مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۳۰ مهر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
دبیر انجمن شعر طلاب خراسان خبر داد:
 گرامیداشت یاد و خاطره شهید اسفندیاری در پنجاهمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی
شاعرِ جانباز نوحه های حاج صادق آهنگران هفته ی پیش پس از تحمل سختی ها و رنج های بسیار به یاران شهید خود پیوست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی تبلیغی رسالات، پنجاهمین جلسه ی انجمن شعر طلاب خراسان با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهید قاسم علی اسفندیاری، شاعر بلندآوازه ی مازندرانی برگزار خواهد گردید.
حجت الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی ضمن اعلام این خبر افزود: این جلسه با همکاری انجمن شعر طلاب خراسان، انجمن ادبی آفتاب گردان ها، انجمن ادبی دعبل خزاعی و چند انجمن دیگر و با حضور خانواده این شهید بزرگوار برگزار خواهد شد.
وی در مورد شهید اسفندیاری اظهار داشت: وی برادر شهید جان علی اسفندیاری و جانباز 20 درصد دفاع مقدس بود که آقایان آهنگران، کویتی پور و مهماندوست از نوحه ها و اشعار او در آثار خود استفاده می کردند.
عدالتی ضمن دعوت از تمامی شاعران حوزوی و غیرحوزوی و علاقمندان به شعر انقلابی و آئینی برای حضور در این جلسه ابراز داشت: این جلسه مورخ شنبه 12 دی ماه در سالن همایش های کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد واقع در میدان صاحب الزمان (عج) مشهد برگزار خواهد گردید.
گفتنی است پیکر قاسم علی اسفندیاری هفته ی گذشته پس از تشییع در مشهد، در گلزار شهدای کلا در شمال کشور و در کنار برادرش به خاک سپرده شد. از جمله اشعار این شاعر انقلابی می توان به «من مسلمانم، اهل قرآنم...» و «پدرم یار تفنگه، پدرم رفته بجنگه...» اشاره کرد.
شهید اسفندیاری
 شهید اسفندیاری
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.