مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
ضرورت انعكاس فرهنگ عاشورايي در سينما:
 ايرانمنش: ديگر به سختي مي توان ذائقه مخاطبان سينما را به سمت آثار ارزشي تغيير داد
تاسفانه در سال هاي اخير روز به روز ذائقه مردم ما به سمت ديدن كار هاي نازل سينمايي تغيير كرده است و چنين شرايطي براي سينماي ما به هيچ وجه خوب نيست.
ضا ايرانمنش در گفتگو با پايگاه خبري ـ تحليلي سوره سينما گفت: متاسفانه در سال هاي اخير روز به روز ذائقه مردم ما به سمت ديدن كار هاي نازل سينمايي تغيير كرده است و چنين شرايطي براي سينماي ما به هيچ وجه خوب نيست.
ايرانمنش در ادامه افزود: هر از چند گاهي بودجه هاي كلاني براي ساخت يك اثر تاريخي صرف مي شود بدون اينكه ما اين مسئله را در نظر بگيريم كه سينماي ما به لحاظ تكنولوژي به هيچ وجه قادر به رقابت با آثار ديگر كشور ها نيست.
وي در ادامه خاطر نشان كرد:به نظر من بهتر است مسئولين فرهنگي هر چه سريعتر به فكر اين موضوع باشند كه حقيقتا تعريف درستي از انواع ژانر هاي سينمايي به مردم ارائه دهند و فيلمي كه در تصديق همان تعريف باشد را به مردم ارائه دهند تا ديگر شاهد فيلم هايي كه به مفهوم سخيف به مردم عرضه مي شود
نباشيم.
وي در ادامه گفت :فكر مي كنم موضوعي كه در سال هاي اخير باعث شده است كمتر شاهد آثار ديني باشيم اين است كه كارگردان هايي كه دغدغه ساخت چنين آثاري را دارند با ديدن اوضاع حاضر سينماي ايران خود كناركشيده اند.
ايرانمنش  در ادامه افزود :مي توان به كارگردان هاي كه در طي اين سالها نشان داده اند كه به ارزش هاي  نظام پايبند هستند  اختيار عمل بيشتري داد تا حداقل در ژانر سينماي ديني و تاريخي حرف درستي براي سينما داشته باشند.
تاريخ: ۱۳۸۹/۹/۲۸

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.