مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۷ اسفند
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در حاشیه دومین سوگواره لحظه های عاشورایی؛:
  کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی ویژه مبلغان هنرمند برگزار می شود
مدیرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی ویژه مبلغان هنرمند 30 و 31فروردین در مشهد برگزار می شود.

مسعود زارعیان، مدیرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: در ادامه برگزاری کارگاه های نقد و تحلیل آثار سینمایی از سوی این گروه و در حاشیه دومین سوگواره لحظه های عاشورایی، کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی برگزار می شود.

وی برگزاری این کارگاه ها را، ناشی از دغدغه گروه مبلغان هنرمند جهت رسیدن به اهداف تخصصی کردن تبلیغ دانست و افزود: سعی ما بر این است که کارگروه های تخصصی ایجاد شود که هم در مرحله عمل تجربه های لازم را دارند و هم در مباحث تئوری و نظریه پردازی تا با تجمیع این دو بازخورد و نتیجه عالی را شاهد باشیم.

زارعیان با اشاره به تأکید امام جمعه مشهد بر آشنایی مبلغان با مباحث هنری تصریح کرد: نباید منتظر بنشینیم هنرمندان سراغ ما بیایند تا آثارشان را جهت دهی کنیم بلکه بایستی خودمان قابلیت تولید آثار فاخر را داشته و از این طریق جریان های هنری را راهبری کنیم.

دبیر دومین سوگواره لحظه های عاشورایی با اشاره به نقش شهیدآوینی در جریان سازی دینی در سینما اظهار داشت: شهید آوینی جدای از فضای حاکم بر جامعه هنری زمان خود، ضمن انجام مطالعات و نگارش مقالات متعدد با ورود به حوزه عملیاتی در قالب مجموعه مستند روایت فتح، نگاه نوینی را در سینما پایه ریزی کرد.

وی با رد این نظر که طلاب نباید به طور کلی وارد کار ساخت و تولید شوند تأکید کرد: مبلغان زمانی می توانند در جامعه هنری تأثیرگذار باشند که نزدیک به فضای تولید و عمل سخن بگویند و حداقل در حد تجربه به خلق آثار هنری بپردازند.

زارعیان ابراز داشت: در کارگاه فیلمنامه نویسی که با حضور شرکت کنندگان در بخش فیلمنامه جشنواره ادبی هنری حوزه خراسان برگزار می شود، حسین مهکام، کارگردان و نویسنده فیلمنامه هیچ، ضمن نقد و بررسی این آثار، در خصوص مبانی فیلمنامه نویسی و انواع آن، بررسی ژانرها، پی رنگ ها و نوع روایت(کلاسیک و مدرن) توضیحاتی ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه به شرکت کنندگان در این کارگاه، گواهی پایان دوره با تأیید حوزه هنری اعطا خواهد شد ادامه داد: فیلمنامه ها در صورت دارابودن شرایط از سوی گروه مبلغان هنرمند جهت تولید و ساخت پشتیبانی می شوند.

مدیرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: پس از این دوره، دوره کارگردانی سینما نیز با حضور اساتید کشوری به مدت دو روز برگزار خواهد شد.

زارعیان خاطرنشان کرد: این کارگاه سی ام و 31 فروردین ماه در دو نوبت صبح و عصر در محل اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می شود.

گفتنی است دومین سوگواره لحظه های عاشورایی در بخش های فیلم، عکس و فیلمنامه با موضوعات «نگاه مردم به عاشورا و حماسه حسینی»، «عزاداری سنتی و عزاداری امروزی» و «روحانیت و نهضت امام حسین(ع)» از سوی گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می شود.

علاقمندان می توانند آثار خود را تا پنجم ارديبهشت ماه روی لوح فشرده به نشانی مشهد، خيابان سنايي، میدان صاحبالزمان(عج)، مرکز فرهنگی تبلیغی شهید هاشمینژاد، گروه مبلغان هنرمند دفتر تبليغات اسلامی خراسان رضوي ارسال و جهت کسب اطلاع از جزئیات و مقررات هر بخش به پایگاه های اینترنتی www.shortfilmnews.com ، www.akkasee.com و www.honaremotaali.blogfa.com مراجعه کنند.

تاريخ: ۱۳۸۹/۱/۲۸

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.