مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۵ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
به همت اداره هنر و رسانه برگزار شد:
 چهل و ششمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی
چهل و ششمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی، عصر شنبه 7 آذر‌‌ماه سال جاری در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، چهل و ششمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی با حضور 8 تن از اعضای این انجمن حجج الاسلام علی عدالتی مجد و دعائی، استاد موسوی گرمارودی، علی اصغر شکفته، کلاته بزرگ و خانم‌ها صدر و محرابی و صباغ خور برگزار شد.
حجت‌الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی در این رابطه گفت: در این جلسه 11 اثر قرائت شد و 10 مورد از این آثار مورد نقد کارشناسان و اعضای انجمن قرار گرفت.
وی بیتی را به عنوان مطروحه در مورد امام رضا علیه‌السلام پیشنهاد داد؛ «با خودم شعری به درگاه رضا آورده‌ام» و افزود: متأسفانه مرثیه‌های موجود در مورد امام رضا علیه‌السلام محدود هستند و این همت و تلاش طلاب شاعر را برای سرودن آثاری در مورد ایشان می‌طلبد.
عدالتی اظهار داشت: باید سعی کنیم اشعار روضه‌خوانی امام رضا علیه‌السلام توسط طلاب شاعر و با توجه به منابع متقن روایی سروده شود.
وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام اربعین سرور و سالار شهیدان از تمامی شاعران حاضر در دیدار شاعران و نویسندگان طلبه‌ی خراسانی با حجت‌الاسلام والمسلمین محدثی تشکر ویژه نمود.
دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی اظهار داشت: با توجه به این‌که مشهد مقدس در سال 2017 میلادی به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام اعلام شده است، از تمامی شاعران عضو دعوت می‌شود که با سرودن و خلق آثار جامع و جهانی، خود را برای این مسئله آماده کنند.
وی هم‌چنین از شاعران عضو این انجمن خواست جزوه‌ای در 8 صفحه حاوی عکس و نام، زندگینامه هنری و معرفی آثار و 5 مورد از آثار برتر خود، هر کدام در یک صفحه، ارائه نمایند تا به عنوان شناسنامه آرشیوی طلاب شاعر خراسانی در دفتر اداره هنر و رسانه نگهداری شود.
ضمناً در این جلسه استاد موسوی گرمارودی تذکراتی در مورد شیوه‌ی بیان فضائل اهل بیت علیهم‌السلام در شعر بیان نمود.
گفتنی‌ست با توجه به انتقال دفتر اداره هنر و رسانه به کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد واقع در میدان صاحب‌الزمان مشهد، از این پس جلسات این انجمن و سایر انجمن‌های اداره هنر و رسانه از جمله سینما، ادبیات داستانی، عکس و خوشنویسی در اتاق جلسات این مرکز برگزار خواهد گردید.
استاد موسوی گرمارودی
 استاد موسوی گرمارودی

چهل و ششمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی
 چهل و ششمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی
تاريخ: ۱۳۹۴/۹/۸

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.