مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
گفت‌وگو با بازيگر نقش «زربي» در مختار‌نامه:
 عظمت عاشورا اجازه ترسيم نادرست از اين واقعه را نمي‌دهد
رحمان باقريان گفت: عظمت و شكوه واقعه عاشورا به قدري بالاست و به قدري انرژي دارد كه اجازه نمي‌دهد، ترسيم نادرستي از اين واقعه در ذهن مخاطب ايجاد شود.
رحمان باقريان در خصوص نقش سينما در تصويرگري واقعه عاشورا،‌ اظهار داشت: واقعه كربلا واقعه بسيار عظيمي است و تلويزيون و سينما با استفاده از امكانات عالي و نخبگان بزرگ مي‌توانند اين واقعه را ترسيم كرده و به تصوير بكشد.

وي ادامه داد: زماني كه هنرمندان و فيلم‌سازان بخواهند به سمت ترسيم واقعه بزرگ عاشورا بروند بايد خود را از مفاهيم عاشورا غني كرده تا بتوانند يك قطره از اين واقعه را به درستي به تصوير بكشد.

بازيگر نقش «زربي» در سريال مختارنامه در خصوص ويژگي هنر‌هاي عاشورايي كه باعث ماندگاري‌ اين هنر‌ها مي‌شود، بيان داشت: واقعه عاشورا، ماندگاري آثار هنري مربوط به اين واقعه را به همراه دارد؛ زماني كه هنرمندان به اين واقعه خوب و دقيق نگاه كنند و اين نگاه از ساختار دقيقي برخور‌دار باشد، اثر مورد نظر ماندگار مي‌شود.

وي خاطرنشان كرد: عظمت و شكوه واقعه عاشورا به قدري بالاست و به قدري انرژي دارد كه اجازه نمي‌دهد، ترسيم نادرستي از اين واقعه در ذهن مخاطب ايجاد شود.

باقريان در توضيح شخصيت «زربي» و نقش وي در قيام مختار، گفت: همان طور كه در سريال مختارنامه اشاره ‌شد، «زربي» مختار را بزرگ كرده است و اين مسئله به اين معني است كه يك ايراني نقش مهمي را در زندگي مختار داشت.

وي در ادامه بيان داشت: افتخار مي‌كنم، يك ايراني توانسته است بر مختار ثقفي تأثير‌گذار باشد و بازي در نقش يك ايراني براي من افتخار است.

باقريان در پايان شخصيت مير‌باقري را اين‌گونه تعريف كرد: «داوود مير باقري» يك پديده است، پديده‌اي بسيار بزرگ كه بايد قدر اين پديده را بدانيم و اين قدرداني با فراهم كردن امكانات و برطرف كردن موانع بر سر راهش تأمين خواهد شد.
تاريخ: ۱۳۸۹/۱۰/۱

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.