مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
گفت‌وگو با بازيگر نقش «هاني» در مختار نامه:
 بازي در فيلم‌هاي مرتبط با اهل بيت (ع) نزديكي به ساحت آنان را در پي دارد
فرخ نعمتي در مورد بازي در فيلم‌هاي مرتبط با اهل بيت (ع) گفت: خيلي وقت‌ها فكر مي‌كنم كه ما فقط مسئول كارهايمان در سينما هستيم ولي بعد‌ها احساس كردم قدم‌هاي خيلي مثبتي در اين زمينه انجام شده است چراكه به ساحت اين بزرگان نزديك شديم.
فرخ نعمتي در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا» در مورد علت ماندگاري هنر‌هاي عاشورايي اظهار داشت: هر مساله‌اي كه با دين، مذهب و اعتقادات مردم مرتبط باشد، ماندگار خواهد شد و علت ماندگاري مختارنامه اين است كه بسياري از نقش‌هايي كه در فيلم مختار نامه آمده است، مستقيما به اعتقادات مردم مربوط است.

گوينده نقش امام رضا «عليه السلام» در سريال «ولايت عشق» درباره كار براي اهل بيت(ع) گفت: خيلي وقت‌ها فكر مي‌كنم كه ما فقط مسئول كارهايمان در سينما هستيم ولي بعد‌ها احساس كردم قدم‌هاي خيلي مثبتي در اين زمينه انجام شده است چراكه به ساحت اين بزرگان نزديك شديم.

نعمتي در پاسخ به اين سوال كه آيا سينما مي‌تواند تصويرگر واقعي عاشورا باشد، گفت: به هر حال در هر كاري ابعادي از اتفاقي كه در داستان وجود دارد به نمايش مي‌گذارد و هيچ كس بر اين اعتقاد نيست كه بشود با يك فيلم وبا يك سريال به تمام ابعاد چنين موضوع عظيمي پرداخت بلكه در حدي كه بتوانيم يك قدم كوچك ولي مثبت در اين زمينه برداريم خود پاسخگوي ما است.

نعمتي در خصوص عدم توليد فيلم‌‌هايي با ابعاد بزرگتر با محوريت عاشورا گفت: به هر حال ما در قدم‌هاي اول كار با اين محوريت هستيم و نبايد توقع داشته باشيم كه بتوانيم يك تنه با تمام اين موضوعات كنار بياييم و هر حال بايد از تجربه‌هاي ديگري هم كه در خصوص ساخت اين آثار وجود دارد استفاده كرد و من اميدوارم كه اهل سينما بتوانند به اين موضوعات وارد شده و به خوبي از پس انجام اين‌‌گونه كار‌ها بر‌بيايند.

نعمتي درباره نقش«هاني» و ويژگي‌هاي اين نقش اظهار داشت: قبل از اينكه به نقش «هاني» فكر كنم حضور مير باقري به عنوان كارگردان و عظمت اين كار تاريخي برايم داراي جذابيت‌هايي بود كه باعث شد اول كار را قبول كرده و بعد متن‌ها را بخوانم .

وي در ادامه بيان داشت: نقش «هاني» در طول كار بسيار كوتاه بود و نقش‌هاي كوتاه معمولا فرصت زيادي براي ديده شدن به بازيگرنمي‌دهد ولي من اين نقش را دوست داشتم و به هر حال اميدوارم توانسته باشم قسمتي از زندگي «هاني ابن عروه» را به خوبي بازي كرده باشم.
تاريخ: ۱۳۸۹/۱۰/۲

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.