مدیریت | عضویت امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۲۱ مرداد
نشست هنرمتعالی

  مشروح اخــــبار
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
تمدید مهلت ارسال آثار :
 دومين جشنواره ادبي ـ هنري حوزه علميه خراسان
مسعود زارعیان، مدیر گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: دومين جشنواره ادبي ـ هنري حوزه علميه خراسان به منظور ايجاد بستري مناسب براي رشد و شكوفايي خلاقيت هاي ادبي هنري طلاب و ساماندهي و پشتيباني آنان از سوی گروه مبلغان هنرمند دفتر تبليغات اسلامي برگزار می شود.
مهلت ارسال آثار به دومين جشنواره ادبي ـ هنري حوزه علميه خراسان تمدید شد

مسعود زارعیان، مدیر گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: دومين جشنواره ادبي ـ هنري حوزه علميه خراسان به منظور ايجاد بستري مناسب براي رشد و شكوفايي خلاقيت هاي ادبي هنري طلاب و ساماندهي و پشتيباني آنان از سوی گروه مبلغان هنرمند دفتر تبليغات اسلامي برگزار می شود.   مدیر گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: جنگ نرم بر پایه هنر و رسانه بنا شده است لذا حوزه ها و طلاب به عنوان قشری تأثیرگذار در مدیریت فرهنگی کشور و مهمترین نیروها در عرصه مبارزه با تهاجم فرهنگی باید در این زمینه فعال شده و به صورت تخصصي با ابزار  هنري آشنا شوند تا بتوانند آن معارف ناب اسلامی را از لابه لای کلام معصوم(ع) استخراج و به مقابله با اين تهاجم برخيزند.   زارعیان با بیان اینکه تاکنون در مقوله هنر حرکت جامعی صورت نگرفته است گفت: امیدواریم بتوانیم با برگزاری این گونه جشنواره ها، خلأ موجود را به صورت تخصصی و حرفه ای جبران کنیم.   مدیر گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با تأکید براینکه جشنواره نگاه عمیق و دقیق به هنر دارد خاطرنشان کرد: با توجه به مطالباتی که از سوی مراکز علمی و اقشار مختلف جامعه مطرح می شود که افراد آشنا به مبانی دینی به شیوه های نو و در عرصه های جدید با انان مرتبط باشند، لازمه این امر، آشنایی تخصصی طلاب با این مقوله هاست.   دبیر اجرایی جشنواره ادبي ـ هنري حوزه علميه خراسان، ارائه طرح و ایده جهت برنامه سازی صداوسیما را از بخش های نو و جدید جشنواره ذکر کرد و افزود: طلاب و روحانیان معمولا نقدهایی را به صورت پراکنده نسبت به برنامه های صداوسیما دارند که با افزودن این بخش به جشنواره، تلاش کرده ایم این نقد و نظرات به صورت منسجم و هدفمند به صدا و سیما ارائه شود كه با توجه به تفاهم نامه منعقد شده مي توانند تا مرحله توليد و عرضه پيش روند .   وی، تخصصی کردن تبلیغ، ارائه راهبردها و مدل های کلان تبلیغی، استعدادیابی، ساماندهی، برگزاری کارگاه های هنری و پشتیبانی محتوایی طلاب و پاسخگویی به مطالبات هنرمندان و اقشار و نهادهای مختلف جامعه را از دیگر اهداف این جشنواره برشمرد.   زارعیان،« روحانیت، تحصیل و تبلیغ» و «اصلاح الگوي مصرف» را موضوعات ویژه این فراخوان ذکر کرد و مدیر گروه مبلغان هنرمند دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اینکه شرکت در چند بخش جشنواره بلامانع است، تصریح کرد: آخرین مهلت ارائه آثار را 29 بهمن و زمان برگزاری اختتامیه جشنواره نیز 12 اسفندماه است.   وی، دستاوردهای نخستین جشنواره ادبي ـ هنري حوزه علميه خراسان را قابل توجه ارزیابی کرد و گفت: در حاشیه دومین جشنواره تاکنون نشست هایی از سوی مبلغان هنرمند مشهد با عبدالناصر فتی سلمان، هنرمند شیعه فرانسوی دیودونه کمدین فرانسوی و پرویز شیخ طادی، کارگردان فیلم سینمایی سینه سرخ(به همراه اکران این فیلم) برگزار شده است.   زارعیان با بیان اینکه به تمامي شركت كنندگان در جشنواره لوح تقدير اهداء مي گردد، ابراز داشت: آثار برگزیده در قالب نمایشگاه و نیز کتاب منتشر خواهد شد.

گفتنی است دومین جشنواره ادبی ـ هنری حوزه علمیه خراسان با موضوع آزاد در بخش های داستان(کوتاه/بلند)، شعر، خوشنویسی، گرافیک و تصویرسازی، فیلم نامه و نمایشنامه، طرح و ایده برنامه سازی برای صدا و سیما، وبلاگ، عکس(عکس موبایل)، فیلم(فیلم موبایل) و پژوهش 25 آبان ماه آغاز شده و تا بیستم بهمن ادامه دارد.

تاريخ: ۱۳۸۸/۱۱/۱۵

کلیه حقوق سایت متعلق به هنر متعالی می باشد.
کپی برداری از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع است.