مدیریت | عضویت امروز: ۱۴۰۱ پنج شنبه ۱۷ آذر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
رییس اداره هنر و رسانه:
 مستند ایمان لبیکی به نامه اخیر رهبر معظم انقلاب است
زارعیان با اشاره به این نکته که رهبر معظم انقلاب در نامه اخیر خود اهمیت تبلیغ را به ما گوشزد می کنند، گفت: مستند ایمان که تصویرگر دغدغه های تبلیغی یک طلبه در خارج از کشور است، لبیکی به خواسته های مورد تأکید رهبر معظم انقلاب در این نامه به شمار می رود.

مسعود زارعیان، رییس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، با اشاره به نامه رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی، گفت: امام خامنه ای با نگارش این نامه، مأموریت کلان برای فعالان فرهنگی را هدف گزاری و ابلاغ کردند تا تبلیغ اسلام و انقلاب را در خارج از مرزها جدی تر دنبال کنند.

 

وی با بیان این که این نامه مرحله جدیدی در انقلاب اسلامی به شمار می رود، تصریح کرد: با این پیام، مسیر فعالان فرهنگی مشخص شد. ایشان حجاب ها را از نظر منصب و شأن از بین بردند و به شکل مستقیم با جوانان اروپایی ارتباط برقرار کردند.

 

زارعیان، با اشاره به این نکته که رهبر معظم انقلاب با این نامه اهمیت تبلیغ را به ما گوشزد می کنند، اظهار کرد: ایشان در این نامه اهمیت رساندن پیام حقیقی اسلام را بیان کردند تا افرادی که با ارتباط اشتباه از طریق رسانه های مختلف از قبیل سینما، تئاتر، سینما ، فضای مجازی و غیره گمراه می شوند را متوجه کرد. و دعوت به تفکر و اندیشه در آیات کردند.

 

رییس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، این حرکت امام خامنه ای را نشانه این دانست که ما نباید منتظر حمایت و ابزار خاصی باشیم و خاطرنشان کرد: این نامه موجی را بین مردم ایجاد کرد. عموم مردم  بویژه با پیگیری های خاص در سطوح نخبگانی  با استفاده از رسانه ها در انتشار این پیام اهتمام ورزیدند.

 

این مستند ساز، پیام رهبر معظم انقلاب را تلنگری جدی بر متفکران، دانشمندان و مبلغان عنوان و تصریح کرد: ما نتوانسته ایم سازو کارها را به سمتی ببریم که پیام اسلام ناب محمدی را به نسل های جدید غربی منتقل و آن ها را به تفکر و تفسیر درست هدایت کنیم.

 

وی، پیام  رهبر معظم انقلاب را به همه بخش های تبلیغی قابل تعمیم دانست و اظهار کرد: تنها نباید برای حرکت های تبلیغی برای جوانان اروپایی برنامه ریزی کرد بلکه در کشور و منطقه هر کسی به اندازه توان خود گامی بردارد و در کار فرهنگی منتظر کسی نباشیم.

 

مستند ایمان؛ لبیکی به منویات رهبر معظم انقلاب

زارعیان، فیلم مستند ایمان را لبیک به درخواست رهبری عنوان و تصریح کرد: این مستند، داستان طلبه ای است که برای تبلیغ دین بر اساس تحقیقاتی که انجام داده است، عزم سفر به آفریقا می کند و در این سفر همه مسوؤلان وی را تنها گذاشته و خود شرایط سفر را مهیا می سازد.

 

این مستند ساز، با اشاره به این آیه از قرآن که می فرماید: «وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا »، گفت: به این آیه در فیلم ایمان اشاره شده است و پیام اصلی است که اعتماد به نفس و عزم جدی می دهد.

 

رییس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات خراسان رضوی، با بیان آیه 46 سوره سبأ که می فرماید: «قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُم بِوَاحِدَةٍ أَن تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى ثُمَّ تَتَفَکَّرُوا مَا بِصَاحِبِکُم مِّن جِنَّةٍ إِنْ هُوَ إِلَّا نَذِیرٌ لَّکُم بَیْنَ یَدَیْ عَذَابٍ شَدِیدٍ»، خاطرنشان کرد: با پیروی از این آیه باید فعالیت تبلیغی خود را شروع کنیم.

 

زارعیان، در خصوص حضور فیلم ایمان در جشنواره ها، گفت: فیلم ایمان در جشنواره های  نماز و نیایش، سینما ایران، شهید آوینی، بخش بیداری اسلامی جشنواره عمار و فیلم فجر حضور داشته است و با استقبال خوبی نیز همراه بوده است.

 

این مستندساز  به نمونه ای از آثار خود در عرصه ثبت زندگی حوزوی حقیقی اشاره و اظهار کرد: در مستند مدرسه حاج آقا، مستند آیت الله معصومی، مستند  آیت الله غرویان و مستند آیت الله سید عبدالله شیرازی، نقش روحانیت خراسان در انقلاب اسلامی را به تصویر کشیده شده است.

 

وی، سینما و به ویژه سینمای مستند را هم سنگ با کتاب و مقاله عنوان و خاطرنشان کرد: با توجه به این که  رهبر معظم انقلاب به تبلیغ تخصصی تأکید داشته اند، سینمای مستند از عرصه هایی است که در این خصوص می تواند کمک کند.

 

زارعیان، با تأکید بر این که باید سبک زندگی طلبگی حقیقی را ثبت و ماندگار سازیم، گفت: شخصیت های حوزوی وجود دارند که به درستی به آن ها پرداخته نشده است و با توجه به این که همیشه در کنار ما حضور نخواهند داشت و نسل آینده نیازمند آشنایی با آن ها هستند باید سبک زندگی آنان را ثبت کنیم.

 

رییس اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، رسانه ها را ابزار فرهنگی مردم دانست و تصریح کرد: با توجه به این که امروزه شکل گفتمان تغییر کرده است ما نیز باید به روش های تبلیغی نوین مجهز شویم و حرکت های جزیره ای و قدرت های نهفته حوزوی در این عرصه را تجمیع و سازماندهی کنیم تا نتایج خوبی را شاهد باشیم.

تاريخ: ۱۳۹۳/۱۱/۲۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.