مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
دبیر سوگواره سراسری لحظه هاي عاشورايي::
 هنر ظرفیت وجودي هنرمند را به بهترين نحو آشكار مي كند
دبير دومين سوگواره سراسری فیلم و عکس لحظه هاي عاشورايي گفت: هنر ظرفیت وجودي هر انسان هنرمندي را به بهترين شكل آشكار مي كند.
 

دبیر سوگواره سراسری لحظه هاي عاشورايي:

هنر ظرفیت وجودي هنرمند را به بهترين نحو آشكار مي كند

دبير دومين سوگواره سراسری فیلم و عکس لحظه هاي عاشورايي گفت: هنر ظرفیت وجودي هر انسان هنرمندي را به بهترين شكل آشكار مي كند.

به گزارش ستاد خبري دومين سوگواره سراسری فیلم و عکس لحظه هاي عاشورايي، مسعود زارعيان،‌ دبیر این سوگواره در مراسم اختتاميه آن ابراز داشت: عزاداري و گريستن براي حضرت سيدالشهدا(ع ) به هر زباني حتي زبان هنر مي تواند باشد.

وي افزود: هنر مستلزم دو امر مهم است؛ ميزان شناخت هنرمند از تكنيك و ظرفیت وجودی اش و ميزان خلوصش در پایبندی به رازي كه در عالم وجود دارد .

زارعيان ادامه داد: به دليل اهميت هنر رسانه اي و تجسمي سوگواره لحظه هاي عاشورايي بر دوبخش عكس وفيلم تاكيد كرده تا بتواند سهمي در انتقال هرچه بهتر پيام عاشورا داشته باشد .

وي با اشاره به اين كه هنرمندان شركت كننده در اين سوگواره تفاوت شاخصي با ساير هنرمندان دارند گفت: اين هنرمندان هم از تخصص و هم از ارادت به ساحت ابا عبدالله الحسين(ع) برخوردارند که اين تاثير مثبتي بر كيفيت آثارمي گذارد .

دبير سوگواره لحظه هاي عاشورايي اظهار داشت: اين سوگواره در نظردارد بهترين آثار را جمع آوري كند تا شايد بتواند پيام عاشورا را به زبان گوياي رسانه تصويري انتقال دهد .

وی از ارسال بيش از 5400 اثر به دبيرخانه ي سوگواره خبرداد و افزود: 5205 قطعه عكس از 473 عكاس، 200فيلم از 153 فيلمساز و50 فيلمنامه از 39 فيلمنامه نويس به دبيرخانه اين سوگواره ارسال شده كه در هر رشته از پنج نفر به عنوان نفرات برتر تقدیر می شود.

گفتنی است مراسم اختتامیه دومين سوگواره سراسری فیلم و عکس لحظه هاي عاشورايي سی ام اردیبهشت ماه با حضور ابراهیم حاتمی کیا و سیدرضا میرکریمی نویسنده و کارگردان سینما در محل تالار نور مشهد برگزار شد.


تاريخ: ۱۳۸۹/۲/۳۱

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.