مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۸ مهر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 دومین کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی مبلغان هنرمند مشهد برگزار می شود
مدیرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: دومین کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی ویژه مبلغان هنرمند مشهد در حاشیه سوگواره لحظه های عاشورایی برگزار می شود.

مسعود زارعیان، مدیرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در گفت و گو با ستاد خبری دومین سوگواره فیلم و عکس لحظه های عاشورایی گفت: در ادامه نخستین کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی که سی ام و سی و یکم فروردین ماه برگزار شد، دومین جلسه این کارگاه با حضور اعضای کارگروه فیلمنامه نویسی گروه مبلغان هنرمند برگزار می شود.

وی برگزاری این کارگاه ها را، ناشی از دغدغه گروه مبلغان هنرمند جهت رسیدن به اهداف تخصصی کردن تبلیغ دانست و افزود: سعی ما بر این است که کارگروه های تخصصی ایجاد شود که هم در مرحله عمل تجربه های لازم را دارند و هم در مباحث تئوری و نظریه پردازی .

مدیرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به استقبال شرکت کنندگان در نخستین کارگاه و بازدهی خوب آن ابراز داشت:‌ هم اکنون فضای خوبی در حوزه علمیه شکل گرفته که طلاب علاقمند به نویسندگی بتوانند در این عرصه قلم بزنند از سوی دیگر عمده درخواست سینماگران نیز تولید فیلمنامه و مشاوره در فیلمنامه نویسی است لذا این مهم سرمایه گذاری بیشتر و ساماندهی طلاب مستعد را از سوی حوزه های علمیه می طلبد.

زارعیان،‌ شناخت داستان و عناصرآن، شخصیت، موقعیت، زاویه دید، زبان و ساختار فیلمنامه را از مباحث مطرح شده در نخستین دوره کارگاه برشمرد و گفت: در نخستین کارگاه فیلمنامه نویسی حسین مهکام، کارگردان و نویسنده فیلمنامه هیچ، ضمن نقد و بررسی فیلمنامه های کوتاه حاضران، به بررسی سینمای دینی از نگاه شهید آوینی پرداخت.

وی با بیان اینکه به شرکت کنندگان در این کارگاه، گواهی پایان دوره با تأیید حوزه هنری اعطا خواهد شد ادامه داد: فیلمنامه ها در صورت دارابودن شرایط از سوی گروه مبلغان هنرمند جهت تولید و ساخت پشتیبانی می شوند.

مدیرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: پس از این دوره، دوره کارگردانی سینما نیز با حضور اساتید کشوری به مدت دو روز برگزار خواهد شد.

زارعیان یادآور شد: دومین دوره کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی 16 و 17 اردیبهشت ماه در دو نوبت صبح و عصر در محل مجتمع فرهنگی هاشمی نژاد واقع در میدان صاحب الزمان مشهد برگزار می شود.

تاريخ: ۱۳۸۹/۲/۱۷

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.