مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۰ اسفند
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مستندساز دفاع مقدس::
 تولید آثار فاخر عاشورایی در گرو مطالبه جامعه از هنرمندان است
یک مستندساز دفاع مقدس قلّت آثار عاشورایی را ناشی از غفلت از این مهم دانست و گفت: حمایت فکری و معنوی نهادهای دینی و مطالبه جامعه از هنرمندان در رشد تولیدات ارزشمند عاشورایی موثر است.

یک مستندساز دفاع مقدس قلّت آثار عاشورایی را ناشی از غفلت از این مهم دانست و گفت: حمایت فکری و معنوی نهادهای دینی و مطالبه جامعه از هنرمندان در رشد تولیدات ارزشمند عاشورایی موثر است.

مرتضی شعبانی، مستندساز دفاع مقدس به تأثیر ماندگار پیام های تصویری اشاره کرد و گفت: جهان امروز، جهان رسانه است و کارآمدی سینما، تلویزیون، عکس و به طور کلی رسانه های تصویری در نشر مفاهیم دینی امری اثبات شده است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر هنر عکاسی نسبت به پیش از انقلاب اسلامی، افزود: با این حال و با وجود پیشرفت تکنولوژی متاسفانه در ساحت فیلم و سینما رشد قابل توجهی نداشته ایم.

شعبانی با بیان اینکه تولیدات فاخر ما در مقابل آنچه باید باشد بسیار اندک است، ادامه داد: فیلم های فعلی ما چه به صورت مستند و چه سینمایی، بیشتر جنبه گزارشی دارد تا اثری فاخر و ارزشی؛ به عنوان نمونه در سینمای عاشورایی، آنچه شاهد هستیم گزارش رخدادهای روز عاشوراست نه یک فیلم مستند و مستدل.

همرزم شهید آوینی، قلت آثار عاشورایی را ناشی از غفلت از این مهم دانست و گفت: حمایت فکری و معنوی نهادهای دینی و برگزاری جلسات راهبردی و کارشناسی می تواند در این غفلت زدایی موثر باشد ضمن آنکه حوزویان در صورت کسب تخصص لازم می توانند به طور مستقیم به این عرصه ورود کنند.

این مستندساز دفاع مقدس با تأکید بر ضرورت مطالبه جامعه از دست اندرکاران سینما جهت تولید آثار عاشورایی تصریح کرد: متاسفانه در این زمینه سرمایه گذاری و توجه جدی وجود ندارد و همیشه وقتی کارد به استخوان می رسد توجه مسوولین امر جلب می شود.

شعبانی اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همیشه مسائل مهم را گوشزد می کنند حداقل وظیفه ما این است که این هشدارها را جدی گرفته و در جهت رفع آن بکوشیم.

کارگردان فیلم نسیم حیات با اشاره به برگزاری سوگواره لحظه های عاشورایی یادآور شد: برگزاری این گونه برنامه ها، گامی موثر جهت شناسایی آثار هنرمندان فعال در این زمینه و تشویق و ترغیب و راهبری آنان به شمار می رود و هنرمندان نیز مطمئنا استقبال می کنند.

گفتنی است دومین سوگواره لحظه های عاشورایی در بخش های فیلم، عکس و فیلمنامه با موضوعات «نگاه مردم به عاشورا و حماسه حسینی»، «عزاداری سنتی و عزاداری امروزی» و «روحانیت و نهضت امام حسین(ع)» از سوی گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می شود.
علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاع بیشتر به پایگاه های اینترنتیwww.cinemafarda.com ، ww.akkasee.com و www.honaremotaali.blogfa.com مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۸۹/۲/۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.