مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۱۰ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در پی ارسال نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا:
 نشست راهکارها و ابتکارات حوزویان برای گسترش نامه رهبری برگزار شد
نخستین نشست انجمن فضای مجازی طلاب خراسان با موضوع بررسی راهکارها و ابتکارات حوزویان برای گسترش نامه رهبری در مشهد برگزار شد.

به همت اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نخستین نشست انجمن فضای مجازی طلاب خراسان با موضوع بررسی راهکارها و ابتکارات حوزویان برای گسترش نامه رهبری با حضور مدیرکل اوقاف خراسان، مدیر باشگاه خبرنگاران و مدیر کل اداره فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی در مشهد برگزار شد.

در ابتدای این نشست مسعود زارعیان رییس اداره هنر ورسانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان ضمن اشاره به اهمیت نامه ی رهبری در این مقطع تاریخی گفت: جنگ جهانی امروز بر بستر فضای مجازی شکل می گیرد و لازم است طلاب و روحانیون به تشکل هایی برسند تا در برابر هجمه های فراوان دشمن، مواضع صحیح و سریع اتخاذ کرده و اقدام عملیاتی کنند. از همین رو انجمن فضای مجازی طلاب خراسان راه اندازی شد تا طلاب فعال در این حوزه با رصد جریانات مختلف، شناسایی و تحلیل اتفاقات، حضوری تاثیر گذار در این عرصه داشته باشند.

وی افزود: در این مقطع حساس تاریخی به مانند همیشه رهبر معظم انقلاب با ارسال نامه شان از موضعی غیر رسمی، کم کاری فعالان عرصه فرهنگ را گوش زد کردند که ظاهرا هنوز هم عده ای نمی خواهند در این جبهه آرایش نظامی بگیرند و صرفا به اندک اقدامات کم تاثیر اکتفا می کنند.

این مستندساز گفت: روحانیون باید به تبعیت از رهبری وظیفه دیده بانی خود را انجام دهند و سر سلسله حرکت های ضربتی و تاثیر گذار باشند. وی با اشاره به حرکت مردمی در جهت نشر پیام رهبری تاکید کرد: چرا ما طلبه ها هنوز دل و جرات تبلیغ جهانی را پیدا نکرده ایم؟ چرا برای این اقدامات موهون دشمن از قبل برنامه ریزی نکرده ایم؟ ما باید

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام حجت گنابادی نژاد، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به جایگاه نامه رهبری گفت: اگر فکر کنیم نامه رهبری مجزای از دیگر پیام‌های انقلاب است، ممکن است با چالش‌هایی در فهم و سازمان‌دهی این پیام مواجه شویم؛ این پیام در واقع بخشی از پیام انقلاب اسلامی است و اگر نتوانیم این نامه را در منظومه هندسی انقلاب این را پیدا نکنیم دچار سردرگمی خواهیم شد.

وی ادامه داد: این پیام در استمرار اندیشه‌ای است که در اسناد و تدابیر گوناگون انقلاب تبیین شده که می‌تواند بخشی از احیای تمدن نوین اسلامی باشد، بخشی از نقشه علمی کشور، بخشی از تحول در علوم انسانی و بخشی از موضوع تحول در حوزه‌های علمیه و اسلام ناب باشد.

پیام رهبری بخشی از پیام انقلاب اسلامی است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با تأکید بر این‌که نمی‌توان این نامه و پیام اصیل انقلاب را از یکدیگر مجزا دانست، بیان کرد: اگر فکر کنیم این پیام مجزای از دیگر پیام‌های انقلاب است، ممکن است با چالش‌هایی در فهم و سازمان‌دهی این پیام مواجه شویم؛ این پیام در واقع بخشی از پیام انقلاب اسلامی است.

وی خاطرنشان کرد: این پیام شاید ناظر به این باشد که سیاست‌مداران و کسانی که تولیت فرهنگی و فکری اروپا را دارند، صلاحیت خود را برای تبیین حقایق برای آحاد مردم خود از دست‌ داده‌اند؛ تحت عنوان لیبرالیسم دست‌ به‌ کارهایی زدند که صلاحیت اولیه خود را از دست ‌داده‌اند؛ کسانی که به اسم انسانیت در زندان گوانتانامو دیده شدند، قتل‌عام مردم افغانستان و عراق را راه انداختند و دو مولود نامشروع روی القاعده و داعش روی دست منطقه گذاشتند.

