مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در حاشیه جشنواره ادبی هنری حوزه علمیه خراسان؛ :
 نمایشگاه آثار گرافیکی هنرمندان مشهد دایر می شود
مسعود زارعیان، دبیر دومین جشنواره ادبی هنری حوزه علمیه خراسان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد گفت: همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، نمایشگاهی از آثار گرافیکی هنرمندان مشهد در حاشیه جشنواره ادبی هنری حوزه علمیه خراسان دایر می شود.

در حاشیه جشنواره ادبی هنری حوزه علمیه خراسان؛

نمایشگاه آثار گرافیکی هنرمندان مشهد دایر می شود

مسعود زارعیان، دبیر دومین جشنواره ادبی هنری حوزه علمیه خراسان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد گفت: همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، نمایشگاهی از آثار گرافیکی هنرمندان مشهد در حاشیه جشنواره ادبی هنری حوزه علمیه خراسان دایر می شود. وی ابراز داشت: جنگ نرم بر پايه هنر و رسانه بنا شده است بنابراين حوزه‌ها و طلاب به عنوان قشری تأثيرگذار در مديريت فرهنگی كشور و مهم‌ترين نيروها در عرصه مبارزه با تهاجم فرهنگی بايد در اين زمينه فعال شده و به صورت تخصصی با ابزار هنری آشنا شوند تا بتوانند آن معارف ناب اسلامی را از لابه لای كلام معصوم(ع) استخراج و به مقابله با اين تهاجم برخيزند. زارعیان افزود: این نمایشگاه شامل 40 اثر گرافیکی از گرافیست های مشهد با موضوعات انقلاب، اندیشه امام خمینی(ره) و جنگ نرم است.

مدیرگروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: این نمایشگاه از 21 بهمن ماه به مدت ده روز از ساعت نه تا دوازده صبح و هفده تا بیست عصر در محل دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی جهت بازدید عموم دایر خواهد بود. وی، اکران فیلم را از دیگر بخش های جنبی جشنواره ادبی هنری حوزه خراسان ذکر کرد و گفت: فیلم های «عشق حسین» به کارگردانی ذوالفقار علی با مضامین عاشورایی و «گم و گور» به کارگردانی محمدرضا فرزاد پیرامون انقلاب اسلامی فردا ساعت 17:30 در محل تماشاخانه اشراق مشهد به نمایش گذاشته شده و با حضور کارگردان پاکستانی فیلم عشق حسین، نقد و بررسی می شود. گفتنی است دومین جشنواره ادبی ـ هنری حوزه علمیه خراسان به منظور ایجاد بستری مناسب برای رشد و شکوفایی خلاقیت های ادبی هنری طلاب و ساماندهی آنان از سوی گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با موضوع آزاد در بخش های داستان(کوتاه/بلند)، شعر، خوشنویسی، گرافیک و تصویرسازی، فیلم نامه و نمایشنامه، طرح و ایده برنامه سازی برای صدا و سیما، وبلاگ، عکس(عکس موبایل)، فیلم(فیلم موبایل) و پژوهش 25 آبان ماه آغاز شده و تا بیستم بهمن ادامه دارد.

تاريخ: ۱۳۸۸/۱۱/۲۱

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.