مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۱ اسفند
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه هنر متعالی:
 هفدهمین نشست انجمن عکس طلاب خراسان برگزار گردید
هفدهمین نشست انجمن عکس طلاب خراسان رضوی با حضور آقای روح‌الله علی‌آبادی در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در ادامه سلسله نشست‌های انجمن عکس طلاب خراسان رضوی، دوشنبه‌ی این هفته نیز نشستی با حضور چند تن از اعضای این انجمن برگزار گردید.
بر اساس این گزارش، علی‌آبادی، کارشناس دعوت شده به این نشست موضوع «دیدن و عکس گرفتن» را برای ارائه به حاضرین انتخاب نمود.
وی در ابتدای این نشست ضمن تأکید بر اهمیت ابزار در مقوله‌ی زیبایی‌شناسی اظهار داشت: اولین قدم در عکاسی دیدن است؛ اما مشاهده‌ی سوژه فراتر از آن است.
علی آبادی ادامه داد: مشاهده کننده در صحنه قرار می‌گیرد و بر موضوع مورد عکاسی تأمل دارد و این وجه تمایز او با یک عابر معمولی است.
کارشناس مدعو انجمن عکس طلاب خراسان با تبیین موضوع زاویه‌ی دید بصری در برداشت ذهنی مخاطب از موضوع ابراز داشت: رؤیا و داخل کردن تصورات و ایدئولوژی و مفاهیم ذهنی در چارچوب لنز و در آن‌چه که رؤیت می‌شود، وجه تمایز عکاسان مختلف خواهد بود.
ایجاد ارتباط منطقی بین رؤیت و رؤیا، تعریف زیبایی، خلق ذهنیت، ثبت هوشمندانه، هوش هیجانی در هنرهای تجسمی و رؤیای آگاهانه و ناخودآگاه از دیگر مباحث مطرح شده در این نشست بود.
وی ابراز داشت: مفهوم ذهنی مورد نظر عکاس گاهی به رؤیا نزدیک می‌شود و حالت تجریدی و فراذهنی به خود می‌گیرد و گاهی به واقعیت میل می‌کند.
علی‌آبادی در پایان گفت: اهمیت رؤیت و ذهنیت در عکاسی آن‌گاه مشخص می‌شود که عکسی علی‌رغم ضعیف بودن در ثبت، خاص و تک است؛ چون دیدی از سوژه را داده است که دیگران ندیده‌اند.
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۱۴

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.