مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حمید بهمنی:
 تولید فیلم های سخیف شرمندگی است
کارگردان فیلم "گلوگاه شیطان" گفت: زمانی که دانشمندان ایرانی موشک ماهواره ای به فضا پرتاب می کنند تولید فیلم های سخیف، شرمندگی است

 کارگردان فیلم "گلوگاه شیطان" گفت: زمانی که دانشمندان ایرانی موشک ماهواره ای به فضا پرتاب می کنند تولید فیلم های سخیف، شرمندگی است.

حمید بهمنی؛ کارگردان سینما و عضو شورای پروانه ساخت فیلم های ویدئویی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری سینمای ایران افزود: همان طوری که در حوزه های دیگر با بیماری های مختلفی روبرو هستیم در حوزه فرهنگ نیز با بیماری تولید فیلم های سخیف مواجه ایم که همچون یک تومور سرطانی سالهاست در بدنه سینمای ایران جا خوش کرده است.

این کارگردان سینمای ایران اضافه کرد : اگر در پی خواستگاه سینمای سخیف باشیم رد پای آن در دو بخش دیده می شود یکی در حوزه تولید است و دیگری در حوزه مدیران که از تولید این نوع فیلم ها حمایت می کنند.

کارگردان فیلم سینمایی " آن مرد آمد" تصریح کرد: متاسفانه سینمای سخیف به دلیل نگاه سطحی و غیر آرمانی خود مخاطب زیادی را به خود جذب کرده و رشد فزاینده ای داشته است هر چند که درمان دراین نوع سینما همچون سرطان سخت است اما با دشواری هایی قابل درمان است.

بهمنی یادآور شد: فیلمهای سطحی و سخیف به گونه ای بدنه سینما را احاطه کرده که حتی فیلمسازانی هم که با هزار زحمت و پس سالها بیکاری فیلم فاخری تولید می کنند فروش فیلم هایشان به دلیل کاهش ذائقه تماشاگر دچار آسیب می شود.

وی با بیان اینکه برخی ها معتقدند دیگر نمی توان سینما را از فیلم های سخیف نجات داد اما اینگونه نیست گفت: شما به سینمای قبل از انقلاب نگاه کنید این سینما با همه آسیب هایش با یک عمل انقلابی در ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی از سینمای کشور رخت بر بست بنابراین باز هم می توان با یک اراده انقلابی دیگر در حوزه سینما برای همیشه تماشاگر را از شر این نوع فیلم ها خلاص کرد این اتفاقی است که حتما باید در سینمای ایران رخ دهد.

این کارگردان سینمای ایران با اشاره به خیزشهای اسلامی در کشورهای منطقه تاکید کرد : الان بهترین فرصت برای سینمای ایران است تا بتواند نگاه انقلابی و آرمانی خود در حوزه سینما را به این کشورها منتقل سازد .

بهمنی با بیان اینکه رخت بر بستن فیلمهای سخیف از سینمای ایران نیازمند تعامل بین همه مدیران سینمایی و هنرمندان است گفت : به شرطی که این افراد علاقه مند به درمان این نوع سینما باشند.

وی افزود : نباید سینمای پر مخاطب را با سینمای سخیف اشتباه بگیریم چرا که سینمای سخیف فاقد تفکر و پویایی است و مملو از قصه های سطحی و نازل است .

عضو شورای پروانه ساخت فیلمهای ویدئویی تصریح کرد : اعضای این شورا راه را برای ساخت فیلم های سطحی و نازل مسدود کردند و اجازه ندادند این فیلم ها ساحت مقدس خانواده و اجتماع را آلود سازد به طور قطع نگاه معاونت سینمایی هم بر همین نگاه استوار است ما اگر فیلمهای جشنواره سال 89 را رصد کرده باشیم مجموع تولیدات سال گذشته به جز چند فیلم ، آثار خوبی بودند اما باز هم راضی کننده نیست هرچند که هنوز تمام تلاش معاونت سینمایی به نتیجه نرسیده و باید منتظر تولیدات سال بعد بود .

به گفته بهمنی فیلمهای سخیف هیچگاه در حوزه تفکر و فرهنگ ایرانی جایگاهی نداشته و دیر یا زود از سینما حذف خواهند شد چرا که نظام جمهوری اسلامی یک نظام دینی است و تولید فیلمهای سخیف شانیت این نظام را به زیر سوال خواهد برد.

این سینماگر خاطر نشان کرد : سینمای ایران قابلیت سکانداری سینمای جهان را با وامگیری از تفکر انقلاب و حضرت امام (ره ) خواهد داشت.

تاريخ: ۱۳۹۰/۴/۲

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.