مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه هنر متعالی:
 گرامیداشت مرحوم حاتمی در چهل و هشتمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان
چهل و هشتمین جلسه‌ی انجمن شعر طلاب خراسان رضوی با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی شادروان علی حاتمی، شاعر انقلابی مشهدی برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی تبلیغی رسالات، چهل و هشتمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی حال و هوای سوگ و ماتم داشت.
در شب شهادت امام حسن عسگری علیه السلام، بیش از 50 تن از شاعران و شعردوستان طلبه و غیر طلبه و هم چنین خانواده ی مرحوم علی حاتمی در چهل و هشتمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی گرد آمده و یاد و خاطره ی شاعر انقلابی و دلسوخته اهل بیت علیهم السلام را گرامی داشتند.
بر اساس این گزارش در این جلسه که از ساعت 17 الی 19 در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار گردید 30 قطعه شعر توسط 22 نفر از شاعران حاضر در جمع در مورد امام حسن عسگری علیه السلام، سایر معصومین علیهم السلام و هم چنین مرحوم علی حاتمی قرائت شد.
گفتنی است در این جلسه حجت الاسلام والمسلمین عیسی نژاد، مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، استاد مصطفی موسوی گرمارودی و هم چنین برخی از اعضای عضو هیئت مدیره شعر طلاب خراسان رضوی حضور داشتند.
در اثنا جلسه حجت الاسلام سید مسلم موسوی، عضو هیئت مدیره انجمن شعر طلاب خراسان رضوی و کارشناس مجری جلسه زندگینامه شادروان علی حاتمی را قرائت و پس از ایشان حجت الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی برخی از ویژگی های اخلاقی و ادبی شاعر فقید مشهدی را متذکر شد.
فخرایی و ابوالقاسمی و چند تن دیگر از حاضرین نیز با ذکر خاطراتی از مرحوم حاتمی به نیکی یاد کردند.
لازم به ذکر است که در این جلسه پیشنهادی از سوی حجت الاسلام عدالتی مجد مبنی بر ایجاد صندوقی برای حمایت از تولید و نشر آثار شاعران خراسانی ارائه گردید که مورد توجه حاضرین قرار گرفت.
تاريخ: ۱۳۹۴/۹/۲۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.