مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 خوشنویسی ابزار مناسبی برای انتقال فرهنگ اهل بیت(ع) است
یک استاد برجسته خوشنویسی گفت: آستان قدس رضوی می‌تواند فرهنگ اهل بیت(ع) را به وسیله هنر اصیل خوشنویسی به جهانیان عرضه کند.
به گزارش دفتر ارتباطات اسلامی پایتخت فرهنگی جهان اسلام – مشهد 2017، علی اشرف صندوق آبادی، با بیان این مطلب اظهار کرد: در واقع آستان قدس رضوی می‌تواند با امکانات و اعتبارات بیشتری به این هنر ورود پیدا کند تا بتواند بهتر و پر بارتر از گذشته از این هنر سنتی و اصیل ایرانی استفاده کند و آن را به نحو شایسته و به گونه‌ای که باید، به همگان معرفی کند.
وی با اشاره به اینکه مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 انتخاب شده است، تاکید کرد: من احساس می‌کنم که وجود مبارک امام رضا (ع) در مشهد که موجب نعمت و برکت برای این شهرمقدس است، می‌تواند تاثیر بسیار زیادی برای جامعه هنری کشور و همچنین برای تمام ملت ایران داشته باشد.
صندوق آبادی با اشاره به تاثیرات انقلاب، مسائل فرهنگی و مذهبی که پس از آن به وجود آمد خاطرنشان کرد: در واقع این هنر دستاورد بزرگی برای انجمن خوشنویسان ایران در این 35 سال است و من به جرات می‌توانم این ادعا را داشته باشم که پس از انقلاب تا امروزه، هنر خوشنویسی رشد بسیار چشمگیری پیدا کرده است.
این استاد خوشنویسی عنوان کرد: هنر خوشنویسی، خود به عنوان یک درمان برای بسیاری از برنامه‌های اجتماعی و حتی انتقال تاریخ است که می‌توان از آن به عنوان حرکت فرهنگی اثر گذاری یاد کرد.
صندوق آبادی با بیان اینکه عدم توجه کافی مسئولین به این هنر قدسی یکی از مشکلات بر سر راه این هنر است، تصریح کرد: در واقع خاستگاه هنر خوشنویسی، تاریخ و تمدن این سرزمین است. همچنین این هنر می‌تواند در انتقال مباحث غنی فرهنگی و اسلامی اثر گذار باشد، اما متاسفانه توجه ویژه‌ای که باید، به آن نمی‌شود.
این استاد خوشنویسی ادامه داد: در واقع اقتصاد این هنر هنوز کامل و به نحوی که شایسته باشد رونق پیدا نکرده است و باید مسئولین، انجمن خوشنویسان ایران، افراد جامعه، سرمایه داران و مجموعه داران تلاش بیشتری در مسیر اعتلای این هنر داشته باشند.
وی اظهار کرد: مسئولین همچنین باید بستری را فراهم نمایند تا خانواده‌های ایرانی به جای اینکه از انواع پوستر و تابلوهای مختلف که شاید هیچ‌گونه اصالتی نداشته باشند را در خانه‌های خود استفاده کنند این هنر اصیل را تهیه کنند که از این طریق می‌توانند هم به اقتصاد این هنر و هم به هنرمندان خوشنویس این سرزمین کمک شایانی داشته باشند.
این استاد خوشنویسی تصریح کرد: در حال حاضر جوانان خوشنویسی هستند که بسیارغنی، زیبا و محکم تر از حتی بسیاری از پیشکسوتان ما می‌نویسند، و شاید با وجود اینکه نام آور و مشهور نیستند اما بهتر از پیشکسوتانی که در این عرصه فعالیت دارند، کار می‌کنند.
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۱/۲۶

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.