مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
آیت‌الله مقتدایی:
 به تفقه در هنر نیازمندیم
گر روحیه برخی از هنرمندان با روحیه اسلامی منافات دارد، چه نهاد و چه کسی به آنها روحیه دینی و معنوی را تزریق و با معارف اسلامی آشنا کرده است، اینجا ما مقصریم

آیت الله مقتدایی: مقام معظم رهبری به هنر اسلامی عنایت ویژه دارند و همواره در بیاناتشان طلاب وفضلای حوزه را به اهتمام نسبت به این مسئله توصیه می کنند.

آیت الله مقتدایی ادامه داد: اگر روحیه برخی از هنرمندان با روحیه اسلامی منافات دارد، چه نهاد و چه کسی به آنها روحیه دینی و معنوی را تزریق و با معارف اسلامی آشنا کرده است، اینجا ما مقصریم.

وی تاکید کرد: حوزه باید افرادی را که هنری دارند و می توانند فیلم بسازند هدایت و راهنمایی کند پس از آن از آنها انتظار داشته باشد.

مدیر حوزه های علمیه گفت: حوزه علمیه باید هنرمندان متدینی را تربیت فراوانی جریان هنر و هنرمندان کشور را به سمت دین و معنویت هدایت و حمایت کند تا فیلم ها بر اساس موازین اسلامی ساخته شود، زیرا کسی که از ارزش های اسلامی اطلاعی ندارد، انتظاری از او نیست؛ بنابراین وظیفه حوزه پرورش افراد متخصص در رشته های مختلف هنری به شکل اسلامی است.

عضو جامعه مدرسین حوزه تاکید کرد: مراتب علمی باید همراه با اخلاق و تهذیب باشد، چون آنچه رهبری  از حوزه می خواهد،تربیت هنرمند متدین و مهذب است تا هنری که می سازد، اسلامی و معنوی باشد.

تاريخ: ۱۳۸۹/۱۰/۱۴

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.