مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
گفت‌وگو با بازيگر نقش «ناريه» در سريال مختارنامه::
 مقانلو: ناريه زني عاشق ولي مخالف است
نسرين مقانلو در خصوص نقش همسر مختار در سريال مختارنامه گفت: بر خلاف اينكه بعضا عاشقان هميشه كوركورانه عمل مي‌كنند، ناريه، يك زن عاشق ولي مخالف است.
نسرين مقانلو در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص نقش سينما در تصويرگري واقعه عاشورا،‌ اظهار داشت: خيلي‌ از هنرمندان ما مانند ميرباقري تلاش كردند تا واقعه عاشورا را به تصوير بكشند؛ ما روز عاشورا در كربلا نبوديم اما بنا به روايت‌هايي كه شنيديم مي‌توانيم درد اهل‌بيت را در آن روز احساس ‌كنيم.

وي ادامه داد: اكنون هم اگر كسي وارد خاك كربلا ‌شود، به قلبش فشار وارد مي‌شود و نيرويي انسان را به سمتي مي‌‌برد كه آن مكان مقدس را درك كند؛ لذا به تصوير كشيدن چنين واقعه‌اي بسيار سخت است ولي همين قدر كه دوستان تلاش مي‌كنند تا بر اساس روايات، حداقل نيمي از آن واقعه را بيان كنند، جاي تقدير دارد.

بازيگر نقش «ناريه» در سريال مختارنامه، بيان داشت: هيچ خواهري دلش نمي‌خواهد مرگ برادرش را ببيند و زماني كه حضرت زينب (س) شهادت امام حسين عليه‌السلام را ديدند، صبر زيادي داشتند.

مقانلو در خصوص هنرهاي عاشورايي و ماندگاري آن، بيان داشت: واقعه عاشورا درد بزرگي بوده كه ما فقط روايت آن را شنيده‌ايم؛ اين واقعه عظيم امروز در برخي از آثار هنري گنجانده شده است تا تمام شيعيان دنيا آن را احساس ‌كنند.

وي در خصوص نقش همسر مختار در سريال مختارنامه خاطرنشان كرد: بر خلاف اينكه بعضا عاشقان هميشه كوركورانه عمل مي‌كنند، ناريه، يك زن عاشق ولي مخالف است.

بازيگر نقش ناريه در سريال مختارنامه گفت: من مختار ثقفي را به اين وسعت نمي‌شناختم اما اثر ميرباقري باعث شد تا سيري از تاريخ را با اين شخصيت طي كنم؛ در نقش ناريه همسر مختار، بازي‌هاي بسيار زيبا و نكات ظريفي وجود دارد كه من به آن علاقه‌مند بودم.

بازيگر نقش «ناريه» در سريال مختارنامه در خصوص نقش و تأثير «ناريه» در واقعه عاشورا، خاطرنشان كرد: ناريه عاشق مخالفي است كه دلش نمي‌خواهد همسرش (مختار) از كشت و زرع دست بكشد؛ زيرا مي‌ترسد آشيانه زندگي‌اش خراب شود. او به مختار اجازه مي‌دهد تا با «عمره» ازدواج كند تا از اين طريق جلوي مختار را بگيرد ولي عكس اين برداشت مي‌شود و «عمره» با اهداف مختار همراهي مي‌كند.

وي در خصوص برقراري ارتباط با نقش «ناريه» گفت: توانستم ارتباط خيلي خوبي با اين نقش برقرار كنم؛ ميرباقري با ظرافت خاصي شخصيت‌ها را براي ما مي‌شكافت چرا كه مختارنامه يك كار رئال نبود بلكه يك اثر تاريخي است كه به گذشته‌هاي خيلي دور باز مي‌گردد.

مقانلو در خصوص عدم توليد فيلمي در شأن واقعه عاشورا، خاطرنشان كرد: وجود ما با محبت به رسول اكرم (ص) و اهل بيت (ع) آميخته شده است و براي به تصوير كشيدن بزرگي اين عزيزان با كمبود امكانات و مخالفت‌هايي براي روايت برخي وقايع، مواجه بوديم؛ لذا از مسئولان مي‌خواهيم تا فيلم‌سازان را در اين مسير ياري كنند.
تاريخ: ۱۳۸۹/۹/۲۳

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.