مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 نقش «سليمان» جدي تر از ديگر کارهايم بود
ولي ا... شيراندامي» را سال هاست که مي شناسيم و در نقش هاي مختلفي بازي هايش را ديده ايم.

«به گزارش پایگاه هنر متعالی به نقل از روزنامه خراسان ولي ا... شيراندامي» را سال هاست که مي شناسيم و در نقش هاي مختلفي بازي هايش را ديده ايم. اما جديدترين نقش آفريني اش را در «مختارنامه» شاهد بوديم. شيراندامي در اين سريال در نقش «سليمان صرد خزاعي» ظاهر شد و نقش آفريني کرد.اين بازيگر که از دهه ۴۰ کارش را آغاز کرده هم تئاتري است و هم در سينما و تلويزيون حضور داشت. وي با کارگردان هاي بسياري همکاري داشته است. او از وضعيت فعلي بازيگري چندان رضايت ندارد. وقتي مي پرسيم چرا کم کار شده است مي گويد که بايد راه را براي جوان ترها باز کنيم. حال و احوال چندان خوشي ندارد و مدت هاست که بيمار است.با اين حال فرصت اندکي را براي گفت وگو در اختيارمان گذاشت. نقش او در سريال «مختارنامه» تا قسمت هجدهم بود. وي در جنگ «عين الورده»، زماني که همراه «توابين» با سپاه شام، مي جنگيد، در اين نبرد کشته مي شود.خودش کار با «داود ميرباقري» را متفاوت مي داند. براي حضور در اين مجموعه و آشنايي با نقش «سليمان»، تحقيقات بسياري کرده است. او در يکي از نشست هاي خبري با عوامل «مختارنامه» جمله جالبي گفت: شيراندامي در آن مراسم گفت: «وقتي فيلم «عمرمختار» با بازي «آنتوني کويين» را ديدم، به خودم گفتم يعني من از اين هنرمند نامسلمان کمترم که به اين خوبي نقش يک مسلمان بسيار باايمان را بازي کرده است؟»

با اين بازيگر گفت وگوي کوتاهي داشتيم که مي خوانيد.

شيراندامي در مورد حضورش در سريال «مختارنامه» مي گويد: چند سالي بود که در هيچ کاري حضور نداشتم تا اين که اين نقش به من پيشنهاد شد. از نقش «سليمان صرد خزاعي» خوشم آمد و آن را بازي کردم.شيراندامي در مورد کم کاري اش مي گويد: مدت هاست کسالت دارم و چندان نمي توانم کار کنم. اکنون بايد زمينه را براي حضور جوان ترها فراهم کنيم. الان فصل کار جوانان است. فيلم ها و سريال ها هم بيشتر به سمت جوان گرايي سوق پيدا کرده اند. کارگردانان هم اغلب جوان و بيشتر به دنبال بازيگران جوان تر هستند. ما هم که با اين کارگردان ها ارتباط چنداني نداريم. البته در گذشته اين طور نبود اين مسئله اکنون در ميان بازيگران عمومي شده است و چه گلايه اي مي توانيم داشته باشيم؟وي مي افزايد: من معتقدم هنرمند کارش را انجام مي دهد و بعد فراموش مي شود. کساني که ما و کارمان را ديدند، خودشان متوجه مي شوند که شرايط عوض شده است. گوشه اي نشسته ام و کاري به اين مسائل ندارم. بايد بگذاريم مردم خودشان کارها را ببينند و نظرشان را بگويند.شيراندامي در مورد کار با ميرباقري مي گويد: کار ميرباقري حرف ندارد و زحمت زيادي براي سريال «مختارنامه» کشيد. هم ميرباقري و هم تهيه کننده به قدري کار کردند و زحمت کشيدند که براي ساخت اين کار سکته کردند. بايد ببينيد که چقدر فشار کار روي اين آدم ها بود که سکته کردند. بعضي وقت ها کار مي خوابيد و گاهي خوب پيش مي رفت. ما همه اين ها را تحمل مي کرديم چون عوامل بسيار حرفه اي بودند و کار هم خوب و باکيفيت بود.

اين بازيگر سينما و تلويزيون مي گويد: ما کارهايمان را در گذشته کرديم و مردم ما را مي شناسند. ما اجرمان را از خدا و مردم گرفتيم. جوان هايي هم که ما را نمي شناسند، تقصير ندارند چون کارمان را چندان نديده اند در کارهاي کارگردانان جوان هم جايي براي ما نبوده است که ما را نمي شناسند. دوره هر کسي بالاخره يک روز تمام مي شود.

شيراندامي با اشاره به اين که بايد حرمت ما پيشکسوتان و قديمي ها را حفظ و از تجربياتشان در سريال ها و فيلم ها استفاده کرد، گفت: اين تقدير است و بايد روزي از کار فاصله گرفت. ما الان بازيگران جوان خوبي داريم. آن ها بايد فرصت کار کردن پيدا کنند. خودم چندان تمايلي به بيان اين حرف ها ندارم. چون معتقدم کاري که بايد انجام شود، انجام مي شود و بالاخره زمان کار و دوره هر کسي تمام مي شود.

شيراندامي کار در «مختارنامه» را همانند کارهاي ديگرش مي داند و مي گويد: براي من اين کار مثل ساير کارها اما نقش جدي تر بود. در چند سال اخير نيز به دليل کهولت سن و بيماري ترجيح مي دهم کمتر کار کنم.

وي مي گويد: از مردم و مخاطبان خراسان مي خواهم که برايم دعا کنند و سلامت و موفقيت همگان را خواستارم. از اين که به ياد من هم بوديد، ممنونم.

تاريخ: ۱۳۹۰/۱/۲۲

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.