مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۸ مهر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی::
 به تصویر کشیدن مفاهیم دینی نقش مهمي در ماندگاری آن دارد
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: به تصویر کشیدن مفاهیم دینی نقش بسيار مهمي در انتقال ماندگار آن دارد.

 نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: به تصویر کشیدن مفاهیم دینی نقش بسيار مهمي در انتقال ماندگار آن دارد.

امیر حسین قاضی زاده نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با ستاد خبری دومین سوگواره لحظه های عاشورایی گفت: انتقال مبانی دینی به هر طریقی وظیفه ی اسلام شناسان است که در راس آن ها حوزه ی علمیه قرار دارد .

وی با اشاره به نقش فیلم و رسانه های تصویری در انتقال مبانی و تبلیغ دین افزود: به تصویر کشیدن مفاهیم دینی به وسیله هنر نقش بسیار مهمي در انتقال هرچه مفید تر مفاهیم عمیق دینی دارد.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصريح كرد: همان طور که غرب برای ترویج فرهنگ خود از طريق فیلم ها ورسانه های تصویری تلاش می کند حوزه های علمیه و نهادهای فرهنگی در کشورنیز باید برای انتقال مبانی وفرهنگ دینی از این رسانه ی تصویری استفاده کنند .

قاضی زاده با اشاره به اهمیت رسانه در پیام رسانی گفت: برنامه هايي همچون سوگواره لحظه های عاشورایی می تواند نقش مهمی در انتقال پیام ها و مبانی دینی داشته باشد .

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی، در پیامی به دومین سوگواره لحظه های عاشورایی گفت : صحنه ی عاشورا نمایش اخلاص در راه خداوند است و این اخلاص امام حسین (ع) باعث شد تا حادثه ی عاشورا ابدی وجاودانه بماند.

گفتنی است دومین سوگواره لحظه های عاشورایی در بخش های فیلم، عکس و فیلمنامه با موضوعات «نگاه مردم به عاشورا و حماسه حسینی»، «عزاداری سنتی و عزاداری امروزی» و «روحانیت و نهضت امام حسین(ع)» از سوی گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می شود.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر به پایگاه های اینترنتیwww.cinemafarda.com ، ww.akkasee.com و www.honaremotaali.blogfa.com مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۸۹/۲/۲۷

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.