مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی:
 طلاب هنرمند فرصت طلایی دوران خود را درک کرده‌اند
سومین همایش سالانه هنر متعالی با تقدیر از طلاب هنرمند خراسانی در رشته های مختلف هنری برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در سومین همایش سالانه هنر متعالی که صبح امروز در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد گفت: روحانیت و عالمان شیعه که پیشگام دعوت به علم و عمل بوده‌اند بیش از هر صنف دیگری همواره خود را موظف دیده‌اند که بر طبق احکام اخلاقی، عمل و منطبق بر الگوی حیات طیبه زندگی کنند.
وی در تقدیر از طلاب هنرمند گفت: عالمان هنرمند حوزه به خوبی زمانه‌ی خود را شناخته و فرصت طلایی دوران خود را درک کرده اند.
وی افزود: طلاب هنرمند با قدافرازی در آوردگاه زمان توانسته اند گوشه‌‌ها و جلوه‌هایی از تمدن قویم اسلامی را در برابر نحله‌ها و مکاتب الحادی و انسان‌مدار که جز پوچی و به خود وانهادگی ارمغانی برای بشر نداشته‌اند، عرضه بدارند.
وی افزود: عالمان شیعه باید خود را در برابر مسلمانان سراسر جهان، حاکمان و کارگزاران، قشرهای مختلف مردم، نسل جوان، دانشمندان، هنرمندان و حتی پیروان دیگر ادیان و مذاهب مسئول دانسته و در صحنه عمل اجتماعی حضور فعال داشته باشند.
وی تربیت اخلاقی-معنوی را اولویت اصلی در برنامه‌ریزی‌های کلان حوزه معرفی کرد و ادامه داد: امروزه همگان بر اين امر اتفاق نظر دارند كه دست‌اندرکاران امور حوزه‌ها و روحانیت بايستي در تدوین نظامی علمی ـ فکری، اخلاقی ـ معنوی، اجتماعی ـ سیاسی ادبی ـ هنری با کارکردهایی روزآمد برای نسل‌های جدید حوزه بیندیشند.
وی اقامه حق، مخالفت با خودکامگی، مجاهدت و فداکاری در راه اسلام، آگاهی بخشی درباره مسایل اجتماعی، دفاع از منافع ملی و تلاش برای تربیت معنوی جامعه را برخی از بسیار ارزش‌ها و وظایفی ارزیابی کرد که در منابع دینی بر دوش عالمان دین نهاده شده است.
حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی هنر را کارآمدترین ابزار جهت برطرف کردن موانع حرکت پرقدرت و بی‌وقفه نظام حوزه به سوی وضعیت مطلوب از مسیر تحول تربیتی معرفی کرد و افزود: حوزه در طول تاریخ حیات با برکت خویش توانسته است با هوش و هنر توانمند عالمان حوزه، عمیق‌‌ترین تعقلات و تأملات حکمی را در بستر علوم اهل بیت علیهم‌السلام به ظهور برساند.
وی در پایان اظهار داشت: هنر متعالی هنری است که هنرمند با دل و جان خود را در ایجاد آن بکار بگیرد و زیبایی‌های آفرینش را بر مردم بنمایاند و ایشان را شوریده و شیدا کند.
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۲/۲

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.