مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه هنر متعالی:
 «نور» در نشست دوازدهم انجمن عکس طلاب
سیزدهمین جلسه‌‌ی انجمن عکس طلاب خراسان رضوی، ساعت 12 روز دوشنبه 25 آ‌بان‌ماه سال جاری، با حضور سید نوید هاشمی در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، سیزدهمین نشست انجمن عکس طلاب خراسان رضوی با موضوع نور و رنگ در عکاسی برگزار شد.
در این نشست که با حضور سید نوید هاشمی، از عکاسان جوان استان برگزار شد، نور و رنگ محور بحث بود که ابعاد فنی و تکنیکی آن بررسی شد.
بر اساس این گزارش تعاریف، تنظیم نور و رنگ ، تکنیک‌های نوری در دوربین، وایت بالانس، کلوین و... از جمله مباحثی بود که آقای هاشمی به آن پرداخت.
هاشمی در بیان مطالب خود به جایگاه نور در عکاسی اشاره و عنوان کرد: اهمیت نور در عکاسی تا آن‌جا است که حتی عکاسان بزرگ، پس از سال‌ها تجربه و خلق آثار متعدد، هم‌‌چنان در گسترش درک و دانش خود در حوزه نور تأکید دارند. هم‌چنین، نور به تنهایی، موضوع اصلی بسیاری از عکس‌ها و سوژه‌های عکاسی آن‌ها بوده است.
به گفته آقای هاشمی شناخت کافی از نور حتی در مقدماتی‌ترین مراحل عکاسی امری ضروری است.
وی در این رابطه ادامه داد: عدم آگاهی از نقش نور و نحوه واکنش وسایل عکاسی به آن، در بسیاری از مواقع باعث ایجاد تأثیرات ناخواسته در عکس می‌شود و در نهایت باعث خواهد شد که نتوان تصویر دلخواه را ثبت کرد.
هاشمی در مورد اهمیت نور و شناخت آن در موفقیت عکس عنوان داشت: عدم کسب نتیجه دلخواه، چه از جنبه فنی و چه از جنبه هنری، منحصر به افراد غیرحرفه‌‌ای نبوده و حتی عکاسان با تجربه و حرفه‌ای هم کما بیش با این مشکل دست در گریبان بوده و یقیناً نور یکی از عوامل اصلی است.
این خبر حاکی است، در این نشست آثار و عکس‌های متعددی توسط کارشناس با محوریت موضوع نور و رنگ نمایش داده شد شد. هم‌چنین عکس‌های آقای سید حسین حسینی از طلاب جوان نیز مورد نقد و بررسی هاشمی و سایر حاضرین قرار گرفت.
آثار طلاب حاضر در جلسه
 آثار طلاب حاضر در جلسه

آثار طلاب حاضر در جلسه
 آثار طلاب حاضر در جلسه

آثار طلاب حاضر در جلسه
 آثار طلاب حاضر در جلسه

سید نوید هاشمی
 سید نوید هاشمی
تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۲۵

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.