مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۲۴ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مديرگروه مبلغان هنرمند::
 نمايشگاه قرآن بايد فرصتي براي ارائه ايده هاي نو ديني باشد
مديرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبليغات اسلامي خراسان با انتقاد از عدم حمايت مسوولان فرهنگي از طرح هاي نوين ديني تأكيد كرد: در شرايطي كه مدعي هستيم قرآن برنامه زندگي و كتاب آسماني ماست بايد بيش از اين ها براي آن هزينه كنيم.
 

مديرگروه مبلغان هنرمند:

نمايشگاه قرآن بايد فرصتي براي ارائه ايده هاي نو ديني باشد

مديرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبليغات اسلامي خراسان با انتقاد از عدم حمايت مسوولان فرهنگي از طرح هاي نوين ديني تأكيد كرد: در شرايطي كه مدعي هستيم قرآن برنامه زندگي و كتاب آسماني ماست بايد بيش از اين ها براي آن هزينه كنيم.

مسعود زارعيان، مديرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبليغات اسلامي خراسان رضوي در مشهد با اشاره به حضور اين گروه در پنجمين نمايشگاه قرآن و عترت خراسان گفت: هفتاد كاريكاتور برگزيده جشنواره سراسري هنر متعالي با موضوع شيطان و وسوسه كه به صورت پوستر طراحي شده و آيات مربوط به هر تصوير با عنوان يك اشاره در ذيل ان آمده است در اين نمايشگاه ارائه مي شود.

وي با تأكيد بر ضرورت نوآوري در بيان حقايق آسماني و معارف ديني افزود: كاريكاتور كه در واقع نمايش اغراق آميز ويژگي هاي اشخاص و اتفاقات مختلف با بيان فكاهي و طنز است، به جهت جذابيتي كه دارد امروز جزء لاينفك رسانه ها محسوب مي شود و هرچه زندگي بشر به سمت خشونت و ناملايمي پيش مي رود، فضاي تبليغاتي به سمت ظرافت و لطافت سوق مي يابد.

زارعيان با بيان اينكه در آينده اين طرح در خصوص روايات و ضرب المثل ها و... نيز اجرا خواهد شد اظهار داشت: در پي هماهنگي هاي انجام شده با آموزش و پرورش اين طرح در مدارس سراسر كشور اجرا مي شود تا و مخاطبين خود را در سطوح مختلف علمي و سني جذب كند.

مديرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبليغات خراسان با بيان اينكه به دليل كمبود اعتبارات، چاپ كتاب كاريكاتور جشنواره پس از يك سال هنوز به نتيجه نرسيده و موجب گله مندي هنرمندان شده است تصريح كرد: با وجود اينكه مسوولان مختلف طرح را ديده و استقبال كرده اند اما در عمل بودجه اي اختصاص نيافته است و به اين كارها بها داده نمي شود.

وي با اشاره به عدم همكاري مسوولان نمايشگاه قرآن مشهد جهت اختصاص غرفه به مبلغان هنرمند ابراز داشت: باوجود پيگيري هاي بسيار، فضاي مناسبي براي ارائه نوآوري هاي مبلغان هنرمند اختصاص نيافته كه موجب دلسردي ما شده است.

اين فعال فرهنگي با تأكيد براينكه نمايشگاه قرآن بايد فرصتي براي ارائه ايده هاي نو در نشر حقايق و معارف الهي باشد ادامه داد: در شرايطي كه مدعي هستيم قرآن برنامه زندگي و كتاب آسماني ماست بايد بيش از اين ها براي آن هزينه كنيم.

زارعيان خاطرنشان كرد: تئاتر «شر و شكر» با موضوع نعمت و رحمت الهي نسبت به انسان به سفارش و مشاوره گروه مبلغان هنرمند و نويسندگي و كارگرداني محمد بهاران تهيه شده و در سه روز پاياني نمايشگاه در محل تالار مولوي اجرا خواهد شد.

وي با اشاره به محدوديت حضور طلاب در امور اجرايي هنرهاي نمايشي يادآور شد: بايستي تئاترهايي با تحقيق و نويسندگي و مشاوره طلاب تهيه شود تا بتوانيم مفاهيم ديني را از طريق اين هنر زنده و جذاب نيز منتقل كنيم.

گفتني است تاكنون نمايش هاي «عصاها»، «فرجه» و « روز و زمين» با تحقيق و مشاوره گروه مبلغان هنرمند تهيه شده است.


تاريخ: ۱۳۸۹/۶/۱۷

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.