مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
گرامیداشت یاد مرحوم قاسمعلی اسفندیاری:
 او شاعر دل‌زنده‌ی آل عبا بود
پنجاهمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم قاسمعلی اسفندیاری، بسیجیِ مخلص و شاعر انقلاب و اهل بیت علیهم السلام و با حضور یبش از 60 تن از شاعران خراسانی در سالن همایش های کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در این جلسه که با حضور اساتیدی چون غلامرضا شکوهی، محمود اکبرزاده و حجت الاسلام والمسلمین صفری زرافشان و هم چنین با حضور خانواده‌ی مرحوم قاسمعلی اسفندیاری برگزار گردید، ضمن تجلیل از این شاعر انقلابی دوران دفاع مقدس، بر برگزاری ماهانه یک شب شاعر خراسانی تأکید شد.
حجت الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی در اثنا جلسه ضمن خیرمقدم به تمامی حاضرین و علی الخصوص خانواده‌ی مرحوم اسفندیاری، شهادت شیخ نمر باقر النمر به دست رژیم پلید آل سعود را به تمامی مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان تسلیت و تبریک گفت.
وی افزود: از نظر من قاسمعلی اسفندیاری شهید است، چراکه چه در زمان جنگ و چه پس از آن تمام تلاش خود را در راه اعتلای اهداف اسلام و ایران انجام داد؛ عدالتی اظهار داشت: او یکی از سرداران فرهنگ و ادبیات دفاع مقدس و مقاومت است که ناشناخته مانده و مظلوم قرار گرفته و حق او باید توسط همان رزمندگان و همرزمانش ادا شود!
دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی هم چنین با نقل خاطرات مشترک خود با مرحوم قاسمعلی اسفندیاری و افراد شناخته شده‌ای چون آهنگران، کویتی پور، آغاسی‌زاده، معلمی و... ابراز داشت: این عیب بر کسی پوشیده نیست که ما همواره پس از از دست دادن دوستانمان در پی تجلیل از ایشان برمی‌آییم.
عدالتی ادامه داد: ما شاعران خودمان باید از خودمان حمایت کنیم و خودمان برای خودمان تبلیغ نمائیم.
وی شهادت برادر را عاملی برای گل کردن طبع شعری در مرحوم قاسمعلی اسفندیاری دانست و بیان داشت: شعر شهادت جلوه‌ی خون شهید است.
گفتنی است این جلسه با همکاری انجمن شعر طلاب خراسان و انجمن شعرهای بسیج، آفتابگردان‌ها، عماد خراسانی، دعبل خزائی، ایثارگران و حلاوت برگزار گردید و مقرر شد شب های شاعر خراسانی از این پس و با همکاری تمامی گروه‌های شعری نامبرده به صورت مستمر برگزار گردد.
لازم به ذکر است که در پایان این مراسم پس از نوحه‌سرایی مداح جانباز آقای حمید مهماندوست که در دوران جنگ تحمیلی اشعار و نوحه‌های مرحوم اسفندیاری را می‌‌خواند، لوح سپاس و یادبود اولین شب شاعر خراسانی به خانواده مرحوم اسفندیاری تقدیم شد.
بیانیه ی شاعران خراسان رضوی در محکومیت شهادت شیخ نمر باقر النمر
بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت مظلومانه آیت الله شیخ باقر النمر را به امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری و مردم مسلمان جهان بویژه جزیرة العرب و انقلابیون جهان تبریک و تسلیت می گوییم.
بیش از 80 نفر از شعرای استان خراسان رضوی با امضاء بیانیه ای ضن محکوم کردن این جنایت از سوی آل سعود با خون شهید شیخ باقر النمر پیمان می بندند که راه نورانی او و سایر شهیدان را ادامه می دهند.
حاضرین در جلسه
 حاضرین در جلسه

تجلیل از مرحوم اسفندیاری با حضور فرزندش
 تجلیل از مرحوم اسفندیاری با حضور فرزندش
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۱۳

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.