مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۰ شنبه ۱ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اختتامیه:
 بیانیه هیئت داوران دومین سوگواره سراسری لحظه های عاشورایی در بخش عکس
در بیانیه هیئت داوران بخش عکس سوگواره لحظه های عاشورایی که توسط محمود عبدالحسيني رئيس هيئت مديره انجمن عكاسان ايران قرائت شد آمده است:

 در بیانیه هیئت داوران بخش عکس سوگواره لحظه های عاشورایی که توسط محمود عبدالحسيني رئيس هيئت مديره انجمن عكاسان ايران قرائت شد آمده است:

«واقعه جانساز عاشورا معناي است كه در تمامي محورهاي فرهنگي سياسي اجتماعي چنان شوري به پا كرده است كه بسياري از فعاليت ها و حركت ها وام دار آن واقعه عظيم مي باشد .

همه ماندگاري، تاريخ سازي و معنويت ها نشان از قابليت بي شمار عاشورا را دارد كه مي توان با نگاه عميق و بررسي دقيق در ابعاد گوناگون بسياري از زواياي آن را در زندگي جاري ساخت و هنرمندان وانديشمندان با بهره جستن از زبان گوياي هنر قدرت بيان هنر مندانه معارف ديني و انديشه زيباي و پر رمز و راز عاشورا را دارد.

امید است که ثبت لحظه هاي عاشورايی با يك نگاه پژوهشنگرانه توسط عكاسان و هنرمندان موجب مرور و يادآوري اركان پايداري مذهب در وجود همگان ونهايتا در عمق جامعه وارد شود و با استمرار و گسترش موضوعات اين سو گواره سبب شود ريشه تفكر و تاثير بسيار بالاي اين موضوع عظيم ديني فرهنگي در جامعه نهادينه شود.

هئيت داوران انتظار دارد در استمرار این حرکت به نکات ذیل توجه شود:

الف) توجه به لحظه های عاشورایی که در زندگی روزمره جاری و قابل رویت می باشد.

ب) ارائه عناوین برای تحقیق و پژوهش در برگزاری آیین های سوگواری در اقوام مختلف و دعوت از کارشناسان و هنرمندان برای فعلیت در این زمینه

ج) بررسی جداگانه تحریفات و خرافات وارد شده به واقعه عاشورا »

تاريخ: ۱۳۸۹/۲/۳۱

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.