مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۶ آبان
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
نقد شفاهي فيلم‌هاي اكران:
 «ملك سليمان»؛ يك اتفاق فرخنده در سينماي ايران
يك منتقد گفت: فيلم «ملك سليمان» به عنوان يك تجربه جديد و غيرمتعارف در سينماي ايران، اتفاق فرخنده‌اي به شمار مي‌رود.
«مجيد عاصمي» منتقد و كارشناس سينما در گفت‌وگو با خبرنگار سينمايي فارس درباره فيلم سينمايي «ملك سليمان» ساخته شهريار بحراني، اظهار داشت: فيلم «ملك سليمان» به عنوان يك تجربه جديد و غيرمتعارف در سينماي ايران،اتفاق فرخنده‌اي به شمار مي‌رود.
وي در ادامه تاكيد كرد:اين فيلم در حوزهايي مانند تصوير و جلوه‌هاي ويژه نوآوري دارد و البته كارگردان سعي كرده به نمونه‌هاي استراليايي و هاليوودي هم نگاهي داشته باشد.
عاصمي تصريح كرد: به نظرم «شهريار بحراني» توانايي و جايگاه متفاوت‌تري هم دارد كه بتواند به اين شكل فيلم را بسازد، ساخت اين فيلم يك اتفاق ساده در كارنامه «شهريار بحراني» به شمار مي‌آيد.
اين منتقد در ادامه به فارس گفت: به نظر من فيلم سينمايي «حمله به اچ 3» هنوز هم يكي از بهترين آثار او در سينماي ايران تلقي مي‌شود و اثري متوسط رو به بالاست. بنابراين ديدن اثري از او صرفاً به لحاظ اين كه كه توانسته در حوزه جلوه‌هاي ويژه چند قدم به جلو بگذارد، نبايد باعث ذوق‌زدگي شود.
اين منتقد در ادامه خاطرنشان كرد: يك نكته كه اهميت بسياري دارد، اين است كه فيلم سينمايي «ملك سليمان» در مورد مفاهيم ارزشي و درون‌مايه، فيلم خوبي است كه در اين كنكاش پرسر و صدا باعث ذوق‌زدگي هم مي‌شود به بيان ديگر درون‌مايه فيلم به شدت سينمايي است و ما را ياد قهرمان فيلم «ماجراي نيمروز» مي‌اندازد كه در آن فيلم نيز مردي خسته و تنها كه كلانتر است وارد شهري مي‌شود و در نهايت براي آن شهر دعا مي‌كند و عين همين موضوع را «شهريار بحراني» در اين فيلم پياده كرده است.
عاصمي ادامه داد: اين نشان مي‌دهد كه او مفاهيم ارزشي را خوب مي‌شناسد اما به نظر مي‌رسد در اين زمينه بايد وقت و توان بيشتري بگذارد.
«مجيد عاصمي» در پايان اين گفت‌وگو به بازي متفاوت «امين زندگاني» اشاره كرد و افزود: او بازي بسيار سنجيده و مناسبي در اين فيلم دارد اما در كلام و ابراز فيزيك بدني هنوز به آن پختگي كامل دست پيدا نكرده است.
تاريخ: ۱۳۸۹/۹/۲۴

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.