مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 فراخوان سومین سوگواره لحظه های عاشورایی در بخش های فیلم و عکس
سراسری سومین دوره سوگواره فیلم و عکس لحظه های عاشورایی اعلام شد. مسعود زارعیان، دبیر سوگواره سراسری فیلم و عکس لحظه های عاشورایی از آغاز فراخوان سومین دوره این سوگواره خبر داد
 

فراخوان سراسری سومین دوره سوگواره فیلم و عکس لحظه های عاشورایی اعلام شد.

مسعود زارعیان، دبیر سوگواره سراسری فیلم و عکس لحظه های عاشورایی از آغاز فراخوان سومین دوره این سوگواره خبر داد و گفت: پس از برگزاری دو دوره سوگواره «لحظه های عاشورایی» در بخش های فیلم، عکس و فیلمنامه که با استقبال خوب مسوولان و هنرمندان مواجه شد، سومین دوره این سوگواره به همت گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان برگزار می شود.

وی افزود: گسترش فرهنگ عاشورا و شناخت بهتر این نهضت عظیم، رشد و تعالی آثار هنری با محوریت حماسه عاشورا، تحکیم پیوند میان دین، هنر و رسانه و تعمیق بصیرت دینی مردم در برابر هجوم فتنه ها با الهام از فرهنگ عاشورا از جمله اهداف برگزاری این دوره از سوگواره به شمار می رود.

زارعیان با اشاره به اینکه در زمان امام حسین(ع) تنها کسانی که اهل بینش و بصیرت بودند توانستند راه هدایت را تشخیص دهند تصریح کرد: پیام های این نهضت الهی بایستی در قالب های مختلف و با زبان روز بازگو شود تا راهگشای مسائل امروزمان باشد. نباید تنها به عزاداری و آیین ها و مسائل سطحی محدود شد.

مدیر گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، روزآمد کردن و کاربردی کردن پیام های عاشورا را مهمترین رویکرد این فراخوان دانست و افزود: اصلاح نگاه هنرمندان در پرداختن به سوژه های عاشورایی مطابق با واقعیت و به دور از پیرایه های خرافی از دیگر اهداف برگزاری سوگواره لحظه های عاشورایی است.

وی با بیان اینکه تمامی علاقمندان از سراسر کشور می توانند در این فراخوان شرکت کنند اظهار داشت: آثار مرتبط با فتنه 88 و حماسه 9 دی و تبیین نقش بصیرت در دفع این فتنه نیز پذیرفته خواهند شد.

دبیر سوگواره فیلم و عکس لحظه های عاشورایی خاطرنشان کرد: «بصیرت در فرهنگ عاشورایی»، «نقش کلیدی روحانیت در تبیین و تعمیق معارف عاشورا» و «آیین های محرم در نقاط مختلف» محورهای کلی فراخوان سومین سوگواره لحظه های عاشورایی را شکل می دهد.

زارعیان در ادامه، برگزاری کارگاه ها ونشست های تخصصی، نمایشگاه عکس، نمایش فیلم، چاپ کتاب فیلم و عکس را از برنامه های جنبی این سوگواره ذکر کرد و گفت: در کارگاه ها تلاش ما بر این است تا ضمن جهت دهی به فیلمسازان جوان، آنان را به رعایت تعهد و تخصص در تولید آثار سوق دهیم.

دبیر سوگواره لحظه های عاشورایی ابراز داشت: علاقمندان می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی www.honaremotaali.com از جزئیات و مقررات هر بخش اطلاع یابند.

زارعیان با بیان اینکه اختتامیه سومین سوگواره لحظه های عاشورایی، اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود یادآور شد: کلیه آثار ارسالی بایستی تا 26 اسفندماه بر روی لوح فشرده به نشانی مشهد، خيابان سنايي، میدان صاحبالزمان (عج)، مرکز فرهنگی تبلیغی شهید هاشمینژاد، گروه مبلغان هنرمند دفتر تبليغات اسلامی خراسان رضوي ارسال شود.

وی درخواست همکاری نهادهای مختلف در برگزاری این برنامه را نشان دهنده اثرگذاری خوب آن دانست و افزود: سومین دوره سوگواره لحظه های عاشورایی با همکاری اداره کل ارشاد صداوسیمای خراسان رضوی، حوزه هنری و این استان برگزار می شود.

زارعیان با اشاره به دریافت بیش از پنج هزار اثر در دومین دوره این سوگواره، تصریح کرد: در اختتامیه این دوره که با حضور مسوولان و هنرمندان کشوری همراه بود از ابراهیم حاتمی کیا به عنوان هنرمند موفق و متعهد عرصه دفاع مقدس تقدیر شد.

تاريخ: ۱۳۸۹/۱۰/۳۰

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.