندهستند و اساتيد حوزه به عنوان كارشناسان اين عرصه و مديران فرهنگي بايد راه را براي ساخت فيلم هاي دين هموار كنند تا فيلم سازان در اين زمينه با مشكلات كم تري مواجه شوند وبا دغدغه كم تري سراغ ساخت چنين موضوعاتي بروند.

كارگردان فيلم«محيا» با بيان اين كه شرايط ساخت فيلم هاي ديني در كشور ما مهيا نيست افزود: اين در حالي است كه گاهي فيلم هاي مبتذل و بي مايه به راحتي در كشور ما ساخته مي شوند و كسي هم متعرض آن نمي شود اما در موضوعات ديني به جاي كمك به كارگردان چالش ها و موانعي را هم براي او به وجود مي آورند.

وي با اظهار تاسف از چالش هايي كه نسبت به نشان دادن چهره حضرت عباس(ع) در سريال مختارنامه از سوي برخي علما پيش آمده است، ياد آور شد: اگر با هنرمند چنين برخوردي شود در آينده هيچ كارگرداني جرات نمي كند وارد اين فضاها شود و اقدام به ساخت فيلم ديني كند چون فكر مي كند ممكن است زحماتش ناديده گرفته شود.

خواجويي با اظهار اين كه سريال هاي تاريخي-مذهبي بايد نسبت به تاريخ وفادار باشند و بر اساس منابع مستند و معتبرتاريخي ساخته شوند خاطرنشان كرد: به همين دليل ساخت اين آثار با دشواري ها و ظرايفي روبرو است كه فيلم ساز بايد آن ها را مراعات كند تا به تحريف تاريخ متهم نشود.

وي فيلم «روز واقعه» را به عنوان يك اثر عاشورايي تحسين كرد و گفت: اين فيلم با فيلم نامه اي قوي، خيلي خوب خود را به روح واقعه عاشورا نزديك كرد و توانست با بيان فاخري بخشي از حقيقت واقعه بزرگ كربلا را ترسيم كند.

یادآوری می شود؛ سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در رشته های عکس،فیلم و فیلم نامه، خرداد ماه سال جاري در مشهد برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۹۰/۲/۲۱

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.