مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۹ مهر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 واکنش امام جمعه مشهد به یکی از سریال‌های ماه رمضان: این جا هالیوود نیست آقای هنرمند
عضو مجلس خبرگان رهبري با تشكر از صدا و سيما به خاطر پخش سريال‌هاي مناسبتي و با پشتوانه معرفت شناسي ديني در بخشی از سخنان‌اش

عضو مجلس خبرگان رهبري با تشكر از صدا و سيما به خاطر پخش سريال‌هاي مناسبتي و با پشتوانه معرفت شناسي ديني در بخشی از سخنان‌اش گفت: اگر بخواهيم فرهنگ دين را در مغز و انديشه جوانانمان ترويج کنيم، بزرگترين راه آن تبليغ غيرمستقيم از طريق فيلم‌ها و سريال‌هاست اما باعث تاسف است که در اين فيلم‌ها و سريال‌ها در زمينه اعتقادي مراقبت و پيگيري اصيل و قطعي نمي‌شود.

وي ادامه داد: در ماه مبارک رمضان دو سريال تحت عنوان "5 کيلومتر تا بهشت" و "سقوط يک فرشته" پخش شد که در اين دو سريال نکات مثبت زياد داشت، در آموزش‌هاي ديني و مسائل تربيتي و عبرت آموزي نکته‌هاي مثبت سازنده و آموزنده‌اي داشت و همانطور که در سريال سقوط يک فرشته ديده مي‌شد که مي‌گفت "تو نمي‌تواني با چادر خودت را پرتاب کني، يک فرشته با چادر سقوط نمي‌کند" در تبليغ عفاف و حجاب نکته هنري زيبايي بود.

آيت‌الله علم الهدي در مورد سريال 5 کيلومتر تا بهشت گفت: ما اعتقادمان به عالم برزخ و عالم ارواح بر اساس آيات و روايات مشخص است؛ روح قبل از اينکه قطع بشود، از بدن خارج نمي‌شود و انسا‌ن‌ها در حال کما روح از بدنشان بيرون نمي‌آيد و انسان وقتي از دنيا رفت، همه ارواح آزاد نيستند.

وي خاطرنشان كرد: امروز نه تنها در اين کشور که در همه دنيا به خاطر گرايش‌هاي معنوي مردم، فيلم‌سازي معنوي نسبت به مسائل ماورائي زياد متداول شده است اما هنرمندان ما بدانند اينجا جمهوري اسلامي و مملکت قرآن است و اينجا هاليوود نيست که آقاي هنرمند کارگردان با خيالات خودش فيلم ماورائي بسازد.

امام جمعه مشهد فيلم سقوط يک فرشته را مورد نقد قرار داد و گفت: الان در فلسفه بافي‌هاي مادي دنيا يکي از مسائلي که به آن مي‌پردازند توجيه گناه گنهکار است و مي‌خواهند بگويند هيچ گنهکاري در گناه خودش تقصيري ندارد.

وي افزود: اجتماع، تربيت، خانواده و بحران اقتصادي زمينه گناه را بين 20 درصد فراهم مي‌کند اما 80 درصد گناه مربوط به خود گناهکار است و گناهکار با اراده خود گناه مي‌کند و ما نبايد توجيه‌گر گناه عده‌اي از جوان‌هاي سرکشي بشويم که با انواع مفاسد جامعه را آلوده مي‌کنند.

آيت‌الله علم‌الهدي افزود: اميدوارم هنرمندان ما اگر بخواهند فيلم‌سازي در حوزه معرفت شناسي ديني وارد بشوند در عرصه قرآن و حديث و با وجود کارشناسان نه در عرصه توهمات و خيلات و اميدوارم خداوند متعال به مسوولان فرهنگي ما گرايش ديني بيشتر عنايت کند و از گرايش‌هاي ذوقي و هنري آن‌ها يک مقدار بکاهد و به گرايش آن‌ها نسبت به پيغمبر و اهل بيت بيفزايد.

تاريخ: ۱۳۹۰/۶/۱۴

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.