مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
باشه آهنگر::
 ایده نخستین نیاز یک فیلم دینی تاثیر گذار است
يك کار گردان سينما گفت: برای تولید یک فیلم دینی تاثیر گزار باید ایده مناسب و پر محتوا بر اساس منابع معتبر ارائه شود.
 

باشه آهنگر:

ایده نخستین نیاز یک فیلم دینی تاثیر گذار است

يك کار گردان سينما گفت: برای تولید یک فیلم دینی تاثیر گزار باید ایده مناسب و پر محتوا بر اساس منابع معتبر ارائه شود.

باشه آهنگر منتقد و كارگردان سينما در گفت و گو با ستاد خبري دومين سو گواره لحظه هاي عاشورايي در حاشیه اختتامیه این برنامه گفت: عمده فیلم هایي که با مضمون دینی در کشور ساخته شده اند دارای ایده اي ضعیف بوده وشخصیت پردازی درآن ها به درستی انجام نشده است.

وی زبان نامناسب را از دیگر عواملي دانست كه باعث شده فیلم های مذهبی کمتر باورپذیر وتاثیر گذار باشند و افزود: این مسأله باعث شده مخاطب از دیدن این گونه فیلم ها دل زده شود.

آهنگر ابراز داشت: تولید یک فیلم دینی قوی نیازمند پژوهش مناسب و صحیح می باشد تا بتواند به عنوان اثری قوی در زمینه دینی مطرح شود.

وی با بیان اینکه تمام کشور های غربی برای انتقال فرهنگ و افکار خود از سینما استفاده می کند تصريح کرد: امروز سینما نقش و تاثیر انکارناپذیری بر فرهنگ دارد به طوری سیاست گذاری و ارزيابي جامعه شناختی جوامع مدرن بر اساس تولیدات سینمایي انجام می شود و اصلی ترین كار سینما در این کشورها فرهنگ سازی است.

اين كارگردان سينما بابیان اینکه اکثر کارهای انجام شده در رابطه با عاشورابه جز چند اثر کارهای ضعیف وناقصی بوده اند خاطر نشان کرد: برای تولید یک اثر موفق در زمینه عاشورا باید پژوهش های زیادی ازمنابع مختلف انجام پذیرد در حالي كه متاسفانه بیشتر فیلم ها بر اساس منابعي ساخته مي شود که چندان روشن و معتبر نيستند .

وی با اشاره به كمبود منابع مكتب در زمينه نهضت عاشورا توجه هرچه بيشتر سوگواره لحظه هاي عاشورايي به بخش پژوهش را خواستار شد.

گفتنی است دومین سوگواره لحظه های عاشورایی در بخش های فیلم، عکس و فیلمنامه با موضوعات «نگاه مردم به عاشورا و حماسه حسینی»، «عزاداری سنتی و عزاداری امروزی» و «روحانیت و نهضت امام حسین(ع)» از سوی گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اعلام و اختتامیه ان نیز سی ام اردیبهشت ماه با حضور هنرمندان برجسته کشور در محل تالار نور مشهد برگزار شد.

تاريخ: ۱۳۸۹/۳/۱

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.