مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
به همت اداره هنر و رسانه:
 نخستین نشست انجمن عکس طلّاب خراسان برگزار شد
نخستین نشست انجمن عکس طلّاب خراسان با حضور جمعی از طلاب هنرمند خراسانی برگزار گردید.

در ابتدای این نشست آقای مسعود زارعیان، رئیس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان در مورد اهمیت تشکیل و ادامه‌ی فعالیت انجمن عکس طلّاب خراسان  گفت: هنر عکاسی در دنیای امروز یکی از کم‌هزینه‌ترین، به روزترین و کارآمدترین هنرهاست که می‌توان از آن برای ترویج و نشر مفاهیم و معارف دینی و اجتماعی به خوبی بهره گرفت.

وی افزود: از آن‌جا که روحانیت یکی از تأثیرگذارترین اصناف در جامعه می‌باشد، بیشترین اتفاقات و حوادث دیدنی و شنیدنی را در اطراف خود می‌بیند و طلّاب به عنوان دیده‌بانان فرهنگی می‌توانند با استفاده از هنر عکاسی، اتفاقات و جریانات روزمره‌ی زندگی مردم که مرتبط با چهارچوب‌های دینی است را ثبت و ضبط نمایند.

زارعیان در مورد هدف انجمن عکس طلّاب خراسان گفت: هدف ما از این نشست این است که آخرین آثار طلّاب را به نمایش گذاشته و در حضور استاد جلسه، به نقد و بررسی این آثار بپردازیم.

در ادامه‌ی جلسه آقای سید علی حسینیان، از عکاسان و مدرسان حوزه‌ی عکس مشهد با اشاره به اهمیت عکس موبایل در جهان امروز تأکید کرد: هم اکنون به سادگی می‌توان از وسیله‌ای که دیگر جزء لاینفک زندگی ما شده، یعنی تلفن همراه، برای اسکن تصویری زندگی بهره برد.

ایشان با اشاره به مجموعه‌ی عکس عکاسی از یک آژانس خبری مطرح بیان داشت: اهمیت وارد شدن طلّاب حوزوی به این عرصه بسیار زیاد است.

پس از صحبت‌های حسینیان، جلسه با بررسی آثار آقای محمدرضا مصدّق، از عکاسان حوزوی و ارائه‌ی مطالبی پیرامون دید شخصی در عکاسی مستند ادامه پیدا کرد و حاضران جلسه به بحث و تبادل نظر در این زمینه پرداختند.

قابل ذکر است این انجمن هر دو هفته یک بار به همت اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌گردد.
تاريخ: ۱۳۹۳/۱۱/۳۰

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.