مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
گفتگو با طراح چهره پردازی «مختار نامه»:
 ولد بیگی : «مختار» از نظر چهره پردازی ، متنوع ترین چهره تاریخ تلویزیون است
کاراکتر «مختار» از منظر چهره پردازی ، ازمتنوع ترین چهره های تاریخ تلویزیون است.
مسعود ولد بیگی ، طراح چهره پردازی سریال مختار نامه ، ضمن بیان این مطلب تشریح کرد : تنوع و سختی چهره پردازی در چنین پروژه عظیمی کار بسیار مشکلی بود ، اما در این میان "مختار" تنها شخصیتی است که از ابعاد مختلفی برخوردار است  و مدت زمان زیادی در سریال حضور دارد.
وی ادامه داد : وی در روند سریال شرایط روحی و فیزیکی بسیار متنوعی را تجربه می کند و از لباس معمولی زراعت تا لباس های آن چنانی رزم را بر خود امتحان می کند.
وی عنوان کرد : در مورد این شخصیت سعی شد که تا جایی که امکان دارد چهره و قد و قامت وی دستخوش بحران های مختلف نشود و همه تشنج ها و فشارهای عصبی را روی موی وی پیاده کنیم. به طوریکه در ميانه سریال ، موی مختار کاملا سپید شده ، در صورتی که هم دوره های وی به این شکل تغییر چهره پیدا نکرده اند.
ولد بیگی درباره طراحی گریم همه شخصیت ها توضیح داد و گفت : پس از خواندن سناریو و مطالعه و آشنایی با شخصیت ها و مسیری که در طول داستان طی می کنند ، تصمیم بر آن شد که همه کاراکترها را به دو دسته اولیا و اشقیا تقسیم کنیم.
وی افزود : همه افراد مقرب و مبارزه کننده با کفر در دسته اول جای گرفتند و طراحی صورت و لباس و رنگ پردازی شان به گونه ای شد که حسی مثبت به مخاطب القا دهد.
وی همچنین افزود : دسته دوم نقش های منفی و پلیدها و فرصت طلب ها بودند که در مشورت با کارگردان با دکوپاژی منفی روی صفحه تلویزیون حاضر می شوند.
مسعود ولد بیگی در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر پیام اصلی مختار نامه گفت : ظلم پایدار نخواهد ماند. این سریال به ما متذکر می شود که نباید به هیچ مظلومی ظلم کرد زیرا همیشه انتقام گیرنده ای در کار است ، که مختار ثقفی در این داستان ، انتقام گیرنده خاندان امام حسین (ع) می شود.
تاريخ: ۱۳۸۹/۱۰/۱۳

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.