وظیفه حوزه‌های علمیه تبیین سخنان رهبری است

حجت‌الاسلام گنابادی نژاد تصریح کرد: کسانی که در دانشگاه‌ها و کلیساها کرسی‌های علمی، فکری، آموزشی و پرورشی در اروپا را در اختیاردارند نیز نتوانستند نقش جامع، کامل و حقیقت طلبانه ای از خود بروز دهند، این سکوتی که جریان کلیسا نسبت به جنایت‌هایی که غرب یا مؤسس آن بوده و یا تأییدکننده آن بوده‌اند، چه جوابی داشته‌اند؟ کجا می‌توانیم محکومیتی از سوی واتیکان ببینیم؟

وی بابیان این‌که وظیفه ما تبیین سخنان رهبر انقلاب است و این‌که بدانیم چرا از ناحیه مقام معظم رهبری باید این پیام به جوانان منتقل شود، اظهار کرد: این نامه کمکی است که مقام معظم رهبری به بشریت در اروپا و آمریکا دارند؛ امروز بسیاری از داعشیان حاضر در منطقه از اروپا و آمریکا هستند، این افراد در حال بازگشت به کشورهای خود هستند و برای کشورهای خود مزاحمت ایجاد می‌کنند.

امروز زمان صحبت با عموم مردم جهان است

مدیر مدرسه علمیه سلیمانیه به شباهت‌های نامه امام راحل به گورباچوف و پیام رهبری به جوانان اروپا و آمریکا اشاره و بیان کرد: مبنای این پیام با پیام امام یکی است، امام نیز گورباچوف را به مبانی اصیل و اصولی اسلام دعوت کردند اما رهبری در پیام خود به‌جای خطاب قرار دادن سردمداران، جوانان را خطاب پیام خود قرار دادند؛ ما هر چه حرف داشتیم به سردمداران اروپا و غرب زدیم، امروز زمان آن رسیده که با عموم مردم وارد صحبت شویم.

وی بابیان این‌که اگر به دنبال یک آمار قاطع و مشخص در انتشار این پیام باشیم ما را از اهداف نشر خود بازمی‌دارد، تصریح کرد: این پیام کار هیچ ساختار حاکمیتی نیست، این پیام نیازمند پشتیبانی نخبگان علمی و فرهنگی است، موضوعی که بعد از پیروزی انقلاب پرونده آن به‌طورجدی باز نبوده است، تعامل علمی فرهنگی با خارج از کشور است.

حجت‌الاسلام گنابادی نژاد به انتقاد یکی از مسلمانان آفریقایی مبنی بر خطاب نشدن در پیام رهبری، یادآور شد: به ایشان گفتم ما باید با دنیا ارتباط بگیریم و پیام را منتقل کنیم؛ نظام سلطه قتل‌عام جاری خود را در اروپا و آمریکا انجام می‌دهد، نکته مهم این است که آفریقایی‌ها در کنار ما حضور دارند و باید همراه ما در مسیر نشر این پیام گام بردارند.

وی افزود: تعداد قابل‌توجهی فارسی‌زبان در اروپا و آمریکا قرار دارند که باید با ارتباط‌گیری با این افراد پیام رهبری را منتقل کنیم؛ اگر نمی‌توانیم پیام نایب امام زمان را منتشر کنیم، چطور می‌توان به امام زمان به‌موقع خدمت کنیم؟

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی به فعالیت‌های صورت گرفته در خصوص نشر مناسب پیام رهبری اشاره کرد و گفت: هشت گروه در حوزه آمریکا و اروپا در مدرسه سلیمانیه در حال طراحی و فعال شدن است که نامه رهبری را نشر دهند؛ همچنین نامه‌ای به رایزن‌های فرهنگی کشور در کشورهای اروپایی زده‌شده که طلاب مدرسه علمیه سلیمانیه آماده ارتباط‌گیری رابطان فعال در کشورهای اروپایی هستند.

لازم به ذکر است انجمن فضای مجازی طلاب خراسان با حضور جمعی از فعالان و علاقمندان این عرصه بصورت هفتگی در قالب فعالیت های اداره هنر و رسانه دفتر تبلیغات اسلامی نشست های خود را برگزار می کند.

نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا
 نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا

نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا
 نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا

نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا
 نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا

نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا
 نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا

نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا
 نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا

نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا
 نشست نامه رهبری به جوانان اروپا و آمریکا
تاريخ: ۱۳۹۳/۱۱/۲۸

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.