مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۲۸ مهر
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مدیر حوزه‌های علمیه:
 باید از طلاب هنرمند حمایت شود
مدیر حوزه‌های علمیه گفت: برگزاری سومین جشنواره هنر آسمانی حرکتی نو و تازه است که ادامه این روند به حمایت جدی و پشتیبانی از طلاب هنرمند نیاز دارد

به گزارش پایگاه هنر متعالی به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، آیت‌الله مرتضی مقتدایی در مراسم افتتاحیه سومین جشنواره هنر آسمانی در قم با بیان این مطلب افزود: در ابتدا برگزاری این جشنواره با واکنش های زیادی از سوی برخی علما و حوزویون مواجه شد، اما خوشبختانه این روند خیلی طول نکشید و دیدار اعضای برگزاری جشنواره با علما و فضلای قم این روند را تغییر داد.

وی تعداد آثار ارسالی را مورد ارزیابی قرار داد و گفت: این آمار نشان می دهد که طلاب علاقه مند برای شرکت در چنین جشنواره هایی هستند بنابراین آنان باید شناسایی و مورد حمایت قرار گیرند.

آیت‌الله مقتدایی، تقدیر و تکریم از این هنرمندان را از اهداف مهم این جشنواره دانست و افزود: اگراستعداد و توانایی این طلاب هنرمند به درستی شناسایی و تربیت شود بی شک شاهد رشد فزاینده ای از حضور آنان در تمام عرصه های فرهنگی هنری خواهیم بود.

وی چاپ و انتشار آثار برگزیده جشنواره را یکی دیگر از اهداف جشنواره عنوان کرد و اظهار داشت: انتشار این آثار در معرفی و شناسایی طلاب هنرمند به جامعه هنری نقش مهم و اساسی دارد.

مدیر حوزه‌های علمیه  ادامه داد: هنر از دیر باز و از زمان پیغمبر در اسلام  وجود داشته و شاعران زیادی در آن زمان بودند که اشعارشان زینت بخش در کعبه بود.

وی تاکید کرد: در آن زمان نیز این هنرمندان دارای چنان ارج و قربی بودند که در اکثر روایات ها به آنها اشاره شده است و این نشان می دهد که ما نیز باید پیرو راه آنان باشیم.

آیت‌الله مقتدایی بر روند اجرایی این جشنواره تاکید کرد و گفت: لازم است چنین جشنواره هایی در طول سال در سطح ملی و بین المللی برای طلاب هنرمند برگزار شود.

وی ادامه داد: تداوم اجرایی این جشنواره ها می تواند بسیاری از سم پاشی های دشمنان اسلام را با هدف از بین بردن اسلام در کشور خنثی کند.

تاريخ: ۱۳۸۹/۱۲/۱۳

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.