مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حسین سبحانی نیا:
 طلبه ها در عرصه فيلم سازي حضور تاثيرگذاري داشته باشند
عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي حضور در عرصه فيلم سازي در شرايط فعلي را براي طلبه ها يك ضرورت دانست و گفت: طلبه ها بايد در عرصه فيلم سازي حضور تاثيرگذاري داشته باشند
 

عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي حضور در عرصه فيلم سازي در شرايط فعلي را براي طلبه ها يك ضرورت دانست و گفت: طلبه ها بايد در عرصه فيلم سازي حضور تاثيرگذاري داشته باشند

به گزارش ستاد خبري سومين سوگواره لحظه هاي عاشورايي،حجت الاسلام دكتر«حسين سبحاني نيا» با تاكيد بر اين كه حضور طلبه ها در عرصه فيلم سازي بايد تقويت شود افزود: در زمانه اي كه زبان تصوير بسيار بر مخاطبان تاثيرگذار است و رسانه هاي تصويري هدايت فكري جامعه را بر عهده گرفته اند طلبه ها بايد حضور در اين عرصه را نوعي تبليغ ديني براي خود بدانند و در اين عرصه حضور تاثيرگذاري داشته باشند.

اين نماينده مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: امروزه رسانه يك منبر جديد و فرصت تازه است كه بايد طلبه ها به نحو احسن از آن بهره گيرند تا بتوانند هم گام با مخاطب در اين زمينه حركت كنند.

سبحاني نيا هم چنين با بيان اين كه سريال مختارنامه اثري شايسته در عرصه فيلم هاي عاشورايي است خاطرنشان كرد: سريال مختارنامه به ترسيم زواياي پنهان واقعه عاشورا پرداخته است و ابعادي از آن واقعه سترگ را نشان مي دهد كه ممكن است از نگاه ما پنهان مانده باشد

وي تصريح كرد: واكاوي تاريخ اسلام همواره براي مردم ما جذاب بوده كه اين جذابيت در مورد واقعه كربلا مضاعف است و مردم ما دوست دارند وقايع حماسه بزرگ كربلا را در قالب هنر و با زبان روز ببينند كه اين اتفاق در مختارنامه رخ داده و اين سريال مخاطب را به اعماق تاريخ اسلام مي برد و به طور باور پذير او را با عمق آن وقايع آشنا مي كند.

وي انطباق بين برخي وقايع سريال مختارنامه با برخي از حوادث روز را يكي از دلايل مهم موفقيت اين سريال دانست و اظهارداشت: بعضي از حوادثي كه اين اثر تلويزيوني تبيين مي كند در مسير تكاملي انقلاب اسلامي هم پيش آمده كه نمونه آنها را ما در حوادث انتخابات اخير شاهد بوديم.

نماينده مردم نيشابور در مجلس شوراي اسلامي ادامه داد: تاريخ هميشه تكرار مي شور و سريال مختارنامه اين پيام مهم را براي ما دارد كه از حوادث تاريخي بايد عبرت گرفت تا دوباره تكرار نشود.

اين مدرس حوزه علميه به ارايه ديدگاه خود درباره نشان دادن چهره حضرت عباس(ع) در سريال مختارنامه پرداخت و گفت:به دليل علاقه عميق مردم ايران به اين شخصيت مهم تاريخ تشيع و جايگاه معنوي كه براي حضرت عباس(ع) قائل هستند بهتر است چهره ايشان نمايش داده نشود چون ممكن است ذهنيت مردم لطمه ببيند و تاثيرات منفي بر ذهن آنها به ويژه نسل جوان بگذارد؛به خصوص اگر بازيگر ايفاگر اين نقش نتواند آن عظمت معنوي را نشان دهد اين تاثيرات مخرب بيشتر خواهد بود.

سبحاني نيا برگزاري سومين سوگواره لحظه هاي عاشورايي در مشهد را در راستاي اشاعه و گسترش فرهنگ و معارف عاشورايي از طريق زبان هنر دانست و ابراز اميدواري كرد؛با تامين بوجه هاي لازم اين رويداد مهم هنري و ديني در سالهاي آينده در سطح بين المللي برگزار شود.

یادآوری می شود؛ سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در رشته های عکس،فیلم و فیلم نامه، خرداد ماه سال جاري در مشهد برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۹۰/۲/۱۳

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.