مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
کارگردان مسلمان آمریکایی:
 رویکرد هالیوود پس از ۱۱ سپتامبر نسبت به مسلمانان خصمانه‌تر شد
«قاسم بشیر»، کارگردان مسلمان سینمای آمریکا گفت: پس از واقعه ۱۱ سپتامبر، رویکرد هالیوود نسبت به مسلمانان خصمانه‌تر از گذشته شده است.
«قاسم بشیر»، کارگردان مسلمانان ساکن نیویورک که اخیرا فیلم «مسلم» از او به نمایش درآمده است در مصاحبه با روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد، گفت: اگر شما یک منحرف جنسی، یک قربانی هلوکاست و یا یک قربانی تجاوز باشید، صنعت فیلم آمریکا با تمام اشتیاق واقعیت زندگی شما را به تصویر می‌کشد ولی زمانی که شما یک آمریکایی_آفریقایی و یا مسلمان هستید قضیه کاملا فرق می‌کند.
«قاسم بشیر» گفت: زمانیکه شما یک کارگردان سیاهپوست هستید و تمام تلاش‌تان را می‌کنید تا یک فیلم‌ خوب درباره واقعیات بسازید این به این معنا نیست که آنها حتما برای شما فرش قرمز پهن خواهند کرد، آنها انتظار دارند تا ما یا یک کمدی یا یک فیلم گانگستری بسازیم، چیزی که مخاطب با آنها آشنایی بیشتری دارد.
وی افزود: البته اگر شما مسلمان باشید مثل بشیر، هالیوود بی شک شما را همچون فردی متعصب و تندرو به تصویر می‌کشند،چنین رویکردی از حادثه ۱۱ سپتامبر به بعد خیلی شدیدتر شده است.
بنا براین گزارش، فیلم «مسلم»، ساخته «قاسم بشیر» داستان زندگی یک جوان مسلمان است که در شرایط قبل و بعد از ۱۱ سپتامبر چگونه زندگی می‌کند.
تاريخ: ۱۳۹۰/۷/۱۸

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.