مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
گفت‌وگو با بازيگر نقش «عمربن سعد» در سريال مختارنا:
 فخيم‌زاده: شور عاشورايي ملت، قيام حسيني (ع) را ماندگار كرده است
مهدي فخيم‌زاده در پاسخ به اين سؤال كه چرا هنر‌هاي عاشورايي ماندگار هستند، گفت: عاشورا واقعه‌اي تمام ناشدني است و اين واقعه هر سال تكرار مي‌شود و مردم از اقشار مختلف با شور، براي امام حسين (ع) عزاداري مي‌كنند كه اين مساله موجب ماندگاري آن شده است.
مهدي فخيم‌زاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: عظمت عاشورا آنقدر بزرگ است كه سينما نمي‌تواند تمام جنبه‌‌هاي آن واقعه عظيم را به تصوير بكشد اما مي‌تواند ياد‌آور آن واقعه بزرگ باشد.

وي ادامه داد: همان طور كه روحانيون، مقتل خوانان، تعزيه خوانان و ديگر هنر‌هاي اسلامي ‌مي‌توانند، تصويرگر واقعه عاشورا باشند، سينما نيز در يك قالب وسيع‌تر شايد بتواند اين كار را انجام دهد.

بازيگر نقش عمربن سعد در سريال مختارنامه در پاسخ به اين سؤال كه چرا هنر‌هاي عاشورايي ماندگار هستند، بيان داشت: عاشورا واقعه‌اي تمام ناشدني است و اين واقعه هر سال تكرار مي‌شود و مردم از اقشار مختلف با شور، براي امام حسين (ع) عزاداري مي‌كنند و در واقع اين جريان همان جمله «كل يوم عاشورا و كل ارض كربلا» است كه اين مساله موجب ماندگاري آن شده است.

وي در خصوص بازي در نقش عمربن سعد در سريال مختارنامه، اضافه كرد: بنده در نقش‌‌هايي مثل عمربن ‌سعد ،خوب بازي مي‌كنم، اين گونه نقش‌ها، نقش‌هايي هستند كه جاي بازي دارند و با شخصيت‌هايي يكنواخت متفاوت است.

فخيم‌زاده در خصوص نقش خود در مختارنامه بيان داشت: نقش عمربن سعد در واقعه عاشورا در سريال مختارنامه با آنچه كه در تاريخ هست، متفاوت است.
تاريخ: ۱۳۸۹/۹/۲۸

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.