مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۹ مهر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
عضو كميسيون اجتماعي مجلس ::
 رسانه های تصویری نقش مهمی در فرهنگ سازی دارند/توليدات عاشورايي بايد مبتنی بر اصول و اعتقادات راستین باشد
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه رسانه های تصویری نقش مهمی در فرهنگ سازی مردم دارد .

 نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: امروزه رسانه های تصویری نقش مهمی در فرهنگ سازی مردم دارد .

عفت شریعتی‏‏ نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ستاد خبری دومین سوگواره لحظه های عاشورایی گفت: رسانه ی تصویری هم می تواند نقش تخریبی وهم نقش تقویت کننده در مبانی فرهنگی یک جامعه داشته باشد .

وی افزود : به دلیل نوپديد بودن رسانه فيلم کمتر در زمینه ی فیلم دینی فعالیت برجسته ای صورت گرفته است ومی توان با برنامه ریزی دقیق تر این خلاء را جبران کرد .

شریعتی گفت : حوزه ی علمیه به عنوان یکی از نهادهای فرهنگی کشور که دارای غنای فکری ومطابقت با علم روز است می تواند نقش مهم وبرجسته ای در ترویج فرهنگ دینی و فیلم های دینی داشته باشند .

عضو كميسيون اجتماعي مجلس برگزاری دومین سوگواره لحظه های عاشورایی را در ترویج فرهنگ عاشورا بسیار تاثیر گذار دانست وادامه داد : هنرمندان بايد از پشتوانه ی علمی ومعرفتی برخوردار باشند تا بتوانند رسالتشان را به خوبی ایفا کنند .

شریعتی گفت: کاری که در این سوگواره صورت می گیرد باید در رابطه با حقیقت عاشورا ومبتنی بر اعتقادات راستین واصولي والا باشد .

وی افزود : نباید تنها هدف سوگواره برگزاری آن باشد بلکه باید واقعیت هایی را در نظر بگیریم تا بتوانیم به این وسیله بسیاری از اصول ومبانی دینی مانند عفاف وحجاب را تقویت کنیم .

گفتنی است دومین سوگواره لحظه های عاشورایی در بخش های فیلم، عکس و فیلمنامه با موضوعات «نگاه مردم به عاشورا و حماسه حسینی»، «عزاداری سنتی و عزاداری امروزی» و «روحانیت و نهضت امام حسین(ع)» از سوی گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می شود.

علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر به پایگاه های اینترنتیwww.cinemafarda.com ، ww.akkasee.com و www.honaremotaali.blogfa.com مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۸۹/۲/۲۵

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.