مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه هنر متعالی:
 چهل و نهمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی برگزار گردید
روزی که دل خداپرستم دادند/ پیمانه ی از عهد الستم دادند/ چون دل به محبت پیمبر بستم/ جام صلوات را به دستم دادند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، چهل و نهمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی با حضور 26 تن از اعضای این انجمن در سالن همایش های کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار شد.
حجت‌الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی در این جلسه گفت: متأسفانه برخی از ائمه معصومین علیهم السلام حتی در میان شاعران آئینی غریب واقع می شوند و در مورد ایشان کمتر شعر سروده می شود.
در این جلسه که با حضور اساتیدی چون سید مصطفی موسوی گرمارودی، حجت الاسلام والمسلمین صفری زرافشان و سید ابوطالب مظفری برگزار شد، عدالتی مجد اظهار داشت: جلسه ی بعدی انجمن با یادبود مرحوم شهید قاسم اسفندیاری شاعر بسیجی و مخلص دفاع مقدس که هفته ی گذشته دار فانی را وداع گفت برگزار خواهد گردید.
وی هم‌چنین با تأکید بر اهمیت ایام ولادت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق علیه‌السلام و تبریک هفته وحدت بیان داشت: شاعران حوزوی و آئینی می بایست همت خود را در سرودن اشعاری پیرامون ائمه علیهم السلام و هم چنین هفته ی وحدت افزون کنند تا بتوانیم محتوای جلسات مذهبی را فراهم آوریم.
گفتنی‌ست در این جلسه 30 اثر از 21 تن از شاعران حاضر در جلسه قرائت شد که 25 مورد از این آثار در رثای پیامبر خاتم حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم بود.
سایر حاضرین در جلسه: حجج اسلام موسوی، ایزدپناه، دعائی، زنگویی، عباسی زنجانی و آقایان رجبی، بخشی، ابوالقاسمی، عاکف، کلاته بزرگ، فخرایی، شکفته، میرزایی، ابراهیمی، صادقی، محسنی و خانم ها صدر، صباغ خور، باغی و بیات.
حاضرین در جلسه
 حاضرین در جلسه

چهل و نهمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان
 چهل و نهمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۶

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.