مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۳ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
چهره‌هاي صاحب‌نام سينماي هاليوود:
 تلاش چهره هاي برجسته هاليوود براي رفع اختلال رواني سربازان آمريكايي
روز گذشته طي مراسم ويژه‌اي كه در شهر نيويورك برگزار شد، «كلينت ايست‌وود» و «ديويد لينچ» ـ دو فيلم‌ساز سرشناس هاليوود ـ در راستاي كمك به حل مشكلات رواني سربازان آمريكايي به ايراد سخنراني پرداختند.
روز گذشته طي مراسم ويژه‌اي كه در شهر نيويورك برگزار شد، «كلينت ايست‌وود» و «ديويد لينچ» ـ دو فيلم‌ساز سرشناس هاليوود ـ در راستاي كمك به حل مشكلات رواني سربازان آمريكايي به ايراد سخنراني پرداختند.
«ايست‌وود» كه خود خالق فيلم‌هاي متعددي با موضوع جنگ است، در اين‌باره گفت: «من يكي از حاميان جدي مديتيشن هستم و حدود 40 سال است كه از آن استفاده مي‌كنم. به نظر من اين شيوه تاثير بسزايي در آرامش و حل مشكل فكري و رواني دارد.»
به گزارش فرانس‌پرس، اين مراسم از سوي بنياد وابسته به ديويد لينچ برگزار مي‌شد.
اين كارگردان سرشناس اظهار كرد كه اين برنامه‌ي ويژه، براي آموزش به ده ‌هزار سرباز آمريكايي حاضر در جنگ‌هاي مختلف، به‌ويژه عراق و افغانستان اختصاص دارد تا آرامش دروني به آنها بازگردد.
كلينت ايست‌وود 80 ساله برنده چندين جايزه اسکار است كه با فيلم‌هاي «نامه‌هايي از ايووجيما» و «پرچم‌هاي پدران ما» گوشه‌اي از جنگ‌هاي جهاني و حضور نظاميان آمريكايي در ژاپن را به‌تصوير كشيده است. ايست‌وود برنده‌ چهار جايزه اسكار، نخل طلاي افتخاري كن، دو جايزه سزار فرانسه، چهار جايزه گلدن گلوب و شير طلاي افتخاري ونيز است كه سال گذشته بالاترين نشان هنري فرانسه را دريافت كرد. اين دوگانه جنگي در سال 2006 ازسوي بسياري از منتقدين بهترين فيلم‌هاي آن سال معرفي ‌شدند.
فيلم «نابخشوده» در سال 1992 جايزه اسکار بهترين فيلم و بهترين کارگرداني را براي ايست‌وود به ارمغان آورد. او در سال 2003 نيز «رودخانه مرموز» را ساخت که در آن بازيگراني چون «شون پن» و «تيم رابينز» حضور داشتند و جوايزي از جمله اسکار نيز براي اين فيلم مهم دريافت کرده‌اند. خود او نيز نامزد بهترين کارگرداني شد.
ايست‌وود يك‌سال بعد فيلم تاثيرگذار «عزيز ميليون دلاري» را ساخت و براي بار دوم بعد از «نابخشوده»، اسکار بهترين کارگرداني و فيلم را کسب کرد.
تاريخ: ۱۳۸۹/۹/۲۹

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.